Skocz do zawartości

Nie pali na jeden tłok-brak iskry na świecy !


zbyszek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawniej jak wczoraj w jednym z postów pisałem, że od zakupu moje auto puki co jeszcze jeżdzi :)

No ale już nie jeżdzi :( , bynajmniej nie tak jak powinno.

Przestało pracować na jeden tłok, sprawdzając kolejno swiece okazało się, że sweca nr 2 niedaje iskry. Pmyślałem błacha sprawa, jednak po włożeniu świecy w przewód nr 1 iskra była :shock:

Pomyślałem przewód, ale dla pewności zamieniłem przewody i podłaczyłem przewód nr 2 do gniazda nr1 i iskra była! Przewód nr jeden podłączyłem do gniazda nr2 i iskry niebyło :? Więc wygląda na to, że świece i kable są OK! Idąc dalej mamy moduł do którego podłączamy kable myśle, że to może być to ale pewny niejestem. Może ktoś z was miał podobny problem lub wie coś na ten temat :?: Czy to ten moduł czy mogło nawalić coś jeszcze :?:

Moduł o którym mowie widać na załączonym linku pod nr 1.

http://bmwfans.info/original/E46/Lim/316i%201.9-M43/ECE/L/N/1999/05/mg-12/ill-12_0898/

 

Za wszystke rady z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale tak jak pisałem w poście wyżej swieca na tym samym kablu w innym gnieżcie cewki daje iskrę więc jedno i drugie wygląda na ok!

 

Ciężko jest ocenić stan świecy czy kabla tylko poprzez chwilową obserwację.

Ja bym zmienił moduł, kable i świece.

Ostatecznie zostaw kable.

Jeśli masz gaz to układ zapłonowy jest bardziej obciążany niż na benzynie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego do cewki dochodzi wiązka przewodów z modółu sterującego a czy jes tam minus to ja dokładnie niewiem !

A co do mojej sprawy to raczej na 99% Cewka zapłonowa (modółu zapłonu) zamówiłem uzywaną jak dostanę i założę to napiszę jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.