Skocz do zawartości

Help! telepie, podłoga a kierownica i rownież powyzej 110


Seth8207

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki pomocy... powyzej 110km/h zaczyna trzepac mi samochodem... wariacja... nie wiem co to za cholerstwo. robilem wywazanie kilkakrotnie... zmienilem opony 225/55r16.(i tak to byl juz ich czas) .. wymienione klocki i tarcze na przodzie... z prawej nawet lozysko zpiasta... i co... cholera.. pomiedzy 110 i 140 chce zatrzepac samochod... i pojecia nie mam co to...regolarne wstrzasy... przy wiekszej predkosci az tak nie odczowalne, ale przy 120 wydaja sie byc najintensywniejsze (a gdzie strach jechac 235)... jak by kola byly wywazone na siłe źle... ale widzialem jest ok. co to moze byc? help... (bo niebawe za cene napraw kupil bym m5) :D

 

-------> E39 523i 170HP, 1998 <-------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola masz originalne bmw? Jesli nie to moze potrzebujesz pirscienie centrujace.Moze masz wybite koncowki drazka kierowniczego,gumy wahacza gornego tez bardzo czesto leca (dlatego sa wymienialne).Wina moze byc rowniez w przeniesieniu napedu ;podpora walu ,"zmeczone poloski z przegubami,elastyczny lacznik walu z transmisia i wiele innych.
Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak bylo ale problemem okazaly sie przechamowane opony/krzywe felgi

Mowisz, ze zmieniles na inne, a nowki?

Tak jak wyzej, mozna rzeczywiscie sprobowac z pierscieniami, a moze felgi masz pokrzywione, bo mowisz ze opony zmieniles, a felgi?

Co jak co, zaczalbym od kol, i tu sie trzeba upewnic, zeby nie robic niepotrzebnie reszty...

Zobacz czy nie popekal ci tlumik drgan walu. U mnie co prawda jest popekany, ale nie mam narazie zadnych drgan, ale wtedy tez na to padlo podejrzenie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to tak wymienilem opońce tylko z tyłu.. z przodu wyglądaly na dobre.. a na felgi tez patrzylem u speca mówil ze sa okiey.. nie wiem gdzie tych speklin szukac wałowych... sprawdze u mojego mech, jak wroci z urlopu... a puki co to zmienie kola tyl na przod i zobacze. jak narazie wiecej nie mam pomysłow, słyszalem cos o luzach na zawieszeniu, co niby mam sprawdzic na rolkach wytrzepac samochod i ma pokazac.. ale nie mam nigdzie takiego speca z rolkami... dam znac zamienie kola zaraz , dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet na szarpaku ciężko wyłapać luzy.

Sprawdź tuleje główne tylnej belki.

U mnie też drga i już na kilku szarpakach z tym byłem i nie wiedzą czemu drga.

Ale ja obstawiam zużyte tuleje bo za łatwo się na nich kołysze.

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze i klocki nowe.. i lozysko tez nowe , tarcz firmy nie pamietam... ale przy hamowaniu nic... tylko wibracje od 110km... chcialem kola przelozyc na tyl, ale mi koles znowu doj... sroby na maxa... i nie idzie odkrecic.. złamalem na pół końcowke... jutro sprobuje... jak kupie nowa..., tak samo juz stracilem wszystkie sruby zabezp.. co ci ludzie robią. w tych serwisach... :( zastrzelic to mało.. (Mysle ze moze guma cos nie teges) {znaczy oby to guma}zobaczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A potem tak jak było u mnie. Wymiana piasty bo urwana śruba została i nic się zrobić nie dało.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki po 2h wrocilem z warsztatu, przemienialismy koła tu i tam , samochod krecilismy w powietrzu i wogole.. .. wspolnymi siłami doszlismy do wniosku ze opony SAVA to szmelc... 2 koles kretyn wywazył ale mogł lepiej, wachacz tył na smieci i tuleja wachacza tez... poza tym skrzynia byla po serwisie i nie dokrecony byl wal jak potrzeba, tak np,. jednej sroby nie bylo wogole, i teraz deszcz spadł wiec nie moglem popedzic ale wydaje sie byc lepiej.. dam znac czy jest poprawa jak sie dowiem czegos wiecej ... albo jak wymienie czesci. (z gory dzieki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.