Skocz do zawartości

Akcyza od 19 lipca!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązuje już ta akcyza po nowemu? :worried:

Składał już ktoś papiery :?: ....mam zaklepane auto w Holandii :cry: i nie wiem czy się opłaca jechać :mad2:

 

W Łodzi działa. Płacisz wartość z eurotaxu. Jeśli więc masz powyżej 2.0l to musisz to przemyśleć...

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rób odrazu rzeczoznawce i nech ci na maksa zaniży ile sie tylko da czyli koło 40% wartosci rynkowej niech ci zrobi. to jedyne wyjscie. zalezy jescze jaka wartosc samochodu jesli spora to sie opłąca kombinowa :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 lipca weszla ustawa o zwrocie podatku-oczym wy piszecie?

 

http://www.polskieustawy.com/print.php?actid=4245&lang=&adate=20080719

 

http://www.polskieustawy.com/

 

http://e-podatki.dashofer.pl/?sect=art&id=8002

 

Podniesione mam cisnienie ,4runner w drodze do Bremerhaven ,a tu takie teksty? :?: :modlitwa:

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam (moze zle) ale ,chyba bendzie zwrot akcyzy na podstawie cen z eurotaxu?

 

To i owszem. Ale ustawa jest tak skonstruowana, że nikomu prawie nie będzie sie to opłacało...

Ale co najważniejsze dla aut sprowadzonych po 19 lipca cena będzie również brana z eurotaxu a nie z umowy ;)

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

no to jak w koncu? bo zaczyna mnie to denerwowac bo siedze w reichu z kupiona bunia 528 i mam zamiar pisac umowe z zanizona cena. czyli nie ma to sensu w tym momencie jesli np. w umowie kupno/sprzedaz napisze defekt silnika + stukniecie i jesli cos sie przyczepie to juz to w niemczech zdazylem naprawic ale nie jestem w stanie udowodnic bo nie mam przy sobie rachunkow co wtedy?

 

niech ktos powie ostateczna wersje prosze bo w srode jade prosto z granicy do UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaniżysz wiecej jak 33% od wartosci rynkowej to musisz najpierw odwiedzic rzeczoznawce i niepowinno byc wiekszych problemów z UC. A w umowie popisz co chcesz :) Tylko że w takim wypadku to lepiej przywiesć auto na lawecie. Juz nie pamietam czy jest jakis wpis w dokumetach że były wykupione tablice zjazdowe i ubezpieczenie ale raczej nie :) Obys tylko przegladu nie zrobił przed wycena rzeczoznawcy i nie daj boze dał go do UC :) Przeglad po wycenie kilka dni ( czas naprawy)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze juz drugi miesiac na celnych tablicach tu w niemczech to nie jestes wystarczajacy dowod dla nich ze zdazylem to zrobic tutaj?

 

jaka cene dlabyscie dla 528 z 99 roku aby nie przekroczy tych 33 procent?

 

a tak na marginesie to uwazam to za kompletna bzdure i zlodziejstwo bo jesli ktos kupi po okazyjnej cenie auto ktore jest wedlug UC o wiele wiecej wart musi zaplacic akcyze o wiele wyzsza i jeszcze mozliwe ze zaplaci za rzeczoznawce z urzedu aby stwierdzil ze to kupil samochod i zanizyl cene. W brukseli to chyba sie przewracaja na ziemie ze smiechu z z naszych szanownyhc prawodawcow

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie bo ceny eurotaxu sa dużo wyższe nic giełdowe. No jest to złodziejstwo :( Dlatego pisze ci o rzeczoznawcy i dla spokoju ja bym zrobił sobie wycene. koszt góra 150 zł jak masz znajomego to ładnie ci opisze ja mam takiego co kiedys to robił za 100 + vat :) A z urzedy jak ci dadza to bedzie wiecej pewnei kosztował :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem niby te ceny eurotaxu ale po pierwsze niema tam modelu 528 z 99 roku po drugie rzeczywiscie te cyn nie maja nic wspolnego z cenami faktycznymi. ale tak sie zastanawiam ze nawet prawdziwa cena ktora zaplacilem moze im sie nie podobac ze wzgledu na ich przeliczniki.

