Skocz do zawartości

"Cykanie" w panelu klimatyzacji


Mich1685047264

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie Forumowiczów! niestety muszę się zwrócic do Was z pewnym zapytaniem... Pewnego dnia usłyszałem cykanie w panelu klimatyzacji. Cykanie zaczęło się od momentu, gdy odłączyłem ładowarkę GPS (przenośny) od gniazda zapalniczki... Ładowałem GPS przez całą noc (zostawiłem na noc w zamkniętym samochodzie na parkingu) i gdy tylko ją odłączyłem coś zaczęło cykac, może i nawet delikatnie burczec. Drgania odpadają, bo silnik nie jest włączony, nic się nie rusza, a klimka sobie cyka... Problem występuje sporadycznie. Czasami gdy wsiadam do auta jest cichutko, potem na moment w czasie jazdy zaburczy, dojeżdżam do świateł i nic... Przez to nie jestem nawet w stanie określic w jakich warunkach zaczyna się "burczenie".

 

Czy możliwe, że stało się coś z instalacją zapalniczki? Coś z elektroniką? Pierwszy raz ładowałem GPS i zostawiłem go na ok 10h w "gnieździe"...

 

Proszę o jakieś porady lub sugestie, będę niezmiernie wdzięczny. POZDRAWIAM!

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W panelu klimy jest wiatraczek.

Lubi się troszkę zabrudzić i wtedy zaczyna być go słychać.

To , że akurat ładowałeś GPS i się zaczęło to przypadek.

 

Dodam , że jest to problem dość często na forum poruszany i jak poszukasz to dużo się możesz dowiedzieć.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwałem, ale nie znalazłem... Dziękuję za wypowiedź, jednak proszę jeszcze o instrukcje, czy łatwo zdjąc panel klimatyzacji i czy można to bezpiecznie zrobic, bo czytałem, że ktoś już przez zdejmowanie panelu zepsuł klimę, a tego bym nie chciał...

 

Kolega powiedział o wiatraczku, ale czy on pracuje bez kluczyka w stacyjce? No i dlaczego cyka tylko czasami?

 

Jeżeli nie chcecie się wypowiadac, to proszę chociaż linki to tego typu problemu, bo naprawdę mimo szukania nic podobnego nie znalazłem...

 

Pozdrawiam

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=41383&postdays=0&postorder=asc&highlight=wiatraczek+klimy&start=15

 

Tu coś o tym jest.

Ale jeszcze poszukaj. Panel łatwo wyjąć i jak będziesz średnio ostrożny to nić nie popsujesz. Tylko co na to poradzisz po wyjęciu? Podobno jakoś się da to czyścić.

A czy pracuje cały czas? Nie. Ale przez kilka minut po wyjęciu kluczyków ma pracować. A włączy się jak tylko otwierasz drzwi więc masz wrażenie że chodzi cały czas.

Wyłącz zapłon i wyjmij kluczyki i cierpliwie posiedź około 5 minut. Powinien zamilknąć.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.