Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach w kabinie!


Apan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W mojej E34 czuć jakby zapach płynu chłodzącego i nagrzewających się elementów.Zapach przypomina ten, który odchodzi od mocno nagrzanych rur pieca i grzejników.Ogólnie w samochodzie nie pachnie najlepiej.Jakie specyfiki zastosować i jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy.

 

Co do zapachu to:

Możesz kupić sobie spray - odgrzybiacz za kilkanaście zł. Jest dołączona rurka przez którą wpsikuje się w kratki i kanały wentylacyjne pachnącą piankę.

 

Po drugie powinieneś sprawdzić stan filtra przeciwpyłkowego albo miejsce po nim :roll2:

 

Zapach płynu może sugerować,że cieknie Ci nagrzewnica. Zobacz czy płynu nie ubywa w układzie chłodzenia. Koszt nowej nagrzewnicy to ok 350zł.

U mnie nagrzewnica była wymieniana na nową. Z tym ,że u mnie po odkręceniu ogrzewania przez kratki wentylacyjne leciało mnóstwo pary (wrząca woda) - pierwsze co zrobiłem to zjechałem nagle na pobocze i odkręciłem klemy z akumulatora bo myślałem ,że coś się pali. :jawdrop: U ciebie jes płyn to może tej pary nie być a jest smród.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa: w moim tds (wersja z klima) tez mialem problem zapachu "szmaty" w samochodzie. W wersji ostatecznej zaczela mi leciec para do auta z nawiewu.

 

Serwis zaczął poszukiwania od rurki od klimy.... która okazała się być zapchana. Po jej uwolnieniu od syfów wyleciało sporo wody, a zapach szmaty zniknął, przestało też dmuchać parę do środka :)

 

Wymień też filtr kabinowy :)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
inna sprawa: w moim tds (wersja z klima) tez mialem problem zapachu "szmaty" w samochodzie. W wersji ostatecznej zaczela mi leciec para do auta z nawiewu.

 

Serwis zaczął poszukiwania od rurki od klimy.... która okazała się być zapchana. Po jej uwolnieniu od syfów wyleciało sporo wody, a zapach szmaty zniknął, przestało też dmuchać parę do środka :)

 

Wymień też filtr kabinowy :)

 

Chodzi ci o odpływ?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapach płynu może sugerować,że cieknie Ci nagrzewnica. Zobacz czy płynu nie ubywa w układzie chłodzenia. Koszt nowej nagrzewnicy to ok 350zł.

 

DAN-LZ moglbys mi wskazac na "http://www.realoem.com/bmw/select.do" ktora to czesc?????

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie gdy jade na klimie jest ok troche zapach nie zaciekawy ale tylko przez 1 minute pozniej jest ok, gdy wyłącze klime a wentyle chodzą to po jakimś czasie pokazuje mi sie para wodna na sybie przedniej. Co to może być? Gdzie jest odpływ wody z klimatyzacji w E39 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapach płynu może sugerować,że cieknie Ci nagrzewnica. Zobacz czy płynu nie ubywa w układzie chłodzenia. Koszt nowej nagrzewnicy to ok 350zł.

 

DAN-LZ moglbys mi wskazac na "http://www.realoem.com/bmw/select.do" ktora to czesc?????

 

Może lepszy będzie link do allegro http://www.allegro.pl/item424076455_bmw_e34_nagrzewnica_chlodniczka_do_grzania.html#photo

 

ukryta głęboko jest za panelem ogrzewania,tam mniej więcej gdzie filtr przeciwpyłkowy. Dużo rozbierania ale robota w środku kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.