Skocz do zawartości

Gaz Tak czy Nie


Fei87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja przymierzam sie do instalacji. Mam 320i 99 r. Mam sprawdzonego gazownika. Naprawde zna sie na rzeczy. Powiedzial 3000 i bedzie chodzil super.

 

I teraz sie zastanwaiam. Znajomi mowia: Czekaj do stycznia bo gaz ma isc strasznie w gore? Wiecie cos o tym? Bo chce zalozyc instalacje jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg analityków gaz nie będzie kosztował więcej niż 2,5 zł za litr. Cena PB w tej chwili trochę spadła, ale to przez zwiększone wydobycie a co za tym idzie zwiększona podaż. Czytałem że 9 września będą obradować członkowie OPEC i prawdopodobnie podejmą decyzję o zmniejszeniu wydobycia, czyli cena PB może znów skoczyć do góry.

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznie nie potrafię powiedzieć, bo nie robiłem żadnych pomiarów na hamowni przed i po założeniu gazu. Moje subiektywne odczucie jest takie, że autko nic nie straciło, jeździ się tak samo jak na benzynie. Jak założysz gaz, pamiętaj o dobrym oleju, wymianie filtrów i świec. Pzdr

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja przymierzam sie do instalacji. Mam 320i 99 r. Mam sprawdzonego gazownika. Naprawde zna sie na rzeczy. Powiedzial 3000 i bedzie chodzil super.

 

I teraz sie zastanwaiam. Znajomi mowia: Czekaj do stycznia bo gaz ma isc strasznie w gore? Wiecie cos o tym? Bo chce zalozyc instalacje jak najszybciej...

 

Aktualny ''Motor'' z dnia 25.08.2008 podaje: ,,od stycznia 2009r akcyza na gaz wzrośnie z 695 zl do 1100 zł za 1000kg, na początku 2009r gaz może kosztować nawet 3 zł/litr. Ceny benzyny i oleju napedowego spadaja. Wedlug analityków na początku 2009r litr benzyny może stanać do 4-4,20 zł''.

A jak będzie to sie przekonamy już za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualny ''Motor'' z dnia 25.08.2008 podaje: ,,od stycznia 2009r akcyza na gaz wzrośnie z 695 zl do 1100 zł za 1000kg, na początku 2009r gaz może kosztować nawet 3 zł/litr. Ceny benzyny i oleju napedowego spadaja. Wedlug analityków na początku 2009r litr benzyny może stanać do 4-4,20 zł''.

A jak będzie to sie przekonamy już za kilka miesięcy.

 

POWOLI POWOLI, cos mi tu nie gra, czytalem wiele o tym zarowno info. z wczesniejszych miesiecy ( a spekulacje trawaja juz dlugo i powoduja tylko wrost cen)

Wzrosnie podatek, czyli kazde 1000kg LPG wrosnie o 405zł, czyli 0.405 zł do kazdego kg ( 1kg LPG= 1.78l) czyli reasumujac CENA jednostkowa wzrosnie o jakies .........0.22 zł do kazdego litra........ czyli 2.25 zł + 0.22zł = 2.47 zł

wiec skad wzioles te 3zł?? to co oni znowu chca jeszcze podniesc?Czy te 3zł/litr bedzie tez wynikiem ogromego skoku samego surowca co da nam 2.80zł plus jeszcze ta podwyzke ?

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, w Pulsie Biznesu czytałem, że przewidują max cenę gazu na poziomie 2,5 zł w okresie zimowym, po zimie, jak to zwykle bywa, cena ma spaść.

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualny ''Motor'' z dnia 25.08.2008 podaje: ,,od stycznia 2009r akcyza na gaz wzrośnie z 695 zl do 1100 zł za 1000kg, na początku 2009r gaz może kosztować nawet 3 zł/litr. Ceny benzyny i oleju napedowego spadaja. Wedlug analityków na początku 2009r litr benzyny może stanać do 4-4,20 zł''.

A jak będzie to sie przekonamy już za kilka miesięcy.

 

POWOLI POWOLI, cos mi tu nie gra, czytalem wiele o tym zarowno info. z wczesniejszych miesiecy ( a spekulacje trawaja juz dlugo i powoduja tylko wrost cen)

Wzrosnie podatek, czyli kazde 1000kg LPG wrosnie o 405zł, czyli 0.405 zł do kazdego kg ( 1kg LPG= 1.78l) czyli reasumujac CENA jednostkowa wzrosnie o jakies .........0.22 zł do kazdego litra........ czyli 2.25 zł + 0.22zł = 2.47 zł

wiec skad wzioles te 3zł?? to co oni znowu chca jeszcze podniesc?Czy te 3zł/litr bedzie tez wynikiem ogromego skoku samego surowca co da nam 2.80zł plus jeszcze ta podwyzke ?

 

Przeczytaj uważnie co napisałem, a napisalem Motor podaje i w cudzysłowie, wiec to cytat za Motorem :wink: .

Moj komentarz jest pozniej, czyli czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.