Skocz do zawartości

Wymiana klocków hamulcowych


mariusz01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
nie czujniki pozostały te same

 

 

To jest odpowiedź na tą bolączkę :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujnik był uszkodzony bo zapalił się komunikat o klockach.

A ten komunikat wywołuje właśnie czujnik.

A jeśli naprawdę nie był uszkodzony < starty> to masz przerwę w obwodzie czujnika i tam szukaj przyczyny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki były z tyłu bardzo bardzo cienkie , napewno z tego powodu pojawił się komunikat napewno czujnik juz zlizgał się po tarczy oglądając go wyglądał dobrze , ale skoro piszecie ze to jeszcze czujnik moze powodować jakieś zwarcia i pojawianie się komunikatu to go wymienię ,niejest drogi cena ok 40 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki były z tyłu bardzo bardzo cienkie , napewno z tego powodu pojawił się komunikat napewno czujnik juz zlizgał się po tarczy oglądając go wyglądał dobrze , ale skoro piszecie ze to jeszcze czujnik moze powodować jakieś zwarcia i pojawianie się komunikatu to go wymienię ,niejest drogi cena ok 40 zł

 

Po wymianie czujników musiałem wykasować komunikat, w necie znalazłem to (u mnie podziałało): (procedura kasowania kontrolki od klocków): On other E39's the re-set procedure for the BRAKE lignings (assuming all are in working order and no shorts, etc) is to turn the key to the start position (do not start... the one right before it actually turns the car over) and leave there for 30 seconds. stop and start the car... should re-set the light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wcisnąć mocno hamulec na jakieś 30-45sec

 

... ale gdzie w oryginalnym tekście jest o wciskaniu hamulca i to jeszcze mocno to ja nie wiem :mrgreen:... To chyba baardzo swobodne tłumaczenie... dobrze, że to wciskanie, nawet mocne nie szkodzi :mrgreen:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wcisnąć mocno hamulec na jakieś 30-45sec

 

... ale gdzie w oryginalnym tekście jest o wciskaniu hamulca i to jeszcze mocno to ja nie wiem :mrgreen:... To chyba baardzo swobodne tłumaczenie... dobrze, że to wciskanie, nawet mocne nie szkodzi :mrgreen:

 

hehehe w innej "poradzie" jak ja kasowałem miałem właśnie mocne naciśnięcie hamulca, i tak sobie to zapamiętałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.