Skocz do zawartości

Parowanie szyb


Apex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety ostatnio bardzo czesto pada desz. Zauwazylem ze jesli mam wlaczony nawiew z obiegiem zewnetrznym i wylaczona klime to szybko zaczynaja parowac szyby. Jak tylko wlacze klime to szybko odparowuja.

 

Wydaje mi sie ze przy 1 osobie w aucie i przy wylaczonej kilmie szyby nie powinny parowac. Czy to oznacza ze cos jest nie tak czy tez to normalne zachowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno się nie pomyliłeś pisząc "nawiew z obiegiem zewnętrznym" ?

Bo jeśli z wewnętrznym lub na auto to parowanie jest normalne.

Ale jeśli masz otwarty dopływ powietrza z zewnątrz to parowanie nie jest normalne a przyczyną może być filtr kabinowy lub brudna szyba od środka lub wyciek płynu z nagrzewnicy < tego ci nie życzę> ale przy wycieku podobno czuć zapach płynu.

Najpierw dokładnie wyczyść szybę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawiew jest przelaczony na zewnetrzny ale tez wlaczone jest auto. Czyli wynika z tego ze to normalne zjawisko. Dzieki za pomoc.

Chyba mnie jednak nie rozumiesz.

Nie chodzi mi o włączone auto od klimatronika tylko o automatyczny obieg zamknięty.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poddaję się.

Niestety nie potrafię ci w zrozumiały sposób wytłumaczyć o co mi chodzi.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nie za bardzo rozumiem. Mowiac auto mam na mysli przycisk z napisem auto ktory jest wlaczony i na wyswietlaczu zapala sie napis auto, natomiast obieg jest otwarty oraz kilmatronik jest wylaczony.

 

Ja cie rozumiem.

Ja u siebie zauważyłem że jak mam ustawione na "auto" czyli klimatronik automatycznie rozdziela nawiew i siłe nadmuchu to bardzo mało powietrza leci na szybę i zaczyna parować. Ja też tak mam (filtry wymienione). Po prostu jak zaczynają parować to włączam nawiew na szybę a nie auto i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze dyzio255 chodzi o automatyczny obieg wewnętrzny - czyli przycisk pod klimatronikiem. Wyłączony - obieg zewnętrzny, włączony na A - automatyczny, czyli jak stoisz np. w mieście za jakimś samochodem, to masz obieg wewnętrzny, jeżeli jest czysto, to obieg zewnętrzny.

Dodam, że jeżeli w czasie deszczu miałeś włączoną klimę i ją wyłączysz, to bankowo zawsze będzie Ci szyba parować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osuszenia szyby służy włącznik powyżej klimatronika - szybkiego osuszenia szyby. Tak to biegasz w kółeczko. Klima - odparuje, wyłączasz - zaczyna parować, itd.

Podobnie jak Jerry w czasie deszczu ustawiam nawiew na szybę zamiast auto i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.