Skocz do zawartości

Touring przecieka - mokre dywaniki z tyłu


voshon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Witam wszystkich!

 

Szukałem ale nie znalazłem tematu w którym ktokolwiek miałby podobny problem do mojego dlatego postanowiłem założyć nowy wątek. W czym rzecz? Otóż zauważyłem, że po intensywnych opadach mam mokre dywaniki z tyłu :shock: Oglądałem uważnie uszczelki, wszystko wydaję się być ok, nic nie poprzecierane. Skąd ta woda :mad2: ? Zauważyłem jedną rzecz, która może wg mnie mieć coś z tym wspólnego, mianowicie jak otwieram tylne drzwi, to zaczyna z nich lecieć woda :? Takiego zjawiska nie mam przy otwieraniu przednich drzwi. Ale skąd tam woda?? Jestem w kropce, nie mam zielonego pojęcia za co się wziąść najpierw, co sprawdzić :cry2:

 

Jakieś pomysły :modlitwa: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny klopot mialem w Tigrze, budowa auta inna ale problem ten sam. Po dluzszym czasie w w aucie pojawil sie zapach skislej brudnej wody plus do tego plesn na wyladzinie. zaczolem szukac problemu od podlogi( byly tam jakies korki gumowe -myslalem ze jakis zgubilem) potem zdejmowanie tapicerki i sie okazalo. Woda leciala od kanalikow odrpowadzajacych wode z tunelu odprowadzajacego wode wokol uszczelki klapy.

U ciebie problem jest innej materi o jesli drzwi przeciekalby to woda kapalaby od gory . kiedy otwierasz drzwi to gdzie woda leci? z samych drzwi czy z okolicy uszczelki na karoserii. Byc moze leci po uszczelce od dachu i gdzies przy kanapie przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
kiedy otwierasz drzwi to gdzie woda leci? z samych drzwi czy z okolicy uszczelki na karoserii. Byc moze leci po uszczelce od dachu i gdzies przy kanapie przepuszcza.

 

Hej!

 

Woda leci z dołu drzwi, próg jest mokry, może jest tak, że woda ścieka po uszczelce drzwiowej w dół drzwi, zbiera się między uszczelką dolną a progiem. W miarę dopływu wody poziom jej się podnosi, po czym woda przelewa się przez próg i przesącza do kabiny. Jest to w ogóle możliwe czy raczej nie? Od czego powinienem zacząć? Wymiana uszczelki? :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem przeciek z tyłu w touringu.

Ale tylko gdy myłem auto < po deszczu tego nie było >

Woda była na siedzeniu z tyłu.

Powodem była szyba która jak się okazało nie dochodziła do samej góry. < ale nie było widać szczeliny>

 

Po wymianie napędu szyby problem znikł.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że woda zbiera się po dwóch stronach auta. Mało prawdopodobne aby usterka wystąpiła sama po dwóch stronach. Czy ktoś rozbierał kiedyś boczki twoich drzwi (centralny zamek, elektryka szyb może była dorabiana?) Może ktoś tego dobrze nie skręcił. W środku drzwi jest taka folia po której leci woda i powinna wylatywać na zewnątrz auta ale jeśli ktoś ją uszkodził to woda może kierować sie do środka auta. Czytałem też już gdzieś na tym forum że woda może wylatywać z tunelu nawiewu na nogi z tyłu

jeśli są zatkane kanaliki odpływowe wody z filtra powietzra pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja rozwiąże Twój problem. U mnie było to samo. Jak ściągniesz tapicerke z drzwi powinna być widoczna mata wygłuszająca. Mata ta pełni też funkcję uszczelniajacą. Na 99% mata odkleiła sie od drzwi i woda która wchodzi do drzwi przez podszybie, zamiast uciekac kanalikami z dołu drzwi przedostaje sie między tapicerkę a drzwi i zbiera sie w progu. Jak już się jaj tam duzo zbierze to przecieka przez uszczelkę i dywaniki mokre. Masz 2 wyjścia nowa mata około 200zł, lub klej (np do szyb) i skleić. Ja wybrałem 2 opcję i już 6 miesięcy sucho. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dzięki wszystkim, sprawdzę wszystkie możliwości i dam znać jak rozwiąże problem :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że pomoże. Przy okazji warto wyczyścić kanały odprowadzajace wodę z drzwi. Jaeśli chodzi o ściagniecie boczków to można się oprzeć na zdjęciach z trego linku http://www.bmw-syndikat.de/bmw-syndikat/archiv/e39/tuer_hinten/verkleidung_tuer_hinten_e39.html jest tutaj pokazana również owa mata. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.