Skocz do zawartości

Akcyza od 19 lipca!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Bono --> tak, ja o tym wiem i początkowo byłem nastawiony że po pierwsze problemów nie będzie, bo przecież nie wpisałem na fakture 1000 EUR żeby się czepiali tylko sporą kwotę, a po drugie - w razie czego weźmie się rzeczoznawce i będzie sprawa z głowy.

 

No i wezwali do zmiany informując, że jeśli kwota będzie taka jaką podałem, to oni dają do swojego rzeczoznawcy lokalnego. Przyjąłem więc to za pewno i poszedłem do niego pierwszy.

 

Niestety, rzeczoznawca powierdział że sumując wyposażenie, wartość auta wychodzi śmieszna kwota i nic się nie da z tym zrobić. Po prostu u nas to auto tyle jest warte, więc tyle muszę zapłacić. Jeśli nie zrobie wyceny, zrobi ją UC bo im to lata - wiedzą że wartość będzie znacznie wyższa niz na fakturze i wyjdą na swoje.

 

Tak więc moją fv mogę sobie wsadzić głęboko w tym przypadku. Przynajmniej na tą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
na co dzien mam do czynienia z glupota i buta pracownikow aparatu skarbowego, jesli masz dokumenty, o ktorych piszesz (tj. FV z BMW na dana kwote), to pisz odwolanie do dyrektora UC; pamietaj, ze wszystko musi byc na pismie, nie warto wdawac sie w pyskowki z jakims jeleniem zza lady

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cud gospodarczy TUSKA - zmiana naliczania akcyzy.

Kolejny raz nieudacznik TUSK oszukał wyborców. Zamiast sprawiać, aby żyło nam się lepiej, to on i jego banda dyletantów wymyśliła jak nas kopnąć w dupę. Mamy teraz płacić akcyzę od jakiegoś zafajdanego Eurotaxu. Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

Precz z Tuskiem i jego najgłupszym rządem w historii świata !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cud gospodarczy TUSKA - zmiana naliczania akcyzy.

Kolejny raz nieudacznik TUSK oszukał wyborców. Zamiast sprawiać, aby żyło nam się lepiej, to on i jego banda dyletantów wymyśliła jak nas kopnąć w dupę. Mamy teraz płacić akcyzę od jakiegoś zafajdanego Eurotaxu. Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

Precz z Tuskiem i jego najgłupszym rządem w historii świata !!!

Już CI pisałem, przeczytaj najpierw tę ustawę. A za pisanie lepiej się nie zabieraj, skoro czytać nie potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cud gospodarczy TUSKA - zmiana naliczania akcyzy.

Kolejny raz nieudacznik TUSK oszukał wyborców. Zamiast sprawiać, aby żyło nam się lepiej, to on i jego banda dyletantów wymyśliła jak nas kopnąć w dupę. Mamy teraz płacić akcyzę od jakiegoś zafajdanego Eurotaxu. Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

Precz z Tuskiem i jego najgłupszym rządem w historii świata !!!

Już CI pisałem, przeczytaj najpierw tę ustawę. A za pisanie lepiej się nie zabieraj, skoro czytać nie potrafisz.

No i o co tam przeczytałeś ? Ja np. będę musiał pisać niedługo 4000/4500 E za auto za które zapłaciłem 3400 bo nie przejdzie.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cud gospodarczy TUSKA - zmiana naliczania akcyzy.

Kolejny raz nieudacznik TUSK oszukał wyborców. Zamiast sprawiać, aby żyło nam się lepiej, to on i jego banda dyletantów wymyśliła jak nas kopnąć w dupę. Mamy teraz płacić akcyzę od jakiegoś zafajdanego Eurotaxu. Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

Precz z Tuskiem i jego najgłupszym rządem w historii świata !!!

Już CI pisałem, przeczytaj najpierw tę ustawę. A za pisanie lepiej się nie zabieraj, skoro czytać nie potrafisz.

No i o co tam przeczytałeś ? Ja np. będę musiał pisać niedługo 4000/4500 E za auto za które zapłaciłem 3400 bo nie przejdzie.

Art. 82a. 1. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży na terytorium kraju albo nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.

