Skocz do zawartości

problem z ladowaniem


djsully99

Rekomendowane odpowiedzi

Czesz wam

mam małe pytanko byłem wczoraj aku wymienic i okazalo sie iz mam za male ladowanie w swojej becie. od jakiegos czasu slychac bylo jakies popiskiwanie i okazalo sie iż jest to napinacz paska od alternatora. czy sama wymiana napinacza pomoze ???? przy pomiarze ladowanie ylo na poziomie 13-13,4 prosze o pilna odpowiedz bo zamowilm juz napinacz ale nie wiem czy nie wymienic czegos jeszcze

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ładowanie na wyższych obrotach. Jeśli będzie ok, to jest duża szansa, że sam napinacz wystarczy. Chociaż przy wymianie napinacza zastanowił bym się też nad paskiem. Jeśli nie to masz jeszcze regulator może być jeszcze regulator.

 

Porównaj napięcia na aku i na samym alternatorze. Jeśli będą się różniły po masz problem z instalacją. Będzie gdzieś kiepskie przejście (przyczyną mogą być zaśniedziałe styki).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdzalem tez na wyzszych obrotach i jest doklanie tak samo zaluje jeynie ze nie sprawdzilem napiecia doiskajac docisk odpowiedz byla by jasna czy to wina samego napinacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzmi jeszcze jedna rzecz czy ta czesc jest odpowiedzialna za cale napiecie paska ???? bo wydawalo mi sei ze to i zamowilem juz to http://moto.allegro.pl/item405620873_napinacz_paska_bmw_3_e36_5_e34_e39_td_tds_omega.html poszukam jeszcze te szczotki o ktorych mowisz zobaczymy moze moje problemy z pojawiajacymi sie kontrolkami wkoncu znikna OBY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pewności bo u mnie pasek sie na alternatorze naciąga ale z opisu wynika że to jest to , jak wymienisz ten napinacz i pasek to powinno być ok ale najlepiej kup sobie miernik elektryczny 20zł i sprawdż czy ładowanie sie zmienia przy wyższych obrotach jeśli sie nie podnośi a nawet spada to na 100% dojda do tego jeszcze szczotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.