Skocz do zawartości

Soft


xannax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy tutaj wiec pytanie moze dla wielu z Was być dość banalne, wiec prosze o odpowiedz.

 

Czy aktualizacja softu do E60 530D możliwa jest tylko w ASO czy mozna to zrobic np. sciagajac z netu cos wypalajac na cd/dvd i upgrade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko:

 

BZQ: Nie dodaje mocy

xannax: Tylko w ASO

 

Się ne zgodzę :naughty: - aktualizacja softu (oprogramowania komputera głównego) poprawia kulturę jazdy = auto jeździ lepiej, wykorzystuje w pełni swoją moc, praca skrzyni biegów jest nie do poznania, itd.

 

I niekoniecznie musi to być robione i przepłacane w ASO - Warszawiakom (i nie tylko) polecam ASEKO na ul. Mińskiej 37, tel. (022) 871 44 72 - 74

www.aseko.com.pl

 

 

...

Edytowane przez macznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w tym ASEKO tak samo aktualizuja soft jak dezynfekuja klime to ja im dziękuje za ich serwis :) Ale slyszlem ze jest jakis powazny nieautoryzowany serwis gdzies w Piasecznie lsyszal ktos cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Goerlitz tuż za granicą - był taki temat i podobno mówią po polsku. No i gdyby się nie daj Boże któryś sterownik się posypał to sprawę załatwią jak w niemieckim ASO.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58946&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=goerlitz

Edytowane przez PawełH
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis byłem a ASO cos odebrac i przy okazji spytałem o aktualizacje softu, w Inchape na wrocławskiej. Pan konsultant az zbladl jak go zapytalem i stwierdzil ze jak wszystko dziala to nie ma sensu tego robic bo mozna cos popsuc :) Wiec pytam sie jaki sens mialo wypuszcznie nowego softu przez BMW? I drugie pytanko czy ktos w sowim 545 zrobil taka aktualizacje i co ona dokladnie mu dala. Z góry dzieki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pytam sie jaki sens mialo wypuszcznie nowego softu przez BMW? I drugie pytanko czy ktos w sowim 545 zrobil taka aktualizacje i co ona dokladnie mu dala. Z góry dzieki za odp.

 

Nowe wersje softu sa po to, zeby poprawiac bugi w poprzednich wersjach. U mnie np. pare razy wyskoczyl jakis blad Active Steering, po wgraniu nowego softu wszystko bylo w porzadku.

Co do przyrostu mocy, pracy ASB itp. to mi sie wydaje, ze jest to raczej efekt placebo (poza szczegolnymi przypadkami, gdy np. jest blad sterowania Valvetronic - byly takie przypadki)

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Goerlitz tuż za granicą - był taki temat i podobno mówią po polsku. No i gdyby się nie daj Boże któryś sterownik się posypał to sprawę załatwią jak w niemieckim ASO.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58946&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=goerlitz

Potwierdzam tak było. Jeden niezaprzeczalny plus nowego softu to to że w telefonie można wybierać z książki po kazdej literce, bo wczesniej tego nie dało się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko:

 

BZQ: Nie dodaje mocy

xannax: Tylko w ASO

 

Się ne zgodzę :naughty: - aktualizacja softu (oprogramowania komputera głównego) poprawia kulturę jazdy = auto jeźdi lepiej, wykorzystuje w pełni swoją moc, praca skrzyni biegów jest nie do poznania, itd.

 

I niekoniecznie musi to być robione i przepłacane w ASO - Warszawiakom (i nie tylko) polecam ASEKO na ul. Mińskiej 37, tel. (022) 871 44 72 - 74

www.aseko.com.pl

 

 

...

 

Ale z kim sie nie zgadzasz?

 

Gość pytał czy mozna sciagnac z netu i zrobic samemu update. Odpowiedz brzmi: NIE

Czy update softu dodaje mocy silnika? Oczywiscie NIE. Nawet jezeli pomaga lepiej ja wykorzystywac to jej NIE dodaje.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko:

 

BZQ: Nie dodaje mocy

xannax: Tylko w ASO

 

Się ne zgodzę :naughty: - aktualizacja softu (oprogramowania komputera głównego) poprawia kulturę jazdy = auto jeździ lepiej, wykorzystuje w pełni swoją moc, praca skrzyni biegów jest nie do poznania, itd.

