Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

 

Weź sobie kolego skopiuj ten plik navboot z obrazu plyty na pulpit przy pomocy PowerISO zmien co masz zmienić i spowrotem przy pomocy tego samego programu wgraj go do obrazu i bedzie wszystko dzialać najlepiej navtweak v2.6

 

 

Zrzuciłem sobie ten plik (navboot) za pomocą UltraISO i próbowałem też Magic ISO, plik mi się dobrze "zrzuca" na pulpit, ale nie moge go otworzyć tym navtweak'iem ściągnąłem, (jak napisałeś) wersję v2.6 i dalej to samo ten sam błąd

 

Jeszcze spróbuję tym PowerISO i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, wgralem u siebie soft od kolegi cX3 (wielkie dzieki za wlozona prace) zmienilem sobie bootlogo, zainstalowalem mape z radarami na dvd 4,7 (na DVD DL poprostu nie dalo rady chyba z 7 plyt wypalalem) wszystko dzieki temu forum i wszystko dziala oprocz glosu w navi, juz w menu ustawienia gdzie reguluje sie poziom glosnosci navi nic nie można zmienić (radio sie wycisza i gdy dam pokrętłem na maxa slychać cichutko damski głosik "ciszej" "głośniej" ) podczas jazdy gdy ma sie pojawic komunikat glosowy radio sie wycisza i pewnie cos tam ta lektorka gada ale tak cichutko ze nic nie slychac:( Jak to naprawic? Czy ktos ma podobnie? Czy to wina softu czy może jakiegos podłączenia? Dodam ze idealnie mi głos dziala z radia, tv i telefonu. Wiem ze głos jest nagrany w sofcie tylko na czym on jest nagrany a tym czytniku navi MKIV? czy gdzie?

Prosze o pomoc!

Pozdrawiam!

 

Witam, znalazlem rozwiązanie tego problemu na jakims zagranicznym forum, tylko jest jeden problem nie moge wejsc do menu SERVICE (programowanie radia) nie to menu co sie perspektywe ustawia tylko inne ponoc po wlączeniu radia trzeba trzymac przycisk select, ja trzymam i nic z tego pojawia sie tylko PRESS ON albo PRESS OFF a tego ukrytego menu nie ma... czy ktos wie jak wejsc w to menu service?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z którego roku masz board monitor - jak po 2004 to trzymasz "select" po włączeniu radia (gałką z lewej strony,ale wpierw trzeba wyłączyć) przez parę sekund, a jak z przed 2004 to procedura jest inna, ale jaka dokładnie to nie pamiętam. Gdzieś miałem pdf-a z instrukcją do tego. Podaj e-mail to Ci prześlę, jak odnajdę.

 

Co do samego menu service radia, to wątpię żeby to coś pomogło. Jedynie co tam ustawisz to GAL inaczej SVL i sprawdzisz parametry sygnału radiowego i inne parametry.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z którego roku masz board monitor - jak po 2004 to trzymasz "select" po włączeniu radia (gałką z lewej strony,ale wpierw trzeba wyłączyć) przez parę sekund, a jak z przed 2004 to procedura jest inna, ale jaka dokładnie to nie pamiętam. Gdzieś miałem pdf-a z instrukcją do tego. Podaj e-mail to Ci prześlę, jak odnajdę.

 

Co do samego menu service radia, to wątpię żeby to coś pomogło. Jedynie co tam ustawisz to GAL inaczej SVL i sprawdzisz parametry sygnału radiowego i inne parametry.

 

[email protected] Bede bardzo wdzieczny za ta instrukcje... Tam jest ponoć cos takiego jak TP-Volume i speed-sensitive volume... i ponoc ustawienie dobrze tych paramtrów rozwiąze mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP Volume to inaczej Traffic Program Volume - ustawiasz głośność stacji radiowych nadających ważne komunikaty drogowe np. podczas słuchania muzy z CD. Ten parametr możesz także zmieniać z poziomu menu radia.

 

SPEED SENSITIVE VOLUME czyli GAL o którym wcześniej wspomniałem, to zmiana głośności wraz ze wzrostem prędkości auta. Ja u siebie ustawiłem na max. 6 poziom i muza mi się podgłaśnia już od najniższych prędkości, ale na głośność komend navi nie ma to wpływu.

 

Możesz u siebie zobaczyć czy to coś zmieni.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniam soft (v10.01) zmodyfikowany przeze mnie, może nie do końca dopieszczony ale stabilny. W najbliższym czasie nie planuję nic z tym robić bo nie będę miał obiektu do testów przez pewnego pana, który sobie zasnął w czasie jazdy prowadząc samochód z prędkością około setki. Ja miałem podobną i cudem uniknąłem czołówki uciekając na pobocze, ale lewego boku nie uratowałem. Ważne, że ja jestem cały.

w poniższym linku są 3 pliki

http://chomikuj.pl/cX3/zachomikowane

coś mi się tam popieprzyło z tymi hasłami ale jest jak jest. pass1: cX3 pass2: navi

