Skocz do zawartości

Czy fotoradar błyska przy robieniu zdjęcia?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Witam :-),

 

mam pytanie związane z... fotoradarem :-).

 

Czy podczas robienia zdjęcia pojazdowi fotoradar błyska jakąś lampą błyskową? :-)

 

Mi zawsze błyskał :cry2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To tylko aparat cyfrowy. Jak jest mało światła to błyska a jak jest dostateczne naświetlenie to nie będzie błyskał.

Tyle , że nie na każdym słupku jest akurat fotoradar.

Jak się jedzie powoli to można zauważyć czy w środku jest aparacik czy nie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dodam jeszcze, ze fotoradar który ma lampę błyskową jest wcześniej oznaczony, żeby jadący nie przestraszył się błysku i zdawał sobie z tego sprawę.

 

niestety mi to pan kolega władza policjant na komendzie za 200 zł wytłumaczył :cry2:

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na fotoradar zostałem złapany 2 razy i zawsze błyskał. Słyszałem że zawsze błyska.

Ten drugi raz był w niemczech 2 tygodnie temu i zastanawiam się czy pofatygują się z tym do mnie(przekroczyłem dozwoloną prędkość o 20 - 30 km/h). Miał ktoś podobne doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z Niemiec raczej przyjdzie...

Co do fotoradarów to nie koniecznie musi błyskać - te najnowsze już w dzień nie błyskają. Kolega napisał wyżej, żeby spróbować ze zwykłym aparatem, ale to nie zda egzaminu bo zwykły aparat jest okrojony i to bardzo w stosunku do fotoradaru. Wszystko jest uzależnione od nasycenia światła - jeśli jest słonecznie to w większości przypadków nie błyśnie, gdy jest ciemno - błyśnie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna porownywac radaru z z aparatem cyfrowym bo roznia sie zasadniczo - przede wszystkim kilkakrotnie cena :D

 

a co do blyskania to w dzien juz teraz nie blyskaja (rzadki widok) ,wieczorem prawie zawsze

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym błyskaniem to zależy od samego fotoradaru.

Starsze modele albo są z lampą i błyskają zawsze (ale w dzień trudniej widać niż wieczorem), albo są bez lampy i w nocy nie robą dobrych fotek.

 

Nowsze modele mają lampy, ale błyskają w zależności od warunków pogodowych i pory dnia.

 

Co do skrzyneczek przenośnych, ustawianych na ziemi obok nieoznaczonego radiowozu, to mają manualnie ustawiane, czy z lampą czy bez (policyjant decyduje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji kiedy od tego błysku fotoradaru spowoduję wypadek albo oślepiony wjadę w jakieś barierki :-D ?

 

Czy można dochodzić odszkodowania? :-D

 

Zarzuciłeś mocny problem. Ja rozumiem w czym rzecz, przerobiłem coś takiego na swych oczach.

 

Jakieś półtora roku temu w okresie okołozimowym jechałem sobie jako pasażer busem wieczorową porą (już było ciemno jak w nocy). W Krakowie na Radzikowskiego jechałem w stronę ronda Kraka, siedziałem za kierowcą i patrzyłem przez lewą szybę. Z tyłu jakiś "szaleniec" jechał spokojne min. 100kmh i jak bys był naprzeciw skrzynki machnęło zdjęcie. Akurat byliśmy w chwili na przeciw skrzynki - lampa błysnęła mi po oczach aż przez chwile miałem ciapki i jasne plamki przed oczami. Kierowca też narzekał że mu po oczach pojechało.

Ale w takiej sytuacji jeśli już byś coś zdziałał pewnie przed sądem, to o tak by to próbowali wywalić na tego co dał się zfotografować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, radar był po wewnętrznej, więc nie wiadomo czy go zauważył - tak jest trudno zwrócić na to uwagę.

Ale on w poślizg wchodził od 8/9sek filmu, a po 10sek był flash lampy.

 

Widać warunki pogodowe były słabe (widac ze mokry asfalt), a taki bus jak byl bez ladunku to tyl lekki wynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on w poślizg wchodził od 8/9sek filmu, a po 10sek był flash lampy.

 

Widać warunki pogodowe były słabe (widac ze mokry asfalt), a taki bus jak byl bez ladunku to tyl lekki wynosi.

No właśnie to nie przez błyk lampy. Chyba że ... wytraszył się samej skrzynki i dał po hamplach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.