 

czyli widze ze nie mam co zanizac ceny i musze zaplacic 2400 zl akcyzy bo i tak sie pryczepia jak obnize a z rzeczoznawca mi nie wyjdzie boi po pierwsze zadnego znajomego a po drugie bede tylko na dwa dni w polsce zalatwic papiery i poznie wroce jak papiery prysla i zalatwie kolejne formalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to jestem ciekawy czy to jest do konca legalne to co oni robia wedlug prawa europejskiego, jestem tak tym zdegustowany ze mam ochote skontaktowac sie z jakims prawnikiem lub prokuratorem tu w niemczech i aby moze to zaskarzyc to cholerstwo w brukseli bo po pierwsze dlaczego placimy jesli strefa uni europejskiej i handel towarami powininen byc zwolniony z jakiejkolwiek oplat wiazacych sie z przejazdem przez granice ktorych tak wogole nie ma.

po drugie dlaczego dupuszenie do ruchu np. w niemczech jest nie wazne w polsce. przeciez to bzdura.

po trzecie dlaczego wogole musimy tlumaczyc dokumenty przeciez UC zajmuje sie m.in. a mysle ze w duzej czesci autami sprawadzonymi z krajow takich jak niemcy, francja, anglia i stany, sa to 3 jezyki, mogliby sie przestawic w koncu, i samemu je tlumaczy albo miec kogos kto dla nich to robi bez dodatkowych kosztow i naszej ingerencji .

 

ory za rozpisanie ale mnie nosi jak mysle o tym i to ze w pryszlym tygodniu stane w okienku gdzie oddam ponad 2 tys zloty za ...

no wlasnie nie wiem za co, ale oddac trzeba.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wedlug mnie nalezalo by zlozyc zaptanie do ETS czy gdziekolwiek czy dzielenie akcyzy na samochody w naszym kraju na 3,1 i 13,6 jest legalne i zgodne z prawem. Gdyz wedlug mnie prawo powinno byc dla kazdego obywatela takie samo, a w tym przypadku roznicuje ono biednieszych od bogatszych .. Czym rozni sie samochod 3 litrowy od mniejszego niz 2 litry ? Wedlug mnie jest to jasny sygnal od prawodawcy ze ty skorko masz auto powyzej 2 litrow to stac cie zaplacic wiekszy podatwek a ty masz mniej niz dwa litry to tez zaplacisz ale mniejszy odpowiednio. Druga sprawa to taka że skoro zyjemy w panstwie prawa, w kraju cywilizowanym i nalezacym do struktór UE to jakim prawem jakikolweg urząd naszego kraju ma prawo podwazac wolna wole sprzedajcego swoje dobro, rzecz wedlug wlsnego zdania? Tzn ze nasz urzednik moze nakazac np. obywatelowi Niemiec sprzedania samochodu za cene jaka urzednik uznaje za wlasciwa! A gdzie wolny rynek, i prawo do wlasnosci? Czy te przepisy sa zgodne z prawem? Czy Polska to kraj zachodni czy ciagle podążamy za trzecim światem? I po raz kolejny pytam czemu usiłuje się robić wszytsko żeby obywatele , ludzie zamieszkujący nasz kraj kupowali auta nowe z Poslkich salonów? Czym się różni ten nasz wolny rynek od komuny, gdzie stosowanie przymusu było codziennościa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wedlug mnie nalezalo by zlozyc zaptanie do ETS czy gdziekolwiek czy dzielenie akcyzy na samochody w naszym kraju na 3,1 i 13,6 jest legalne i zgodne z prawem. Gdyz wedlug mnie prawo powinno byc dla kazdego obywatela takie samo, a w tym przypadku roznicuje ono biednieszych od bogatszych .. Czym rozni sie samochod 3 litrowy od mniejszego niz 2 litry ? Wedlug mnie jest to jasny sygnal od prawodawcy ze ty skorko masz auto powyzej 2 litrow to stac cie zaplacic wiekszy podatwek a ty masz mniej niz dwa litry to tez zaplacisz ale mniejszy odpowiednio. Druga sprawa to taka że skoro zyjemy w panstwie prawa, w kraju cywilizowanym i nalezacym do struktór UE to jakim prawem jakikolweg urząd naszego kraju ma prawo podwazac wolna wole sprzedajcego swoje dobro, rzecz wedlug wlsnego zdania? Tzn ze nasz urzednik moze nakazac np. obywatelowi Niemiec sprzedania samochodu za cene jaka urzednik uznaje za wlasciwa! A gdzie wolny rynek, i prawo do wlasnosci? Czy te przepisy sa zgodne z prawem? Czy Polska to kraj zachodni czy ciagle podążamy za trzecim światem? I po raz kolejny pytam czemu usiłuje się robić wszytsko żeby obywatele , ludzie zamieszkujący nasz kraj kupowali auta nowe z Poslkich salonów? Czym się różni ten nasz wolny rynek od komuny, gdzie stosowanie przymusu było codziennościa.