 

I niekoniecznie musi to być robione i przepłacane w ASO - Warszawiakom (i nie tylko) polecam ASEKO na ul. Mińskiej 37, tel. (022) 871 44 72 - 74

www.aseko.com.pl

 

 

...

 

Ale z kim sie nie zgadzasz?

 

Gość pytał czy mozna sciagnac z netu i zrobic samemu update. Odpowiedz brzmi: NIE

Czy update softu dodaje mocy silnika? Oczywiscie NIE. Nawet jezeli pomaga lepiej ja wykorzystywac to jej NIE dodaje.

 

:duh: Nie z kim a z czym :!:

 

Na przykład z tym że tylko w ASO (jak nieszczęśliwie napisałeś) - paniał?

I jeszcze jedno - jeśli update softu "odmula" auto, to praktycznie "dodaje" mu zablokowany (niewykorzystywany dotychczas) kawałek mocy - paniał#2?

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: Nie z kim a z czym :!:

 

Na przykład z tym że tylko w ASO (jak nieszczęśliwie napisałeś) - paniał?

I jeszcze jedno - jeśli update softu "odmula" auto, to praktycznie "dodaje" mu zablokowany (niewykorzystywany dotychczas) kawałek mocy - paniał#2?

 

 

...

:?: :?:

Po co te krzyki i złośliwości? Chyba ktoś zapomniał dziś wziąć tabletkę :lol:

Pokaż wyniki z hamowni przed i po updejcie, które pokazują tą na nowo odkrytą moc. Jeżeli takich nie posiadasz to tylko twoja opinia i dla mnie EOT.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te krzyki i złośliwości? Chyba ktoś zapomniał dziś wziąć tabletkę :lol:

Pokaż wyniki z hamowni przed i po updejcie, które pokazują tą na nowo odkrytą moc. Jeżeli takich nie posiadasz to tylko twoja opinia i dla mnie EOT.

 

Jejku - żadne krzyki, żadne złośliwości... Ja napisałem tylko że nie zgadzam się że aktualizację softu trzeba robić "tylko w ASO" (jak to Ty napisałeś), i podałem przykładowy warsztat. Kolega "BZQ" wyraził swoje zastrzeżenia do tego warsztatu i ja z nim się nie sprzeczam - to Jego prawo i ja to szanuję. Najważniejsze w tym jest to że nie miałeś racji odpowiadając Koledze "xannax" na pytanie:

Czy aktualizacja softu do E60 530D możliwa jest tylko w ASO

 

A co do testów na hamowni przed i po updacie - chyba sobie żartujesz... Subiektywny odzysk mocy to nie tylko moja opinia, Ty oczywiście masz prawo się z tym nie zgadzać i już, ale niepotrzebnie się bulwersujesz i taką bezpotrzebną "korespondencją" do mnie zaśmiecasz to Forum.

 

Dobranoc Tobie

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie proszę o odpowiedź jak sprawdzić jaką się posiada aktualną wersję Softu ? Chodzi o BMW E60 535d 2005r. Bo jutro jadę na niemcy do serwisu i jestem umówiony na aktualizacje. Czy można to jakoś sprawdzić gdzieś w Menu bo szukałem i nie mogłem znaleźć ;-) Pozdrawiam Spider83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spider taki temat już był. Sam tego nie szukam i nie używam, bo u mnie to np. ta sekwencja wejścia do menu idrive nie działa. Tutaj masz ta sekwencję:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=81006&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=menu+idrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spider taki temat już był. Sam tego nie szukam i nie używam, bo u mnie to np. ta sekwencja wejścia do menu idrive nie działa. Tutaj masz ta sekwencję:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=81006&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=menu+idrive

 

Witam dziękuję, szukałem ale nie mogłem znaleźć ;-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.