Skocz do zawartości

problem ze spalaniem


bmw318ispiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! niedawno wymienilem swiece prezz jakis tydzien bylo wszystko wporzadku autko normlanie sie zachowywalo. Po tygodniu jednak zaczelo go lekko zalewac przy przejsciu z okolo 1500 obr/min i ogolnie zrobil sie jakby przymulony. sprawdzilem swiece byly czarne , aha zapomnialem dodac ze zalozylem swiece ngk, zmnienilem rowniez filtr powietrza podpiolem go pod komputer nie wykazalo zadnych bledow, zmienilem filtr paliwa i dla pewnosci kupilem drugi komplet swiec tym razem bosha ale problem dalje wystepuje sprawdzelm rowniez czy jest jakies bicie na przewodach tez nic nie widac. Nie wiem juz co moze z nim sie dziac, dodam jeszce ze jest to bmw 318 is z konca 95 roku bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czarne świece = zbyt bogata mieszanka.

Chyba , że zatankowałeś jakiegoś badziewia.

Sprawdź sondę lambda i przepływomierz.

Niestety obie te części mogą się popsuć i nie wykazywać błędów na kompie < na słabym kompie typu carsoft bez live data>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jakie miałeś świece wcześniej?

 

a czy ma to jakies znaczenie??

 

Ma, do ISa tylko jeden model świec podchodzi... (model - powtarzam)

 

Jedź na analizator spalin, i niech Ci przepływke podregulują jak nic nie da to na kompa i wykaże co i jak..

 

 

no chyba że wtryski klapnęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie swiec na NGK mam podobne zamulenie i na przeglądzie wyszła emisja ponad norme

Najlepiej wykręć od kogoś na godzinke świece plus reset kompa pośmigaj i na analize spalin

 

A dokładnie jakiego miałeś tego Boscha FGR7DQP?

A te NGK to BKR6EK? Czy inne i gdzie kupione (sklep, allegro)

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że wpływ na takie zachowanie mogą mieć:

1: Czujnik temperatury, ten co daje sygnał do komputera,

2: Przepływka,

3: Sonda.

4: Regulator ciśnienia paliwa

 

ad1

Czujnik może pałd i auto może chodzić na ssaniu czyli może go zalewać. łatwo sprawdzić taki czujnik miernikiem. Jest to zwykły termistor. Może padł i ma rezystancję taką jaką komputer traktuje za niską temperaturę i włącza ssanie

 

ad2

Jeżeli masz przepływkę klapkową to odpal auto na wolnych obrotach i ściągnij pokrywę filtra i poruszaj śrubokrętem klapkę. Silnik powinien bardzo na to reagować, dusić się. Jeżeli nie masz klapkowej to trzeba by schłodzić drut w przepływce, ale tego nie testowałem.

 

ad3

Sąda także ma znaczenie na zalewanie. Źle poprostu dawkuje. Ale auto jak jest całkowicie zimne i je odpalisz to powinno chodzić jakiś czas dobrze. Ponieważ sąda zaraz po odpaleniu nie steruje silnikiem bo musi się rozgrzać. więc auto powinno jakoś śmigać bo i w tym przypadku nawet jak padł czujnik temp. to ssanie powinno być bo silnik jest zimny.

 

ad4

Jeżeli ciśnienie paliwa jest zbyt duże (powyżej 3 barów) auto może się zalewać, kopcić i mulić. Bo dostaje za dużo paliwa. Należy sprawdzić manometren wpinając się po pompce, lecz prezd listwą (np w szereg z filtrem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha a pod komputer juz go podpinalem mialem jeden blad i to malo znaczacy bo czujnika predkosci ale to tez tylko kilka razy wystapil sonda labda chodzila tez bez zarzutu i spalanie bylo w normie w poniedzialek jestem umowiony na sprawdzenie kompresji itd ale podejzewam ze to moze tez byc katalizator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal kata, raz że odetkasz auto dwa zarobisz trzy..zanieczyścisz troche srodowisko ale u nas to nagminne :)

 

wspawaj pożądnie rurkę, żadne strumiennice itd, bedziesz miałtroche inny dźwięk ale..coś kosztem czegoś..w ostatecznosci możesz wpakować tłumi środkowy jakis z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dizs sprawdzalem sprezanie koles mowi ze wporzadku ale pierodli ze to moga byc pierscionki mi sie tam nie chce jakos wierzyc w to wygladal na niezlego magika poczatkowo sie zastanawial gdzie wogole sa swiece tak wiec jakos mi sie nie chce wierzyc dla takiego kolesia w sobote wywale kata zobaczymy czy cos to da jesli nie to juz poprostu nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.