Skocz do zawartości

Przy rannym rozruchu silnika auto dymi nie spaloną benzyną.


Marek K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem nowym uczestnikiem forum i mam problem ze swoim BMW 730i silnik 6-cylindrowy.Problem polega na tym iż przy rannym odpalaniu auto nie równo pracuje tak jak by zażucało na świece a z rury wydechowej wydobywa się szczypiący dym i ma zapach nie spalonej benzyny po wkręceniu auta na wyższe obroty 2 do 3 tyś obrotów i przytrzymaniu przez około 40 sekund w takiej pozycji auto zaczyna powoli się przepalać i równiej pracować ale ta praca silnika i tak nie jest taka jak powinna być,auto jest jakieś zamulone szarpie przy zmianie biegów jaki i przy zdejmowaniu nogi z gazu obroty spadają bardzo szybko do pniżej 500set a nawet potrafi zgasnąć to się dzieje przy temperaturze od zera do 2/5 wskażnika temperatury,na 3/5 auto trzyma lepsze obroty i lepiej pracuje ale też potrafi zgasnąć i ma niepłynne przejście przy redukcjach(szarpie).W aucie posiadam inst.gazową ma 2 pozycje benzyna i benzyna gaz.Gdy rano odpale auto i zaraz przełącze na gaz auto szybciej się przepala i równiej pracuje ale gdy jest nie rozgżane zgaśnie i potem mam problem z odpaleniem-gdy auto złapie temperature nawet 1/5 wskażnika temp chodzi bez zażutu ma wolne obroty nie gaśnie nie szarpie przy zmianie biegów.(na gazie lepiej pracuje niż na benzynie) Prosze o pomoc w tej sprawie bo nie wiem co może być przyczyną takiej pracy auta na benzynie tak jak wcześniej pisałem szczególnie mi chodzi oto by usunąć problem nie spalonej benzyny i nie równej pracy silnika (braku przejścia zanim się nie przepali) no i czemu jest taka zamulona i szarpie nawet gdy się rozgżeje.Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie.Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz gaz? (sekwencja czy zwykla?) Jak zwykla to zle. Jaki masz przebieg? Kiedy zmieniales swiece ? Kiedy zmieniales filtr paliwa ? Moze cos sie zapchalo, sprawdzales katalizatory ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym iż przy rannym odpalaniu auto nie równo pracuje tak jak by zażucało na świece a z rury wydechowej wydobywa się szczypiący dym i ma zapach nie spalonej benzyny

Jak pisze młodzik może nie pali na którejś świecy.Napisz jak dawno je zmieniałeś.

 

Gdy rano odpale auto i zaraz przełącze na gaz auto szybciej się przepala i równiej pracuje ale gdy jest nie rozgżane zgaśnie i potem mam problem z odpaleniem-gdy auto złapie temperature nawet 1/5 wskażnika temp chodzi bez zażutu

To normalny obajw jeżeli odpalasz auto na gazie na zimnym silniku.W obiegu wodnym musi być odpowiednia temperatura wody która ogrzewa parownik w którym gaz zmienia stan skupienia.Gdy silnik jest zimny proces ten nie przebiega prawidłowo stad problemy z odpaleniem auta.Kiedy ruszy CI sie wskazówka temperatury tak jak piszesz na 1/5 to oznacza ze płyn chłodzenia ma juz temperature ktora pozwoli parownikowi działać prawidłowo.

 

A swoją drogą możesz mieć odłączoną sonde lambda która w przypadku Twojej instalacji gazowej pracuje tylko na benzynie - a jeśli masz ją odłączoną to nie pracuje i komputer dostaje bledne wskazania.Sprawdź czy jest podłączona.A może ten moduł emulujący sygnały z sondy źle CI działa.

Czy miałeś strzał ? Może walnął CI przepływomierz.

Ogólnie przyczyn może być naprawde wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za podpowiedzi na temat rannego odpalania auta i jego dziwnej pracy na benzynie,na rozgzanym nierozgzanym silniku.Gaz jaki posiadam w aucie nie jest sekwecją,faky nawet strzeliłmi 4 razy co zpowodowało uszkodzenie przepływomierza,katalizator jest wybity,świece zmieniłem wczoraj i przewody.Niewiem gdzie sie znajduje filtr paliwa?Bym jeszcze zmienił i jego,swiece i przewody z filtrem powietrza nic nie dały zadnego postępu jest troche dynamiczniejsza.NIewiem także gdzie się znajduje moduł od sondy moze i to ma wpływ na prace auta na benzynie bo nagazie jest ok.Dziękki za odpowiedzi Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.