Skocz do zawartości

"Cmokanie" w silniku??


masakrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

W moim BMW (e39 520 i benzyna) przy gwałtownym wcisnieciu gazu, slychac to tylko przy otwartej masce, slychac takie cmokniecie (trudno opisac ten dzwiek) i dopiero po tym auto wchodzi na obroty. Moze ktos wie co to moze byc sprawdzalem sondy lambda, przeplywke wymienilem filtr paliwa i nie mam pojecia co to moze byc. Wydaje mi sie ze pali tez troche wiecej niz powinien

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś tam przytyka, rozbierz dolot i popatrz, czy coś tam się nie oderwało czy coś i blokuje, większe spalanie i opóźniona reakcja na to by wskazywała.. i lepiej nie czekać zbytnio z tym, bo jeśli to jest to, to lepiej nie myśleć co by się stało gdyby wleciało w końcu do cylindra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!!

 

Mysle ze oderwac to sie raczej nic nie oderwalo ale faktycznie moze cos przytyka trzeba oblukac :worried:

 

Pozdro

 

 

i co ... jak się skończyła sprawa?

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi inny mechanior mówił to raczej sonda lambda padła do czego jestem w stanie się przychylić bo pali jak smok z 16 litrów na 100 :jawdrop: przy naprawde powolnej jezdzie, stracil mocy troche i strzela własnie przy dodaniu gazu zanim wskoczy na obroty. Ale z kolei dziwi mnie ze nie pokazlo mi zadnego bledu na desce :worried:

Tak że już sam nie wiem co o tym sądzić do tego ma sonde siemensa (5wk9 0231) ktora dosc trudno znaleźć także jakby ktoś miał bede zobowiazany

 

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Typowe 520i

Mam tak samo i uważam , że to normalne.

A te 15 litrów to miasto czy trasa?

Bo jeśli miasto to niezły wynik.

Ostatecznie sprawdź przepływomierz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wiem na 100% ze tak sie nie dzialo jak go kupielm a to 15 litrow to cykl mieszany z deka porazka bo dawniej przy takiej jezdzie brał mi 10 litrow. Przepływka jest raczej ok ale sprawdze. Jutro sprobuje na kompa podjechac i sprawdzic przeplywke, sondy i ten katalizator. dam znac jak cos bede wiedzial.

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz opisać jak się poznaje padniętą grzałkę?

Jak pisałem , że mam tak samo to może i u mnie grzałka jest uwalona?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co u kolesia wyskoczyło s01 (czylli sonda pierwsza) i (po tym bylo jakies slowo ktorego nie zapamietalem :duh: ) a pożniej to juz pamietam na 100% było słowo heater czyli wlasnie grzalka

 

Sorki ze nie zapamietalem ale jakos mi umknelo mysle ze jak do kompa podepniesz to powinno na 100% pokazac jak bedzie zwalone

 

pozdro

 

Ps z tego co pisales i u Ciebie jest takie samo cmokniecie to na 90% masz to samo a ten odglos powstaje bo silnik dostaje za duzo mieszanki i sie dlawi nie wiem jak u Ciebie ale u mnie tak jak mowilem spadla moc i pali duzo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.