Skocz do zawartości

bierze olej


Fei87

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież większość mineralnych spełnia odpowiednią normę VW, więc do skody się nadaje. W ASO nie mają olejów niezalecanych do danego modelu. Kto Ci powiedział, że ten olej nie nadaje się do tego silnika? W książce serwisowej masz napisane wymiana oleju w silniku. Oni mają dopilnować, żeby wlano ZALECANY olej.

 

Mamy na flocie Toyoty Auris które od nowości śmigają na mineralnym - żeby było taniej.

 

Przecież to tylko klasa SAE - lepkość oleju. Tabele ich stosowania są podane w instrukcjach obsługi i obejmują też 15W40, zwłaszcza w Skodach. Można wlać 0W40, można 15W40, byle spełniał normę VW, jeden droższy, drugi tańszy, ale nie wlali Ci złego oleju...

 

Stać i patrzeć można, ale z tego co pamiętam trzeba za to zapłacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra normy normami ale wytłumacz poco w nowym aucie wlewać taki olej? Czy niemilej będzie mu się pracowało na oleju syntetycznym który wiadomo że właściwości smarujące i czyszczące ma o wiele lepsze?

 

Koledz spokojnie. W nowych autach stosuje sie mineralny w okresie docierania (pierwsza wymiana np po 3tys) i potem przejscie na syntetyczny. Jest to uwarunkowane wzgledami ekonomicznymi (szkoda dobrego oleju)

 

A olej mineralny w wielu wypadkach moze z powodzeniem zastapic syntetyczny (silniki pracyjace w lekkich warunkach). Skoleii duzo oleji syntetycznych (a raczej ich dodatki) powstało dla nowoczesnych silników i z tego wzgledu nie zaleca sie stosowania ich w starych konstrukcjach.

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem w Skodzie to masa ludzi w benzynowych Fabiach przywoziła swój filtr filtrona i olej Castrola 15W40, poza tym z dystrybutorów oleju na serwisie najwięcej schodziło i najczęściej trzeba było wymieniać beczki z mineralnym. W Polsce większość samochodów jeździ na mineralnym, wiele ludzi ma przekonania do tego oleju, i jeździ na nim nawet w kilkuletnich samochodach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale mnie nie dziwi że wam mineralny schodził skoro skoda to auto flotowe,a każda firma idzie po kosztach leje co popadnie bo auto robi 100tys i biorą następne.Oni się nie martwią jak często i co było wlewane,to będzie zmartwienie następnego własciciela.Zgodzę się że większość jezdzi na mineralnym bo najwięcej aut w Polsce ma 6-10 lat.Do swojego auta mimo że ma 12 lat leje 5w-40 i na razie z tego oleju jestem najbardziej zadowolony,a próbowałem róznych.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód ma 21 lat. Był wlany oczywiście mineralny, bo wbrew temu co pisze się na forum o silnikach BMW, zwłaszcza M40, i tak spora część, jak nie większość jeździ na minerale. Teraz mam półsyntetyk Magnateca i ogolnie to różnicy nie widzę - zimny olej rano jest tak samo gęsty i tworzy tak samo grubą warstwę na bagnecie. Jedno licho, byle olej ten był dobrej jakości, było go dość i żeby przesadnie nie przeciągać okresów między wymianami.

 

Choć z tym ostatnim różne, bo mam kolegę który już masę samochodów miał i w żadnym oleju nie wymieniał i nie miał problemów z silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra normy normami ale wytłumacz poco w nowym aucie wlewać taki olej? Czy niemilej będzie mu się pracowało na oleju syntetycznym który wiadomo że właściwości smarujące i czyszczące ma o wiele lepsze?

 

Koledz spokojnie. W nowych autach stosuje sie mineralny w okresie docierania (pierwsza wymiana np po 3tys) i potem przejscie na syntetyczny. Jest to uwarunkowane wzgledami ekonomicznymi (szkoda dobrego oleju)

 

A olej mineralny w wielu wypadkach moze z powodzeniem zastapic syntetyczny (silniki pracyjace w lekkich warunkach). Skoleii duzo oleji syntetycznych (a raczej ich dodatki) powstało dla nowoczesnych silników i z tego wzgledu nie zaleca sie stosowania ich w starych konstrukcjach.

 

Tylko ze zalali mineralny juz po paru wymianach syntetycznego. Wiec to niebyla pierwsza wizyta ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.