Skocz do zawartości

Temperatura cieczy w e39


DEZe39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z temperaturą cieczy chłodzacej. Ale chyba inny niż większość na tym forum, ponieważ według wskaźnika temperatury mam silnik niedogrzany! Jadąc w miescie w korku wskazówka stoi w pionie i jest oki, natomiast na trasie temperatura ledwo wychodzi poza niebieskie pole. Czy to wina terostatu? W którym miejscu na silniku on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To na 100% termostat < ciekawe czy wogóle go masz?>

A jest on z przodu na silniku. Górny wąż chłodnicy prowadzi do obudowy termostatu. Trzeba ją zdemontować. A po zamontowaniu trzeba odpowietrzyć układ < dokładnie odpowietrzyć!!! >

 

Popraw tytuł żeby było zgodnie z regulaminem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zatarte visco kręci się cały czas. Ale dźwięk jaki wydaje jest dość wyraźny i byś to raczej zauważył.

Weź ręką za wiatrak i zobacz czy się obraca dość swobodnie.

Jeśli tak to termostat.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na wisko, podobny problem miałem kiedys w e-36 jadac szybko autko bylo niedogrzane , ale moze byc termostat równiez

 

Wisko to na pewno nie, bo nawet jak jest zablokowane na stałe i chłodzi na maksa, to sprawny termostat nie pozwoli na wystudzenie silnika. U Ciebie termostat jest pewno częściowo otworzony i puszcza za dużo wody na duży obieg chłodnicy, gdzie się zbytnio wystudza.

Z kolei jak wisko jest padaka i nie kręci jak powinno to auto powinno się przegrzewać w niektórych warunkach...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.