600 E to dla Ciebie "znacznie"? Nie popadajmy w skrajności... 3-letnie BMW za 1000 E to jest "znacznie". A jeśli tak bardzo chcesz Skarb Państwa dofinansować to wpisz choćby i 10 tys. E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zasady znacznie to jest ok. 30% - przynajmniej taka była praktyka w US i tak też regulowane były wyceny w innych aktach prawnych.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tak bardzo chcesz Skarb Państwa dofinansować to wpisz choćby i 10 tys. E :)
A kto powiedział, że ja chcę kogoś dofinansować ? Problem w tym, że jeśli wpiszę to co zapłaciłem to nie przejdzie.

3400 E? Powinno przejść. Jak nie to się odwołuj od decyzji, to nic nie kosztuje, a można sporo ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaad13 --> czytać to Ty moze i umiesz, ale z urzędnikami doświadczenia Ci brakuje. Jeśli mają taką opcję, to się czepią, bo tak. Jak ja płaciłem swoją akcyze, to czepiali się każego, niezależnie czy miał dopłacic np 100 według ich cennika czy 10 tys - albo doplacasz, albo opinia rzeczoznawcy. Większośc wymięka i płaci od razu.

 

Ot, nasze prawo, w który wszystko zależy od widzimisie urzędnika. Bez cioci/wujka w urzędzie, g. sie da załawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może maaad umie czytać, na pewno znaczy się :) ale przepis ów nie precyzuje jasnych warunków podejmowania decyzji - kiedy wartość jest zaniżona....

 

Sednum jest - w jaki sposób ktoś stwierdza że wartość na umowie kupna auta odbiega "znacznie" od wartości niby domniemanej.

Wiadomo że robią to przez porównanie. A z czym ?? no własnie....

Z czymś co twierdzi że auto kosztuje 2 razy więcej niż w rzeczywistości....

 

Cały przepis więc do kitu, jeśli urzędnicy bezczelnie i świadomie używają jakichś chorych tabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaad13 --> czytać to Ty moze i umiesz, ale z urzędnikami doświadczenia Ci brakuje. Jeśli mają taką opcję, to się czepią, bo tak. Jak ja płaciłem swoją akcyze, to czepiali się każego, niezależnie czy miał dopłacic np 100 według ich cennika czy 10 tys - albo doplacasz, albo opinia rzeczoznawcy. Większośc wymięka i płaci od razu.

 

Ot, nasze prawo, w który wszystko zależy od widzimisie urzędnika. Bez cioci/wujka w urzędzie, g. sie da załawić.

Ja nie mam cioci/wujka w urzędzie. Ja w urzędzie pracuję :D (ale nie w administracji podatkowej/celnej) A odwołanie to jest właśnie bat na widzimisię urzędnika. Nie bronię ich, bo wiem z kim pracuję - sporo osób jest totalnie nieprzygotowanych, w przeciwieństwie do pracowników merytorycznych organów odwoławczych.

PS. Ciekawe, czemu większość wymięka i od razu płaci ;) No ok, rozumiem, że niektórzy nie mają siły/czasu/ochoty, żeby przechodzić przez całą upierdliwą procedurę. Ale dla niektórych to i tak czysty zysk.

PS2. Akcyza jest do dupy, a nie ta ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za słabe serce, żeby tracic czas na dyskusje z urzednikiem w temacie akcyzy :wink:

 

Odstałem łącznie ok 10 godzin w kolejce, w urzędzie bylem 5 razy żeby akcyze zaplacić a potem odebrac papiery (bo odesłali wyżej żeby sprawdzić co mają zrobić, gdy podrzucilem im opinie rzeczoznawcy, oczywiscie nikt nic nie wie kiedy bedzie zwrot od "góry").

 

Ludzie płacą bo innego wyjścia nie mają, jak je jechalem płacic to wziąłem kolege który kupił sobie scenica używanego, doliczyli mu 150 PLN do zapłaty mimo oryginalnej faktury i nic, zapłacił bo nie ma czasu wracać tam i znowu stać w kolejce do celnika / do kasy pare godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiak jaka wogole jest akcyza powyzej 2L bo w przyszlym tygodniu mam zamiar sprawic sobie 728 z 98r. ale po tym wzroscie akcyzy zastanawiam sie czy to ma wogole sens...?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisano w wątku, ogólnie akcyze obliczasz sobie łatwo. Musisz dowiedzieć się jaka jest wartość w PL takiego auta (dzwoniąc do ubezpieczyciela, on poda jaka jest wartość do AC na przyklad).

