Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam w swoim bmw termo top c.W instrukcji obsługi nic nie ma na temat nastaw tego ustrojstwa.Zaznaczam że auto zostało kupione w salonie bmw 09.08 2000r w Polsce.Przez przypadek stwierdziłem że mam przepalony bezpieczni nr 47 20A.W trakcie wymiany przepalił sie też nowy.Co to może oznaczać?Czy powinien być zarejstrowny bład w kompie.Co zabezpiecza ten bezpiecznik?Czy macie namiary na dobrego elektronika od bmw w okoliczch Kraków lub Katowce.Za jakiekolwiek informacje z góry dziękuje. :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ZUSATZWASSERPUMPE

nicht_aktiv (przy aktiv nie działa pompka obiegowa, nawet przy wył silniku i włączonym zapłonie nie leci ciepłe powietrze wykorzystujące ciepło silnika!!! - zmieńcie u siebie ten parametr z aktiv na nicht_aktiv i może pompka ruszy.

 

Kolego, czy tu nie przejezyczyłes się?... ZUSATZWASSERPUMPE to jesli sie nie myle dodatkowa pompa obiegi która jest montowana pod ( a raczej razem z ) elektrozaworami klimatyzacji ( takie dwa buce na lewnym nadkolu ) i jesli ktos ma ta pompe to wydaje mis ie ze powinien własnie dac na activ by pompa zadziałała.

Z tego cos ie dowiedziałem ( bo jestem własnie po odblokowywaniu webasto) auta ktore nie maja fabrycznie odblkowanego webasto takiej pompki w standardzie nie maja. Stąd zmiana nicht_aktiv na aktiv w tym paramatrze powoduje wywalanie błędu:

 

ERROR MEMORY REPORT

___________________

 

DATE: 10/02/10 19:20:31

ECU: IHKA39_5

JOBSTATUS:OK

VARIANT: IHKA39_5

___________________

RESULT: 1 errors in error memory

___________________

 

30 Zusatzwasserpumpe

 

Error frequency : 57

 

Kurzschluss gegen U-Batt

Fehler momentan nicht vorhanden

 

...wiec potwierdzam opinie kolegi:

 

W oryginalnym systemie dogrzewania wnętrza są dwie pompy obiegowe, plus (nie pamiętam) dwa elektrozawory dodatkowo. Po samodzielnej aktywacji dogrzewania wnętrza kiedy fabrycznie było przewidziane tylko dogrzewanie silnika (thermotop z/c) zawsze będzie występował błąd "circulation pumpe " ponieważ tej pompy nie ma. Pomimo w/w błędu webasto powinno pracować normalnie.

u mnie działa normalnie...nie przejmowac sie tym...

Ciekawi mnie tylko czy trzeba ten parametr zmieniac?...czy nie zostawić na nicht_aktiv?

 

Jak wezmę na aktiv to w aucie zimno, nawet pomimo włączonego zapłonu ciecz nie przepływa przez nagrzewnicę. Przy nicht_aktiv w aucie ciepło. Tez mnie to zdziwiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zainstalowalem program INPA i po zdiagnozowaniu Webasto wywalilo taki błąd

 

http://www.intersklep.com.pl/bmw/web.jpg

http://www.intersklep.com.pl/bmw/web2.jpg

 

nie wiem dlaczego pokazuje 125'C, chyba jakis czujnik jest walniety. ktos wie gdzie znajduje sie taki czujnik ? ile kosztuje ?

pompka pracuje bz zarzutu, przez 45 sec slychac jak pompuje i pomyslnie przechodzi test.

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze slyszysz jak pracuje pompka paliwa? Ona tak stuka... Ty pewnie musisz uruchomić lub dołożyć dodatkową pompkę, bo webasto ci grzeje, ale ciecz nie przepływa. Sprawdz to!

Na zimnym silniku włącz webasto i dotknij reką czy grzeje i czy przeplywa woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie da sie webasto zalaczyc, bo 125'C podaje. Mam model Z/C. Slychac takie pukanie pompki, w INPIE jest test tej pompy i przechodzi go pomyslnie. tylko ten czujnik teraz wyszedl. Webasto mam odblokowane i na duzej navi jest heating do ustawienia. widac, ze to wczesniej dzialalao, tylko sie zesr...o. teraz juz wiem ze to czujnik. bede szukal jak to naprawic

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie jest chyba normalne to, ze na zimnym silniku od razu 125'C podaje. sprawdze dzisiaj jeszcze pompe wody

 

przed chwila zrobilem jeszcze jeden test. z manuala wystartowalem webasto z INPY, buczy, pompa pompuje i wywala caly czas ten sam błąd

 

http://www.intersklep.com.pl/bmw/weba.jpg

http://www.intersklep.com.pl/bmw/weba1.jpg

 

chyba juz w 100% wiadomo ze czujnik temperatury webasto jest walniety

ktos to sam wymienial ? bo domyslam sie, ze w jakimkolwiek serwisie zaproponuja mi wymiane calego sterownika za xxx zł a pewnie wystarczy jeden czujnik wymienic

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wyzej o tym pisano - do wymiany masz termistor ptc 10k znajdujacy sie w sterowniiku webasta

 

 

....

 

Najwidoczniej u mnie też jest walnięty termistor - inpa pokazuje caly czas temp.125stopni

Gdzie można dostać termistor ptc 10k ? Troche szukałem na necie i jak narazie nic..

 

 

napisz do niego bo pewnie to naprawil

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narazie znalazlem i zamowilem termistory PTC 10 Ohm, mam nadzieje, ze po wlutowaniu nowego problem minie. w serwisie zajmujacym sie ogrzewaniem postojowym za naprawe zaspiewali mi 1600zl, ciekawe czy za 1,23zl uda mi sie usunąć tą usterkę ;) zawsze 1598zl w kieszeni ;p . wiadomo, ze mozna caly piec wymienic ze sterownikiem za polowe tego, ale tyle wlasnie w serwisie za nowy sterownik z montazem sobie zycza

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli uadło ci się kupić termistor PTC 10k za 1,23 zł, to daj jakieś namiary i napisz czy ma taki sam kształt jak ten ze sterownika.

Znalazłem sklep, który może sprowadzić taki termistor, ale za 20 zł i ma mieć kształt walca. Nie wiem czy bedzie dobrze leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że nie powinien to być termistor 10 k PTC, a termistor NTC - coś koło 5,4 k ohma (pomierzone przez speca co naprawia te sterowniki).

PTC 10 k też będzie działał ale będzie zly odczyt temp. Sterownik przy wzroście oporu odczytuje niższą temp. więc w przypadku PTC ze wzrostem temp opór rośnie więc odczyt temp będzie coraz niższy.

u mnie uszkodzony czujnik ma niższy niż wymagany opór i pokozuje 125 stopni (2k w temp pokojowej, a przy wzroście temp opór maleje do 0,5 k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po wymianie termistora PTC, ten co kupilem ma calkiem inny ksztalt. oryginalny to biala kostka, to co kupilem okragly wielkosci 1gr. dalej wywala ten sam blad 125'C.

zamowilem cale webasto z/c. albo cale przeloze, albo sam sterownik. dzisiaj sprawdzalem, to z inpy da sie odpalic webasto i dziala, tylko samo sie nie zalcza przez ten czujnik

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj rozebrałem webasto ze szwagrem i wyciągnęliśmy sterownik, i teraz problem jaki mam być ten termistor.

Szwagier jak pomierzył to wyszło że to jest NTC , a na forum większość montuje Ptc 10 k.

Może ktoś wie jaki powinien być ten termistor i jakie powinien mieć parametry.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.