Skocz do zawartości

Remont e39?


cinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy dobrzy ludzie.Mam strasznego doła gdyż poważnie chyba uszkodziła się moja Bemka::::::::::(a mianowicie przestała chodzić na 4 cylindrze,zero kompresji. Okazało się że na 4 cylindrze(tym właśnie nie palącym)została uszkodzona świeca a mianowicie urwało się kawałek porcelanki przy elektrodach i najprawdopodobniej uszkodziło to zawór.To moja ocena ale nie jestem mechanikiem.Mam pytanie odnośnie kosztów naprawy i gdzie najlepiej to zrobić w Poznaniu?Proszę o szczegółowe opisanie co będę musiał po kolei zrobić (a raczej nie Ja tylko mechanik).Pytam aby być pewnym i świadomym co będę miał robione. Co mam zrobić???Proszę o Pomoc!!!!Z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wariantów tzn. jeśli tylko nie uległa uszkodzeniu głowica to będzie ok zależy jaki masz przebieg bo jest mozliwośc ,że po sciągnięciu głowicy może mieć ona spękania i trzeba bedzie dac do regeneracji sama ceramika od swiecy bynajmniej u mnie a miałem taki przypadek nie zrobiła duzego "kuku" ale głowica miała przestrzały na kanaliki wodne no i regenerowałem ją ale u mnie koszt był ok 1000 głowica + robota + rozrząd nowy załorzyłem odrazu to razem wyszło ok 3000 kloców.U mnie bynajmniej świeca nie uszkodziła tłoka jedynie zawory więc nie było problemu.Zyczę tobie obyś nie musiał mieć aż takiej powaznej naprawy ale....... :modlitwa: Co do warsztatu musisz popytać w kilku miejscach najlepiej i ocenić co mechanicy mówią i którzy to samo a którzy się wyłamują inną diagnozą.Ciężko jest polecic warsztat gdyż mi moga naprawić super a u innego może dojść do komplikacji czy powikłań to jest poprostu loteria ale są firmy które robia to fachowo.Ważne jest jakie opinie są o warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś spotkałem się z sytuacją niewłaściwego dokręcenia świec, co zaskutkowało uszkodzeniem gwintów w głowicy i wykruszeniem się porcelanek, których fragmenty posypały się do wnętrza cylindrów. Porcelanka narobiła bardzo wielkie szkody: wszystkie gładzie były totalnie porysowane, prawie zerowa kompresja...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widziałem kiedyś silnik w betce w którym od Świecy odpadła boczna elektroda.

Wpasowała się między tłok a cylinder i wyryła taki rów , że kompresji było zero.

Była to świeca NGK i tak się zastanawiam czy to częsty przypadek bo ja używam NGK.

 

A u ciebie jaka to była świeca??

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3 tysiące to juz kupisz cały silnik, więc zanim zaczniesz się zastanawiac nad remontem ( oby nie była to jednak powazna naprawa), warto poszukać w pewnego źródła całego silnika na przekładke, albo na poszczególne części. Sam osobiście gdybym miał gdzie to składować, kupiłbym, ze tak powiem na zaś cały silnik w dobrym stanie ( czasem mozna trafić) i miał w razie czego za zamiane poszczególnych części jakby cos padło. Narazie nic sie nie dzieje ale autko młode nie jest wiec wiadomo, wszystko moze sie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak u mnie było: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ac919a1746d80b3e.html

to malutkie zaznaczone strzałkami pęknięcie pozbawiło kompresji 4 ty cylinder. Tyle ,że przyczyna była trochę inna. Też byłem załamany,i godziny przemysleń : remont czy drugi silnik i znowu... remont czy drugi silnik :doh:

Co to za tortura psychiczna była :cry2: Wiedziałem ,ze remonty są czasem żle przeprowadzane bo i na forum było ,że silnik nie chodzi jak powinien po naprawie głowicy....więc postawiłem na drugi silnik. 1800zł silnik + oleje + robota & laweta= 3300zł ....ale warto było! Dziś cieszę się znowu ,że mam czym jeżdzić i Bogu dzięki na razie jest ok a wtedy już ogłaszałem samochód na sprzedaż,już kupiec był ...dobrze że rodzina przekonała mnie aby dać mu jeszcze szanse!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.