 

upgrade dla majsterkowiczów : V_32_cX3.rar ; trzeba samemu powrzucać pliki do dowolnego softu V_32; troszkę pracy a mało ściągania

dla leniwych soft ISO: NAV_SW_pl_cX3.rar ; rozpakować i nagrać; mało pracy a więcej ściągania

 

w razie problemów (?) soft V32_OEM (10.00): http://www.megaupload.com/?d=IP0KD0O0

 

aczkolwiek ja nie miałem żadnych, upgrade trwa nie więcej niż 3 minuty. Trzeba tylko zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa

1. otworzyć drzwi kierowcy

2. wyjąć mape z czytnika dvd

3. przekręcić kluczyk w poz. 1

4. włożyć płytę z softem

5. poczekać kilka minut aż płyta się wysunie i ją zabrać

6. nacisnąć przycisk nawigacji potwierdzający reset

Nie włączać w tym czasie żadnych urządzeń elektrycznych, np. otwierać/ zamykać drzwi, odłączyć bluetooth w telefonie - BARDZO WAŻNE!!! oczywiście o ile jest moduł w samochodzie

Co ten soft zawiera:

Dla wszystkich języków: język polski w mowie i piśmie czyli menu z polskimi znakami, 3 zestawy kolorów (dzień/noc), otwarte ikony wskaźników dla lepszego podglądu drogi, bootlogo dla miłośników X3, splashscreen dla miłośników górek, radar alert włączony dla jęz. ang i włoskiego a dla reszty wyłączony.

Przypominam, żeby to ostatnie działało mapa high_europe musi być potraktowana poisonem.

 

I dodatkowy upgrade do mapy high_europe do samodzielnego montażu:

menu pl ze znakami polskimi dla wszystkich języków, duży zestaw POI dla Polski

NCCBEUFNM_EU_20090216.rar

wrzucić do odpowiednich folderów, powinno pasować do każdej mapy high , 2010 tez

Przy wypalaniu dvd single layer wykasować wszystkie języki poza eng. a dla DL i tak tylko eng będzie aktywny

 

Powodzenia

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP Volume to inaczej Traffic Program Volume - ustawiasz głośność stacji radiowych nadających ważne komunikaty drogowe np. podczas słuchania muzy z CD. Ten parametr możesz także zmieniać z poziomu menu radia.

 

SPEED SENSITIVE VOLUME czyli GAL o którym wcześniej wspomniałem, to zmiana głośności wraz ze wzrostem prędkości auta. Ja u siebie ustawiłem na max. 6 poziom i muza mi się podgłaśnia już od najniższych prędkości, ale na głośność komend navi nie ma to wpływu.

 

Możesz u siebie zobaczyć czy to coś zmieni.

 

Dzieki barddzo kolego za ta instrukcje... troszke inaczej u mnie wchodzi sie do tego menu niz jest tam opisane ale bardzo mi pomoglo. Faktycznie gdy ustawilem TP Volume na +9 i GAL na 6 to troche podgłośnił mi sie ten głos z navi, i dzieki temu zauwazylem problem... nie wiem dlaczego głos z TV (choc tv nie jest wlączone) przebija mi sie jak lektorka z navi cos gada... Wynika z tego ze cichy głos w mojej navi to problem jakiegos podłączenia, teraz tylko nie wiem jakiego... przydaly by sie jakies schematy podłączeń albo gdybym mogl zobaczyć jak jest to podlączone u kogos innego. Ma ktos u siebie modul TV, telefonu, dvd, zmieniarke cd,czytnik mkIV, modul radia i jakies inne blizej nie zidentyfikowane skrzyneczki w bagazniku... i wie jak to poprawnie podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie Linku do najnowszego softu Mk4. Bmw x5 Navi professional. czytnik Mk4. Prosze o najnowszy soft.

 

Masz kolego wszystko "na talerzu" powyżej twojego postu. Wystarczy uważnie czytać :lol:

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki barddzo kolego za ta instrukcje... troszke inaczej u mnie wchodzi sie do tego menu niz jest tam opisane ale bardzo mi pomoglo. Faktycznie gdy ustawilem TP Volume na +9 i GAL na 6 to troche podgłośnił mi sie ten głos z navi, i dzieki temu zauwazylem problem... nie wiem dlaczego głos z TV (choc tv nie jest wlączone) przebija mi sie jak lektorka z navi cos gada... Wynika z tego ze cichy głos w mojej navi to problem jakiegos podłączenia, teraz tylko nie wiem jakiego... przydaly by sie jakies schematy podłączeń albo gdybym mogl zobaczyć jak jest to podlączone u kogos innego. Ma ktos u siebie modul TV, telefonu, dvd, zmieniarke cd,czytnik mkIV, modul radia i jakies inne blizej nie zidentyfikowane skrzyneczki w bagazniku... i wie jak to poprawnie podłączyć?

