Skocz do zawartości

co bylo zle przy wymianie sworzni????


darek839

Rekomendowane odpowiedzi

witam...jakies dwa miesisace temu mechanik wymienil mi zewnetrzne sworznie wahacza i mialo byc ok.Zrobilem moze z 2500 tys.kilometrow i znowu sa do wymiany.DLACZEGO??????kupilem sworzenie FEBI za 56szt. wydawalo mi sie ze bedzie ok.Teraz jak patrze to maja wieksze luzy niz te orginalne przed wymiana.Dlaczego tak sie stalo,moze mechanik cos zawalil???a moze wahacze juz do wymiany?????pomocy i z gory dziekuje.....aha wyglada jakby latal caly sworzen w gniezdzie wahacza i to bardzo latal.Dodam ze siadly z dwoch stron i sa do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mechanik je źle założył. Sworznie muszą być umiejscowione w wahaczu w odpowiedni sposób. Z tego co wiem to są tam jakieś markery.

 

Ja wymieniałem u siebie ( tzn. mechanik :) ) tez na FEBI za 54zł za sztukę no i wszystko jest cymes!

 

Faktem jest też że wymieniłem wszystkie, czyli długie i krótkie no i do tego tuleje wahacza. Jeśli faktycznie źle założył to reklamacja.

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup w salonie są niewiele droższe a pochodzą z pierwszego montarzu i jeśli u nich wymienisz dostajesz na nie gwarancję:)

 

Nigdy nie gościłem w serwisie ale jak zobaczyłem ceny (niekiedy tańsze części niś podróbki w sklepie) i dostepność części (spinki dostępne od reki-w sklepie czas oczekiwania na nie 3 tygodnie i cena 2 razy droższa) to zanim coś kupie sprawdzam ceny w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce prorokować ale U NAS i nie tylko to nawet mikołaj nie robi prezentów :roll:

 

Więc jak coś ma być DOBRE to nie za "prawie " darmo :)

 

Te co kupilłeś kosztowały drożej wieć myślisz że ktoś sprzedaje lepsze taniej :?: :wink:

Opis dobry ale ile w nim prawdy...no i niedługo więcej zapłacisz za wymiany niż za jedne porządne. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja u siebie kiedyś wsadziłem jakieś tańsze < ale nie najtańsze> i wytrzymały 2000km.

Zmieniłem na oryginały i już nigdy więcej problemów nie było < przejechałem ponad 50 000 po naszych drogach>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktore powinienem uznac za tansze a ktore drozsze???bo teraz to nie wiem co kupuje....

 

Te z allegro niby lepsze a tańsze od tych co piszesz że założyłeś ( za 54zł) na których długo nie pojeździłeś... :?

 

Ja wymieniałem swożeń zewnętrzny po stronie kierowcy jakiś miesiąc temu i zdecydowałem się na serwisowe z salonu Koszt jak dobrze pamiętam ok 90zł a większa pewność że nie wrócisz do tego tematu za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej kupuj MEYLE ja sobie założyłem półtora roku temu i nie ma żadnych objawów luzu (przegląd robiłem w sobotę) auto jest wg. mnie

bardziej podatne na nawet minimalne ruchy kierownicy zmniejszenia komfortu nie odczułem (koła16) i mam spokój bo nie ma tam gumy którą można rozwalić po dwóch miesiącach jazdy po stolicy a i mało który diagnosta może stwierdzić ich zużycie (tych z tuleją gumową) bo one mają pracować , tylko nikt nie wie w jakim zakresie

 

te sworznie mogę polecić w 100% dużo lepsze niż orginał a i firma MEYLE to nie jakaś sroka spod ogona tylko producent części dla MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ sworznie powinno się montować za pomocą prasy,a większość robi to za pomocą palnika i młota.Podgrzane gniazdo sworznia to już nie to samo.

 

Ja wymienialem za pomoca mlota... kupilem najtańsze sworznie i już 10tyś km i tańczy jak mu zagram :P

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.