Skocz do zawartości

problem z układem chłodzenia


mic200881

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno nabyłem bmw 535i z 1988r z gazem.I wszystko było w porządku aż do czasu kiedy pękł mi wąż chłodnicy. Wymieniłem go od razu tez wymieniłem paski klinowe i termostat zalałem wodą.Auto już nie chodzi tak jak trzeba pojawiło się ciśnienie w układzie chłodzenia (odpowietrzałem już na różne sposoby).Czy ktoś miał podobne problemy ? Edytowane przez mic200881
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weze same z siebie nie pekaja... jezeli pojawilo sie cisnienie w ukladzie, to stawiam na uszczelke pod glowica. odkrec korek od zbiorniczka, zalej maksymalnie plynem na zgaszonym silniku i pozniej go odpal. jezeli poziom bedzie sie podnosil to napewno uszczelka.

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzam jestem twardy!!! postrzelały mi węzę od gazu a w środku zimno ale jest coraz lepiej ale poluzowałem węza przy nagrzewnicy i jest jakby coraz cieplej parę razy mi strzelił (już żadnej zapinki nie mam na filtrze powietrza)teraz szybko coś zjem i idę wymienić tego węża przy odparowalniku(pękł z mojej winy ściskałem go kombinerkami)i jeszcze w dodatku opadł mi wydech a kolektor aż czerwony pod autem leżał gumowy dywanik i się zapalił a ja już myślałem ze podzielę los tego Dzidka co palił gumy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odpowietrzam jestem twardy!!! postrzelały mi węzę od gazu a w środku zimno ale jest coraz lepiej ale poluzowałem węza przy nagrzewnicy i jest jakby coraz cieplej parę razy mi strzelił (już żadnej zapinki nie mam na filtrze powietrza)teraz szybko coś zjem i idę wymienić tego węża przy odparowalniku(pękł z mojej winy ściskałem go kombinerkami)i jeszcze w dodatku opadł mi wydech a kolektor aż czerwony pod autem leżał gumowy dywanik i się zapalił a ja już myślałem ze podzielę los tego Dzidka co palił gumy.

 

Widać , że to już nie przelewki :mlotek: :zlosc: :bokser:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jak bardzo kręcisz obroty?

kolektor ma prawo się grzać ale na wolnych nie powinien świecić.

Innym powodem może być stanowczo zbyt bogata mieszanka < dopala się w kolektorze>

lub za uboga < cykl spalania wydłuża się wtedy bardzo. Nawet może trwać do początku ssania i wtedy może strzelać w dolot>

Może na benzynie go kręć bo może ten gaz masz chyba zupełnie rozregulowany.

 

Dodam jeszcze wypadanie zapłonów. Wtedy nie spalona mieszanka zapala się w kolektorze.

A to wskazuje na uszczelkę i brak kompresji na którymś cylindrze.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z gazem było wszystko porządku teraz zalałem go wodą rozgrzałem ale wciąż w aucie leci zimne powietrze temp 1mm powyżej środka a jak odkręciłem odpowietrznik na termostacie to poleciała para teraz przewiozę się kawałek na stacje bo spaliłem chyba wszystko na postoju przy tej robocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jeździć stanowczo odradzam!!!!

Musisz sprawdzić czy działają zaworki od ogrzewania?

Może się któryś zaciął i nie otwiera obiegu na nagrzewnice? Wtedy będzie stale zapowietrzony.

Popatrz może uda ci się pominąć te zaworki < połączyć rurki tak żeby grzało Cały czas.>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.