 

A podatek od cynności cywilnoprawnej wynoszący 2% wartości transakcji?

We wszystkich urzędach skarbowych w kraju obowiązuje eurotax i nikt nie zapŁaci mniej, dlaczego więc zakup poza terytorium kraju ma być uprzywilejowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akcyza sama w sobie jest złodziejstwem, więc nie ma tu o czym dyskutować.

 

2. Nie ma czegoś takiego jak prawo europejskie, więc nie wiem o czym piszecie.

 

3. Żyjemy w państwie prawa? Cywilizowanym? Jakieś przykłady, które by o tym świadczyły.

 

4. Po części właśnie dlatego, że jesteśmy państwem zachodnim to jest jak jest. W Belgii, Francji czy w końcu w Niemczech, panuje biurokracja 3 x większa niż w Polsce. Dlaczego ludziom wciąż "zachód" kojarzy się ze wszelką gloryfikacją? Stalin umarł w 1953.

 

5. Ktoś napomknął o sprawiedliwości apropos różnych stawek akcyzowych. A co ten ktoś myśli o różnych stawkach podatku dochodowego? Dlaczego o tym się nie mówi? Dlaczego jak ja chcę dać z siebie więcej pracy, więcej chęci, chcę się przyczynić do rozpędzania gospodarki to dostaję po kieszeni wyższą stawką podatkową aby mi się odechciało?

 

6. Cała sytuacja jest komiczna, biedni Polacy jadą do bogatego kraju, bo w bogatszym kraju są tańsze samochody, przecież to jest komedia jakich mało, nadaje się do kawałów. Wyobrażacie sobie, że mieszkańcy "Zatyłowia Dalekiego" jadą do Warszawy na miesięczne zakupy?

 

7. Takich mamy (p)osłów, że jednym ludziom karzą z NASZEJ kieszeni płacić zwrot akcyzy, bo ludzie Ci udali się do B ze skargą, że sama akcyza w świetle podpisanego traktatu o wolnym przepływie towarów między krajami podpisanymi, jest łamaniem warunków tego traktatu, a następnym zwiększają akcyzę.

 

Kiedy się wreszcie ockniecie? Teksty o państwie prawa i temu podobne mnie załamują. Radzę mniej oglądać reżymową telewizję.

 

Przepraszam, za wywód.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to się załamałem. Kupiłem wczoraj w Niemczech Almere 2.2 diesel dla żony i jak mi przyjdzie zapłacić akcyzę wg Eurotaxu to będę w plecy mnóstwo kasy. Czy ktoś był po 19 lipca w Urzędzie Celnym i jest to na 100% prawdziwe??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Cała sytuacja jest komiczna, biedni Polacy jadą do bogatego kraju, bo w bogatszym kraju są tańsze samochody, przecież to jest komedia jakich mało, nadaje się do kawałów. Wyobrażacie sobie, że mieszkańcy "Zatyłowia Dalekiego" jadą do Warszawy na miesięczne zakupy?

to polityka cenowa koncernow a nie wina kraju. poza tym nie wierze ze w polsce sa wieksze koszty utrzymania salonu i kadr (zwlaszcza ze pracownikow w wiekszosci salonow sie jedzie bez wazeliny) niz w niemczech czy usa.

dobrym przykladem jest toyota ktora ostatnio zrobila obnizke kilkanascie procent. w ten sposob oglosila ze chce zrownac z zachodnimi cenami, tyle ze zachodnie ceny sa tylko podstawa do negocjacji, a ta obnizka wykluczyli dalsze dyskonty.

