Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się po temat z następującym problemem : Odpalam webasto ręcznie ,wszystko chodzi jak należy cały cykl 30 minut tylko efekty marne :x . Szyba przednia w dolnej częśći trochę odmrożona wyżej już wcale , ogólnie zauważyłem że słaby jest nadmuch podczas pracy webasto.O ogólnym nagrzaniu auta w środku wogóle nie mam mowy !!! No i kolejny problem po całym cyklu temperatura silnika wcale się nie podnosi :x Co może być przyczyną ???

 

 

kolego mam dokładnie to samo

jak podepnę po inpe to wsio jest ok wszytko się włącza ,żadnych błędów ,niby wszystko ok ,nadmuch też chodzi

ustawie sobie na rano to się włączy,ale żeby w środku było ciepło to zapomni ,przy takich mrozach jak teraz to ledwo są odmrożone małe kołeczka na szybie (ale naprawdęledwo)

przy większej temperaturze zewnętrznej po 30 minutach pracy, podgrzało do 30 stopni(tyle miałem na wskazaniach), przy takich mrozach jak teraz (-10) rano mam 12 stopni na bloku

dajcie znać jaką macie temperaturę po np 20 minutach pracy webasto z rana

i co może być nie tak

gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedno małe pytanie - a macie w swoim modelu Webasto funkcję grzania kabiny? Bo być może macie tylko funkcję PRZEWIETRZANIA i stąd mała temperatura tego "podgrzewania"?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanie - a macie w swoim modelu Webasto funkcję grzania kabiny? Bo być może macie tylko funkcję PRZEWIETRZANIA i stąd mała temperatura tego "podgrzewania"?

Pzdr.

 

Kolego a czy przy przewietrzaniu chodzi piec :?: raczej nie .. Mam obie funkcje tzn .przewietrzanie i grzanie silnika i kabiny.

Dobra informacja dla mnie ze nie jestem sam z takim problemem może szybciej coś wymyślimy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem małej wydajności dogrzewania kabiny przy większych mrozach jest brak elektrycznej pompki przy zaworach ogrzewania przez co obieg jest wolny bo hula tylko pompka webasto i płyn się wystudza
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem małej wydajności dogrzewania kabiny przy większych mrozach jest brak elektrycznej pompki przy zaworach ogrzewania przez co obieg jest wolny bo hula tylko pompka webasto i płyn się wystudza

Można dołozyć taką pompkę? Jesli tak to jak wygląda taka sprawa?

I czy kombinowaliscie z opcją:

"STANDHEIZUNG_KONZEPT

sh_high_ohne_sperrventil"

Jest różnica?

 

Pytam się bo kiedyś ktoś polecił mi takie ustawienia (miał takie w swojej e39):

STANDHEIZUNG

aktiv

ZUSATZWASSERPUMPE

aktiv

STANDHEIZUNG_KONZEPT

sh_high_ohne_sperrventil

 

jednak u mnie (x5 e53) zadziałało z takimi ustawieniami:

STANDHEIZUNG

aktiv

 

dodatkowo w module IHKA zmieniamy (dot. tylko diesla z Webasto ThermoTop Z/C) :

 

WASSERPUMPE

nicht_aktiv

ZUSATZWASSERPUMPE

nicht_aktiv

STANDHEIZUNG_KONZEPT

nicht_aktiv

 

Czy wszystko mam ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zusatzwasserpumpe" to owa dodatkowa pompka, która była montowana fabrycznie w przypadku wyboru opcji z dogrzewaniem kabiny. W większości przypadków takiej nie ma seryjnie z thermotop z/c stąd problem ze słabym dogrzewaniem wnętrza jak i ciągłym błędem w module IHKA "21 AUXILIARY WATER PUMP"

 

Można doposażyć bimera wymieniając zawory na wersję z pompką doprowadzając zasilanie do modułu IHKA.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zusatzwasserpumpe" to owa dodatkowa pompka, która była montowana fabrycznie w przypadku wyboru opcji z dogrzewaniem kabiny. W większości przypadków takiej nie ma seryjnie z thermotop z/c stąd problem ze słabym dogrzewaniem wnętrza jak i ciągłym błędem w module IHKA "21 AUXILIARY WATER PUMP"

 

Można doposażyć bimera wymieniając zawory na wersję z pompką doprowadzając zasilanie do modułu IHKA.