 

 

Mamy podobny problem z tą głośnością, więc problem nie leży po stronie poszczególnych połączeń, chyba że przed wgrywaniem zmodowanych softów dłubałeś przy podłączeniach. Ja u siebie nic nie ruszałem i od momentu wgrania po raz pierwszy zmodowanego softu zaczął się problem z tą głośnością, także podejrzewam, że u Ciebie była podobna historia.

 

Nasz problem napewno leży po stronie software i dopóki się nie sprawdzi np. "NavCoderem" to nie rozwiążemy tego w inny sposób.

 

Notabene dzisiaj zrobiłem test z ustawieniem TP Volume i rzeczywiście ma to wpływ na głośność komend navi. Jednak jest to półśrodek, ponieważ głośność w menu navi wcześniej normalnie działała i działać powinna. Nawet, jeżeli ustawi się głośność na max +9 i komendy są głośne jak wcześniej, to tym samym radio będzie równie głośno nadawać komunikaty w sytuacji kiedy np. słuchamy dźwięku z innego źródła ,a nie zawsze jest to przez nas pożądane.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdzie się chętny z okolić województwa śląskiego to oferuję spolszczenie nawigacji MK I, MK II oraz MK III z języka Niemieckiego, Angielskiego oraz co mało spotykane WŁOSKIEGO na Polski. Koszt 50zł, czyli myślę, że niedrogo.
Ja to sobie zrobiłem za 2zł koszt płyty dzieki pomocy kolegów z forum . Takie ogłoszenia to na alledrogo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a ja mam problem z mim czytnikem ogólnie miałem język angielski i chciałem sobie wgrać polski język wziąłem soft od osd ten pierwszy no i zaczeło mi sie instalować po chwili wyskoczył error za pare dni dowiedziałem się ze jednak soft od osd nie był do mojego hw1,0 tylko do innego hw niewiem nagywałem juz wiele softów v17 i v27 na płytki tdk i verbatimach imgburnem predkosc 2x i 4x na zmiane niewiem poszlo już do kosza z 15 płyt nic nie działa cały czas mam tryb awarayjny niemam obrazu czyta płyte kreci nią i nic cały czas czyta i odrzuca wyjmuje czasami płutki ręcznie nichca wyskoczyc potem znowu to samo doradźcie co zrobić żeby był te obraz? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! umarł mi mój czytnik mk4... mam nadzieje ze wystarczy wgrać nowy soft... tylko mam pytanie skąd moge ściągnąć taki plik? ewentualnie jeśli ktoś z okolic Wrocławia mógłby mi pomóc wskrzesić navi... ?? Serdecznie pozdrawiam

 

Odezwij się do mnie na priv. Może uda nam się wskrzesić twoją navi :)

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Mam problem z spolszeniem mojej navi.

Otóż mam mk3, kolor, 4:3, wersja softu 3-1/21, czyli chyba soft 16.2.

Soft wziałem bodajże z 40 strony tego tematu od kolegi cX3.

Czy teraz mam wgrać pierw jakiś nowszy soft aby moc pozniej wrzucic jego spolszczenie,

bo jak teraz wkładam płytę z polskim softem to probuje ja czytać i wyrzuca płytkę i tak w kólko.

Starałem sie wypalic to tak jak jest w instrukcji, czyli ImageBurn, predkość 1x,

no i poszło już tak kilka płyt i cały czas efekt jest ten sam, czyli połyka płytkę, słychać że próbuję ją czytać

i zaraz ją wyrzuca, dosłownie po 5-10 sekundach...

Kilka rodzai płyt też już próbowałem - verbatim, tdk, sony...

Ogólnie czytnik navi działa, bo mam jakąś oryginalną mapę i działa...

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo nie wiem jak się do tego zabrać, nie wiem gdzie popełniam błąd.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam koledzy,

Mam problem z spolszeniem mojej navi.

Otóż mam mk3, kolor, 4:3, wersja softu 3-1/21, czyli chyba soft 16.2.

Soft wziałem bodajże z 40 strony tego tematu od kolegi cX3.

Czy teraz mam wgrać pierw jakiś nowszy soft aby moc pozniej wrzucic jego spolszczenie,

bo jak teraz wkładam płytę z polskim softem to probuje ja czytać i wyrzuca płytkę i tak w kólko.

Starałem sie wypalic to tak jak jest w instrukcji, czyli ImageBurn, predkość 1x,

no i poszło już tak kilka płyt i cały czas efekt jest ten sam, czyli połyka płytkę, słychać że próbuję ją czytać

i zaraz ją wyrzuca, dosłownie po 5-10 sekundach...

Kilka rodzai płyt też już próbowałem - verbatim, tdk, sony...

Ogólnie czytnik navi działa, bo mam jakąś oryginalną mapę i działa...

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo nie wiem jak się do tego zabrać, nie wiem gdzie popełniam błąd.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Wojtek

A ten soft to czasami nie do MK4 ? bo wydaje mi się że tak, pobierz soft z chomika Mr. Lova do MK3 i próbuj, jak masz stary soft to musisz mieć też cdkey o który poprosi cię navi po aktualizacji i wtedy wrzucasz płytkę z CDkeyem, wszystko znajdziesz na chomiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.