Skocz do zawartości

Czy może zasysać lewe powietrze listwą wtryskową?


prl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj po 2 latach ponownie rozebrałem dolot powietrza od filtra do przepustnicy oraz silnik krokowy. Wyczyściłem preparatem CRC przepływomierz do czystości prawie idealnej, przedmuchałem rury, okazało się że miałem zatkany zawór odpowietrzenia baku i pękniętą rurę gumową od przepływomierza oraz od silnika krokowego - ponieważ jutro rankiem wyjeżdżam w góry nie miałem czasu na załatwienie nowych gum to załatałem wszystko solidnie taśmą izolacyjną :)

Niestety silnik dalej pracuje niestabilnie oraz wydaje mi się że ciągnie lewe powietrze w okolicy wtryskiwaczy. 2 lata temu kiedy wyciągałem listwę wtryskową to pamiętam że wcisnąłem ją spowrotem po wyczyszczeniu całości do sucha - a to chyba błąd? Czy jest szansa że oringi które są na wtryskach nie weszły do końca tych kanalików w kolektorze dolotowym i ciągnie lewe powietrze?

Silnik strzela jednokrotnie w dolot przy odpaleniu (tylko), świece/cewki/gumy na cewkach mam ok, a ten problem świadczy albo o złym zapłonie albo o lewym powietrzu w dolocie....

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może tak być a żeby cię zmartwić to dodam , że wciskanie na sucho może zniszczyć te o-ringi.

Trzeba posmarować olejem przekładniowym przed montażem.

 

A może napiszesz coś więcej o tym czymś co czyściłeś przepływomierz?

Masz tam przepływomierz z gorącym drutem?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić szczelność, albo jej brak to pędzelkiem namoczonym w Pb "posmaruj" i patrz. Jeśli obroty będą rosły, to znalazłeś nieszczelność.

 

Tyle że to trudne kiedy silnik czasami pofaluje sam z siebie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może napiszesz coś więcej o tym czymś co czyściłeś przepływomierz?

Masz tam przepływomierz z gorącym drutem?

 

W M50 jest przepływomierz z gorącym drutem.

Szukałem specyfiku Liqui Moly, jednak w Intercars zaproponowano mi dużo tańszy (15 pln) produkt firmy CRC. Wyczyścił w sumie rewelacyjnie, do czysta. Zabawy było na 10 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.