 

kurcze nikt nigdzie wcześniej nie pisał ze ma 2 pompki

porostu aktywują webasto i wsio śmiga

powie kolega gdzie ma zamontowaną tą pompkę dodatkową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. czy mam w aucie złącze żeby ją podłączyć , czy trzeba coś kombinować

2. gdzie ją się zakłada ,bo może mam tylko nie sprawną (gdzie jej szukać a w aucie )??

3. czy to jest w tym miejscu co na zdjęciu z tej aukcji

http://allegro.pl/webasto-bmw-320d-kompletne-i1378315700.html

prawy dolny róg ??

 

4. czy może to jest nr 11 ??

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=64_0971&hg=64&fg=18

bo jeżeli tak to nie wiem czy ta pompa z allegro to to samo ?\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, zepsułem Webasto.

Jest to model Z/C D, działa tylko jako dogrzewacz silnika.

Nie mam radia z BC, tak samo zegary mają mały wyświetlacz z podstawowymi funkcjami.

Prawdopodobnie muszę wymienić cały piecyk, starego nie opłaca się naprawiać, strasznie skorodowany jest, i ma pęknięty blok (podstawiło mi kawałek cegły na drodze pod podłogę, rozwaliło osłonę, piecyk i pompkę).

Znajomy ma taki piecyk (chyba z TDS-a) z wyglądu taki sam, kompletny, z pompką, po czyszczeniu, tylko ma całkowicie inne numery, da rade to jakoś spasować?

Czy jest jakaś reguła w kompatybilności piecyków?

Czy szukać tylko z takim samym numerem?

Coś słyszałem że przed liftem sterowanie było analogowe, a po lifcie cyfrowe, jak jest faktycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszałem że przed liftem sterowanie było analogowe, a po lifcie cyfrowe, jak jest faktycznie?

Niestety tak jest ze sterownikami.Shadow69 numerami nie trzeba się tak sugerować jak właśnie sterowaniem.Niektórzy nawet tuningowali je z cyfrowego na analogowe bo rzekomo sa lepsze.POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy jest jakiś prosty sposób żeby stwierdzić jakie jest to sterowanie?

Chciałbym zrobić wszystko przed kolejną zimą, a nie potem na mrozie dłubać, dlatego już teraz rozglądam się za częściami.

 

BTW.

A czy takie webasto jak moje, można przeprogramować na ogrzewanie kabiny?

Jak już pisałem, nie mam dużego kompa pokładowego, ani BC w radiu.

Czy jakoś bez dużych kosztów jest to wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przeprogramowanie,to jest jakaś opcja doposazenia naszych webast(ja ma takie samo)Dokładnie dopisze szczegóły póżniej jak sobie przypomne bo wałkowałem ten temat z Manolitem.Przypomniało mi sie jeżeli nie mamy BC ani radyjka z BC to przeprogramowac nie da się,można jedynie doposazyc sie w zdalne załączanie.Ja osobiscie uwazam ze tak jest ok sam się dogrzeje silnik i gitara,po co pchać się w koszty.POszukam kwestii jak ekspresem rozpoznać który sterownik masz.Słyszłem też o takim interesie że dokłada się pompke elektr na przwód płynu i trzeba zakombinować z climatronikiem zeby szedł rozgrzany płyn na nagrzewnice+ dmuchawka pasuje żeby pokręciła troche i wtedy dogrzejemy wnętrze--ktoś tak zrobił ale dużooo roboty zeby to zsynchronizować i robi się to na bank tylko z analogowym :!: Przed liftem były analogowe i są tańsze w naprawach,lepsze rzekomo,i droższe w zakupie.Jak masz z przedlifa to masz analogowe.POzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak się składa że moje auto jest przełomowe, i obawiam się że może być już nowsze sterowanie.

Szukałem po alledrogo, są całe zestawy za sensowną kase, ale nie kupie, bo nie wiem jak sprawdzić typ sterowania.

Co do upgrade na ogrzewanie wnętrza, dałem sobie spokój, na syberi nie mieszkam, w zimie auto garażuję, więc na czorta mi to.