 

Załóżmy auto w Polsce jest warte 50 tys PLN. Akcyza 13.6%, ale nie płacisz jej od 50 tys, tylko od kwoty 50 tys pomniejszonej o:

1. 13% akcyzy

2. 22% vat

3. 8% czy coś koło tego koszta sprowadzenia do Polski.

 

Czyli od kwoty 50 tys PLN (wartość auta) odejmujesz około 40% (czyli 50 tys - 20% = 30 tys) i płacisz od tego akcyze. 13% od 30 tys w tym przypadku.

 

Ja miałem na wycenie rzeczoznawcy kwotę 86 tys, akcyze 13% płaciłem od 52 tys wartości netto i wyszło mnie 7050 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest też możliwość że zapłacisz od kwoty na umowie/fakturze. Jednak warunkiem jest to, by ta kwota nie różniła się znacząco od wartości z tabel. Znacząco to wg UC nie więcej niż 33 %. Mnie podważono fakturę VAT wystawioną przez salon BMW, bo różniła się o więcej niż 33% i policzono od wartości z tabel.

 

Gdybym miał fakturę na trochę wyższą kwotę to załapałbym się w tych 33% i zapłaciłbym niższą akcyzę - oto POLSKA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też możliwość że zapłacisz od kwoty na umowie/fakturze. Jednak warunkiem jest to, by ta kwota nie różniła się znacząco od wartości z tabel. Znacząco to wg UC nie więcej niż 33 %. Mnie podważono fakturę VAT wystawioną przez salon BMW, bo różniła się o więcej niż 33% i policzono od wartości z tabel.

 

Gdybym miał fakturę na trochę wyższą kwotę to załapałbym się w tych 33% i zapłaciłbym niższą akcyzę - oto POLSKA :mrgreen:

 

No to witaj w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nastepnym razem kidy bede cos akcyzował a urzedas spyta mnie o umowe albo fakture to zapytam sie po co mu to, skoro to i tak nie ma zadnego znaczenia. Dam brief i laskawie poczekam az sobie swoimi magicznymi wyliczeniami policza kwote akcyzy. Druga sprawa to trzeba by bylo zrobic cos z tym bezprawiem i ciaglym okradaniem obywatela, bo wedlug mnie i logiki szeroko pojetej, obecne naliczanie na podstawie eurotaxu mija sie z prawem szerokim łukiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by bylo zrobic cos z tym bezprawiem i ciaglym okradaniem obywatela, bo wedlug mnie i logiki szeroko pojetej, obecne naliczanie na podstawie eurotaxu mija sie z prawem szerokim łukiem.

 

Dokładnie, nikt nie ma prawa podważać umowy kupna auta, która jest przecież wiążąca - auto zmienia właściciela.

Skoro podważają jakiś punkt umowy, to równie dobrze mogą podważyć w ogóle fakt nabycia samochodu.

 

Według mnie TK na pierwszym posiedzeniu stwierdzi niezgodność tego gniota z KC, prawem handlowym i konstytucją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by bylo zrobic cos z tym bezprawiem i ciaglym okradaniem obywatela, bo wedlug mnie i logiki szeroko pojetej, obecne naliczanie na podstawie eurotaxu mija sie z prawem szerokim łukiem.

 

Dokładnie, nikt nie ma prawa podważać umowy kupna auta, która jest przecież wiążąca - auto zmienia właściciela.

Skoro podważają jakiś punkt umowy, to równie dobrze mogą podważyć w ogóle fakt nabycia samochodu.

 

Według mnie TK na pierwszym posiedzeniu stwierdzi niezgodność tego gniota z KC, prawem handlowym i konstytucją...

 

Może i tak, ale najwcześniej za 3-4 lata, a do tego czasu będą nas okradać swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TK na pierwszym posiedzeniu stwierdzi niezgodność tego gniota z KC, prawem handlowym i konstytucją...

Najgorsza jest ta akcyza na auta powyżej 2l pojemności, tą mniejszą to mogę już płacić im z tego cennika tylko niech zasady będą jednakowe dla wszystkich. Do tej pory pokrzywdzeni byli ci co mieli firmy i działali oficjalnie bo jak mieli bez kombinacji konkurować z kimś kto wpisał sobie 500E na umowie ?

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wartosc celny wylicza z INFOEXPERT a nie EUROTAX wiec sobie liczcie tak aby to bylo w granicach rozsadku ale z infoexpert. auto ktore nabylem w eurotaxie stoi po 25 tys a w infoexpert po 29 tys i od tego liczyli mi akcyze.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.