Skocz do zawartości

chlodzenie


henek773

Rekomendowane odpowiedzi

panowie prosze o porade,otuz mam problem z chlodzeniem a wlasciwie go niema,zalozylem nowy termostat sprawdzilem,pompe wodna,zalalem plyn 5 l odpowietrzylem wedlog wskazan uzytkownikow,wlaczylem ogrzewanie odpalilem i plyn zaczol sie podnosic,gorny waz idacy od silnika jest goracy dolny idacy do termostatu jest zimny w srodk auta leci zimne powietrze stumien przelewowy jest bardzo maly ale jest chlodnica sie nie nagrzewa,niema sladow mieszania sie plynu z olejem.

Niewiem co moze byc przyczyna

dzieki za porade,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem

 

Chłodnica jest zimna, wentylator chodzi cały czas ( poprzedni właściciel zrobil go na krótko, ale włącza sie tylko podczas pracy silnika i po wyłączeniu nie chłodzi go, a chyba powinien )

 

Gdy dowiesz sie co jest przyczyna gotowania sie, prosił bym o kontakt na adres mailowy [email protected]

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez KubsonBMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś kiepsko odpowietrzyłeś skoro chłodnica nadal jest zimna, a wężu prawie nie ma strumienia. Jeśli wszystkie elementy układu takie jak termostat i pompa są sprawne, płynu nie ubywa to odpowietrzanie do bólu... W środku ma popłynąć ciepłe powietrze!Wąż ma być ciepły!

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam E36 318i M43 tam jest wentylator elektryczny i po wyłączeniu zapłonu wentylator się wyłącza,tak ma być i nie ma co kombinować

 

Nie był bym tego taki pewny.

Nic nie uzasadnia ciągłej pracy wentylatora.

Pewnie masz klimę i czujnik temperatury cieczy ci oszalał.

Miałem e36 318i m43 i nie było tam żadnego elektrycznego wentylatora.

Klimy nie miałem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.