Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem...


Kmil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Chcialem sie zapytac czy mial ktos moze podobny problem albo wie cos na ten temat... Otoz w mojej E36 mam problem z ogrzewaniem/chlodzeniem .mam manualne ogrzewanie.

 

Po przejechaniu okolo 15 km majac ustawione na chlodne powietrze zaczyna leciec bardzo cieple powietrze,przestawianie na cieple,za chwile na zimne i nic nie daje,znaczy caly czas leci cieple powietrze...

 

Nie dzieje sie to zawsze ale dosc czesto. Codziennie jezdze min 20 km za jednym razem takze silnik sie rozgrzewa przez ten czas. Wskazowka jest tak jak byc powinna, 2 miesiace temu byl zmieniany plyn i odpowietrzanie,zmieniony org termostat 4msc temu.

 

i jeszcze jedno,sa moze jakies "standardowe" miejsca do wycieku plunu z chlodnicy ?? Mam namysli jakies uszczelki ktore akurat w tym modelu czesto siadaja. Nie widac nic pod samochodem,sa to male ubytki ale po kilku dniach ok (200 km ) musze dolewac plynu/wody by ustabilizowac poziom na chlodnicy. Mozliwe ze juz auto bierze tez wode,ale moze jednak nie... ?? Auto ma 254k km

 

:?

 

Pozdrawiam

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege ja mam podobny problem tzn caly czas mi leci cieple powietrze gdy mam skierowany nawiew na szybe, na pasazera jak mam ustawione to nie mam co krecic pokretlem od temperatury bo to nic nie daje tylko ustawiam pokrętlo między szybą i twarzą wtedy mam letnie powietrze, nie mam pojecia o co tu biega :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym ze standardowych miejsc w których ucieka płyn chłodzący to dolna część zbiorniczka. Ja sam wymieniałem tam uszczelkę i słyszałem, że jest to częsty problem. Nic nie zaszkodzi sprawdzić czy nic nie wycieka od spodu zbiornika :P
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym ze standardowych miejsc w których ucieka płyn chłodzący to dolna część zbiorniczka. Ja sam wymieniałem tam uszczelkę i słyszałem, że jest to częsty problem. Nic nie zaszkodzi sprawdzić czy nic nie wycieka od spodu zbiornika :P

 

Dziekuje za odpowiedz :D

 

kolega kamilos86 i ja musimy jeszcze poradzic sobie z drugimi problemami,ale to czekajmy az sie wypowiedza koledzy :cool2:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 gdy ustawi sie ogrzewanie na przednia szybe to zawsze leci cieple powietrze. Tak to juz tam jest.

 

jezeli dasz na dmuch na szybe lub nogi powinienes miec mozliwosc ustawienia cieplo zimno, tylko nadmuch na przod auta czyli centralnie na kierowce jest bez mozliwosci regulacji tylko zimne leci dlatego jest na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest u Was ale u mnie moge ustawic na szybe tak zimne jak i cieple powietrze,na nogi tez.Z centralnych nawiewow takze-jest regulacja przy kratkach nawiwu(podobno tylko w wersji z klima).Jesli leci caly czas cieple powietrze i nie mozna zmienic na zimne to najprawdopodobniej winny jest elektrozawor sterujacy doplywem cieczy do nagrzewnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak to jest u Was ale u mnie moge ustawic na szybe tak zimne jak i cieple powietrze,na nogi tez.Z centralnych nawiewow takze-jest regulacja przy kratkach nawiwu(podobno tylko w wersji z klima).Jesli leci caly czas cieple powietrze i nie mozna zmienic na zimne to najprawdopodobniej winny jest elektrozawor sterujacy doplywem cieczy do nagrzewnicy.

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 gdy ustawi sie ogrzewanie na przednia szybe to zawsze leci cieple powietrze. Tak to juz tam jest. A jezeli chodzi o brak chlodzenia wogole to problemem moze byc zatkany filtr kabiny (tylko w wersji z klima), a bez klimy to nie wiem :)

 

Popsute masz te E36. Ja mam taki sam problem ale to nie jest napewno "tak już ten model panie ma".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest u Was ale u mnie moge ustawic na szybe tak zimne jak i cieple powietrze,na nogi tez.Z centralnych nawiewow takze-jest regulacja przy kratkach nawiwu(podobno tylko w wersji z klima).Jesli leci caly czas cieple powietrze i nie mozna zmienic na zimne to najprawdopodobniej winny jest elektrozawor sterujacy doplywem cieczy do nagrzewnicy.

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

 

 

Wlasnie,wiecie gdzie moglby byc ten zaworek ?? u mnie ,jak juz zacznie leciec cieple to leci ze wszystkich oprocz nawiewu na kierowce i pasazera,ale na nogi i na szybe leci cieple,wrecz nawet gorace...

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pod maską blisko miejsca gdzie wężyki od ogrzewania wchodzą do kabiny. Na grodzi.

Nie potrafię dokładniej wytłumaczyć.

Są dwa zaworki.

Do nich są podłączone kabelki. Gdy ogrzewanie skręcimy na minimum to po jakimś czasie powinno być wyczuwalne rytmiczne stukanie tych zaworków < jak się na nich położy rękę>

Sprawdź czy dochodzi do nich prąd?

 

Następna sprawa to czujnik temperatury.

On też może oszukiwać ale nie jestem pewien czy jak się całkowicie zamknie ogrzewanie to czy on też wtedy działa?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byl bym pewien czy mam popsute. Mi nie chodzi o ustawienie dmuchawy na gore tylko ten osobny przycisk do dmuchawy na przednia szybe. Wciskasz go i dmuchawa daje pelna para na przednia szybe. Normalnie jak ustawie na szybe przednia to tez mi leci zimne. Chodzi mi o ten przycisk na panelu klimatronika ktory po wcisnieciu daje pelna pare na szybe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byl bym pewien czy mam popsute. Mi nie chodzi o ustawienie dmuchawy na gore tylko ten osobny przycisk do dmuchawy na przednia szybe. Wciskasz go i dmuchawa daje pelna para na przednia szybe. Normalnie jak ustawie na szybe przednia to tez mi leci zimne. Chodzi mi o ten przycisk na panelu klimatronika ktory po wcisnieciu daje pelna pare na szybe

 

To co innego, ten przycisk to rozmrażanie więc logiczne że powinno dawać ciepłym. W każdym innym przypadku powinno być ciepłe albo zimne, w zależności co chcemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeszcze nie, i w najblizszym czasie raczej nie bardzo... ale postaram sie na wekend cos wypatrzec :D bo brak czasu...

 

a za pamieci... czy w dobrym miejscu szukam ??

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=64_0759&hg=64&fg=60

 

 

jesli nie to wskaz gdzie dokladniej... chodzi o ten zaworek

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dowiedziałem się że na twarz i stopy nawiew zawsze będzie ciepły, natomiast na szybe można regulować, ja jutro (środa) jade po elektrozawor do znajomej i jak czas pozwoli to jutro go wymienie, aha i w żadnej hurtowni motoryzacyjnej nie dostałem nowego elektrozaworu pozostaje tylko używany bądź BMW Service :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.