Znając życie i tak po 2 tygodniach od założenia już bym tego nie używał, a na spożytkowanie kasy będzie nie jedna okazja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, działające webasto jako dogrzewanie wnętrza to ekstra wygoda. Nie masz skrobania szyb na przykład... Dodatkowo dogrzewa wstępnie wodę w układzie chłodzienia, blok, a co za tym idzie rozruch silnika jest łatwiejszy. U mnie jak żadna świeca żarowa nie grzała, praca webasto przez ok 15 rozwiązywało problem, że auto paliło elegancko przy temp na zewnątrz -25C ;)

Ale jak nie masz to uruchamiać jako dogrzewanie wnętrza to trochę koszty, więc sam zadecyduj. Ja to wogole na twoim miejscu bym ominął webasto i nie zakłądał go. Wiele użytkowników diesli to ma, ale połowie pewnie nie działa (szczególnie w E39, gdzie jest ono w nadkolu i korodują styki) i jeździ :D Ale jak tam sobie wolisz szanowny kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, działające webasto jako dogrzewanie wnętrza to ekstra wygoda. Nie masz skrobania szyb na przykład... Dodatkowo dogrzewa wstępnie wodę w układzie chłodzienia, blok, a co za tym idzie rozruch silnika jest łatwiejszy. U mnie jak żadna świeca żarowa nie grzała, praca webasto przez ok 15 rozwiązywało problem, że auto paliło elegancko przy temp na zewnątrz -25C ;)
Shadow69 ma webasto(a raczej miał przed kamieniem)tylko bez dogrzewania wnetrza,ale i tak bez tej funkcji rozmrozisz szybko szyby,każde grzeje płyn w układzie,odpalasz i pójdzie podgrzany płyn na obieg,dmuchnie na szybe i po ptokach.(szyba czysta i za chwile masz cieopło) :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fakt, webasto świetna sprawa, dosłownie kilka minutek i dmucha ciepłym, silnik też nagrzany.

Co do zużycia paliwa, jakoś tam nie odczułem większego przepału.

A jako że staram się autko dopieścić tak że wszystko ma hulać, trzeba i webasto zrobić, kwestia pominięcia webasta jak najbardziej, ale na czas letni, jak nie mam co założyć, na zimę musi wrócić.

Czy wie już ktoś jak rozróżnić sterowanie cyfrowe od analogowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow69 witaj ,mam dobre wieści,jeżeli twój bu-bu jest po 03/1999r masz cyfrowe,wczesniej analogowe wkładali.Dam ci spoko link poczytaj :mrgreen: http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.elektroda.pl%2Frtvforum%2Ftopic609549.html&rct=j&q=sterowniki%20webasta%20bmw&ei=_ezpTbqDPZGBhQfY1N26Bg&usg=AFQjCNH-qhjVjR4ZUApqdBG00ZR9mH5m9A&cad=rja ----jest wszystko :norty: łącznie z doposarzaniem tego typu.POzdr :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki wielkie, czyli jednak mam cyfrowe, mniej więcej wiem czym się kierowac przy poszukiwaniach :)

Ale po przeczytaniu tego tematu na elektrodzie, stwierdzam że nie pcham się w rozbudowe.

Za dużo problemów i komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że gdzieś ten temat miałem ale niestety, za dużo seksu,30-tka,słońce ES i pamięć zawodzi,ale rano miałem wene i przypomniałem sobie dokładnie.Wcześniej też myślałem o dokładce,ale jak przeczytałem jaki galimatias i kombinacje odpuściłem od razu.Teraz musisz coś poszukać,tak apropo drogi jest piec???POzdr i powodzonka w zakupach Shadow69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za wsparcie :D

Z rozbudowy rezygnuję, chcę sam piecyk kupić, żeby tylko jako dogrzewacz działał.

Koszt piecyka waha się w granicach 250 do ponad 500 PLN, więc trzeba szukać.

No chyba że sam blok piecyka gdzieś znajdę, to wtedy bym kupił, bo reszta gratów jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orientuje się ktoś co oznaczają poszczególne opcje podczas programowania webasto:

W pliku kodowania FSW_PSW jest następująca opcja:

STANDHEIZUNG_KONZEPT

i możliwe są w niej ustawienia:

STANDHEIZUNG_KONZEPT

nicht_aktiv (eng.) not active

sh_low_ohne_sperrventil (eng.) independant park heating (low) without off valve

sh_high_ohne_sperrventil (eng.) independant park heating (high) without off valve

sh_low_mit_sperrventil (eng.) independant park heating (low) with off valve

sh_high_mit_sperrventil (eng.) independant park heating (high) with off valve

lws_low

lws_high

Która opcja jest najodpowiedniejsza i która jaką pracę powoduje?

Dziś jest trochę chłodno, więc webasto będzie chodziło i chyba pójdę sprawdzać co się dzieje przy poczdzególnych opcjach, bo nie daje mi to spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.