Skocz do zawartości

Antena RADIA FM


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :-),

 

pytanie mam na pierwszy rzut oka proste. Mianowicie chodzi mi o informację gdzie jest umieszczona antena radiowa FM w e39 sedan? :-)

 

W górnej części tylnej szyby mam antenę, ale to jest od samochodowego telefonu GSM.

 

Pozdrawiam.

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak trudno coś znaleź przy pomocy forumowej wyszukiwarki więc powiem krótko -- ogrzewanie tylnej szyby to antena , dla tego gdy włączysz ogrzewanie szyby to radio może trzeszczeć

 

dzięki serdeczne :-).

 

Jasny gwint, niezłe rozwiązanie :-). To jak będę chciał podłączyć antenę zewnętrzną do radia FM to mam zastosować jakiś rozdzielacz na kablu ogrzewającym szybę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca antena to te same ścieżki co ogrzewanie bo:

Przyjrzyj sie paskom w szybie trzy górne paski są oddzielnie połączone jako antena a reszta to właśnie ogrzewanie szyby. Nie realne żeby było jedno drugim!!

 

W lewym słupku tylnym masz jeszcze wzmacniacz anteny który musi być zasilony plusem aby spełniał swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej realne! Paski grzejne sa zasilane przez filtry przepuszczajace prad staly, a bedace izolatorami dla pradow wysokiej czestotliwosci.

Jednoczesnie sa tam wzmacniacze wstepne i zwrotnice dla sygnalow AM/FM/TV.

W celu zainstalowania innego radia, jak fabryczne, nalezy wykorzystac przewod antenowy istniejacej instalacji i podac zasilanie na wzmacniacze z nowego radia. Jest to konektor opisany jako ANT lub REMOTE.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przygladalem sie gmatwaninie paskow na mojej szybie, sa pionowe, poziome, jest tam antena TV....

W E 34 rzeczywiscie 3 gorne paski sa oddzielone i nie grzeja, ale paski grzejne sa rowniez wykorzystywane jako antena. Gdzies mam instrukcje serwisowa od 34 i zaraz zerkne i dopisze jak jest w tym modelu.

 

I dopisuje. Paski na szybie podzielone sa na trzy grupy. Najwyzsze trzy paski nie grzeja i prawdopodobnie sa uzywane jako antena FM. Srodkowa i dolna grupa wielu paskow grzeje i uzyta jest prawdopodobnie dla pasma AM. Na lewym slupku sa zwrotnice i wzmacniacze, a na prawym tylko izolatory dla wielkiej czestotliwosci, przezroczyste dla pradu stalego i podlaczone do masy.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W celu zainstalowania innego radia, jak fabryczne, nalezy wykorzystac przewod antenowy istniejacej instalacji i podac zasilanie na wzmacniacze z nowego radia. Jest to konektor opisany jako ANT lub REMOTE.

 

 

U mnie nie trzeba podłączać zasilania na wzmacniacze bo tam jest 12v cały czas. Nawet jak nie ma radia.

Zasilanie to jest podłączone z instalacji samochodu a nie radia bo te anteny obsługują też pilot od centralnego zamka.

 

Dodam jeszcze , że fabryczna antena jest miernej jakości i radio łatwo gubi sygnał.

Jak montujesz dodatkową antenę to odłącz tą oryginalną

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze , że fabryczna antena jest miernej jakości i radio łatwo gubi sygnał.

Jak montujesz dodatkową antenę to odłącz tą oryginalną

 

Dziwne bo ja uważam ze seryjna antena i wzmak bardzo dobrze się sprawują i nie jeden bat może tylko pozazrościć takiego odbioru jak na serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodam jeszcze , że fabryczna antena jest miernej jakości i radio łatwo gubi sygnał.

Jak montujesz dodatkową antenę to odłącz tą oryginalną

 

Dziwne bo ja uważam ze seryjna antena i wzmak bardzo dobrze się sprawują i nie jeden bat może tylko pozazrościć takiego odbioru jak na serii.

 

Ja zmieniłem wzmacniacz. Nic to nie dało.

Zmieniłem radio i też nic.

Więc jeszcze jedno radio i nic.

Oczywiście kable też.

Ale ja mam kombiaka a tu jest tylko antena w bocznej szybie i nie jest to jakaś szczególnie wielka antena.

W sedanie antena jest większych rozmiarów.

Teraz mam kawał kabla w bagażniku i tak jest najlepiej.

Przymierzam się do zamontowania bata ale teraz nie mam czasu i nie znalazłem " godnego kandydata"

Napisz czy bywasz w Łomży.

A jeśli tak to czy w Łomży odbiera ci RMF?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.