 

@4.

biurokracja jest wszedzie bo jest to forma organizacji, ale rozni sie jej stopien dysfunkcyjnosci.. wiec twoje powiedzenie ze tam jest 'wieksza biurokracja' nic nie znaczy, wazne czy ta biurokracja przeszkadza ludziom i krajowi w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami sobie zgotowaliśmy takie bagno. Jezeli ktoś zgłasza do celnego Vectrę 2005r za 700euro lub okulara 2004 za 1500 euro to nie ma się co dziwic że zmieniono zasady naliczania akcyzy. Ciekawe czy zdrożeją samochody na naszym rynku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by bylo gdyby ktos wypowiedzial sie swiezo po oplaceniu akcyzy i najlepiej z umowa w granicach rozsadku, wedlug mnie uparcie twierdze ze nie maja takiego prawa, bo nie moga decydowac za kogos za ile ten ktos chce ci sprzedac auto. Jutro bede mial wiesci od znajomego celnika co i jak, czy dostali jakies rozporzadzenie w tej sprawie czy nie. Druga sprawa to taka ze jak juz ktos zaniza cene to niech robi to z glowa , tzn zamknie wsyztskie mozliwosci udowodnienia sobie ze tyle nie zaplacil. Bo pisanie umow na kolanie to wlasnie przyczyna takiego stanu rzeczy. Druga sprawa, moze i na zachodzie jest wieksza biurokracja ale auto rejestrujesz w ciagu godziny , mozesz sobie sprwoadzic je i z polski i litwy i nikt ci nie powie ze masz palcic jakas akcyze od pojemnosci silnika, a trzecia sprawa to zalsanianie sie jakas emisja spalin to totalna bzdura, gdyz moj silnik ponad 4 litrowy jakos mniej zanieczyszcza otoczenie niz wiele ponizej 2 litrow starszej generacji, a pozatym jak juz tak chca dbac o srodowisko to moze zaczna od autobusów kopcacych na potege z MZK wsyztskich betoniarek i innych Kamazow. Osobiscie jest mi wstyd ze zyje w takim kraju, gdzie niestety z zalem ale trzeba to przyznac, Polska to wbrew wielu opiniom glupi kraj, gdzie wiekszosc ludzi to poporstu zwykle barany. Przykald to chocby Samoobrona w sejmie ba nawet i w rzadzie.

 

BTW. Jezeli chodzi o podatki to kolega ma tez racje, druga sprawa to taka ze i my, wyborcy oddajac na kogos glos powinnismy pozniej uczciwe rozliczac ich z obietnic, a tak jak zwykle naobiecuja nam cudów na kiju a pozniej ..... z tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza sama w sobie jest legalna i nikt tego nie podwazy. Natomiast roznicowanie stawki wedlug mnie juz nie. Mozna w Uni wprowadzic tego rodzaju podatek jezeli nie faworyzuje produktow wytworzonych w kraju wzgledem sprowadzonych. Dlatego wlasnie zlikwidowano stawki akcyzy zewzgledu na wiek pojazdu. Welug mnie dwie stawki akcyzy sa niezglodne z wtycznymi UE bo w Polsce nie produkuje sie nowych samochodow o poj powyzej 2L (a moze sie myle?). Mysle ze predzej czy puzniej ujednolica stawki (mam nadzieje ze nie do 13,6%).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem i opłacałem akcyze za e46 323 i nie jest wesoło każdy jeden samochod niezależenie od tego jaki czy młody czy stary jest brana cena z eurotaxu. Przedemną koleś opłacał toyotę avensis gdzie kupił jąw niemczech w salonie toyoty fakt i wszystkie dok ładne zero lipy i zakwestionowali mu wartość wg eurotaxu była wyzsza wiec musiał płacic akcyze nie według tego co na fakt a wg tego co mają panowie w książeczce z moje bmw ponad 2 koła poszło do zapłaty wiec wcale juz tak nie koloroworok 98 avensis 2005 rok zapłacili 1200 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.