Skocz do zawartości

problemy z chłodnicą


DaroSo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam E39 z 1996 roku, i problem z chłodnicą. Na wakacjach ułamała się główka plastikowej śrubki odpowietrznika przy wlewie płynu chłodzącego (element nr 8). Jakiś macher wkręcił na siłę w to miejsce metalową śrubę- żeby jakoś dojechać- rozwiercając otwór, w serwisie stwierdzili że do wymiany cała chłodnica. Zastanawiam się czy faktycznie jest taka potrzeba, czy mnie na ciągają na koszta. Czy ktoś może jest zorientowany, czy trzeba wymienić całą chłodnicę czy tylko plastikowy element, w który wkręca się plastikową śrubkę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D

 

(chodzi o uszkodzony element nr 5 na ilustracji- link)

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD51&mospid=47544&btnr=17_0099&hg=17&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do wymiany chłodnica albo zostawić tą dorabianą śrubę jeśli spełniała swoje zadanie.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany chłodnica albo zostawić tą dorabianą śrubę jeśli spełniała swoje zadanie.

niestety ale kolega ma racje bo śrubka nie jest wkręcona do elementu nr. 5 a tylko przez niego przechodzi a wkręcona jest do chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... przepraszam za słowa, ale jak czytam takie rzeczy, ze jakiś" mechanik" wkręcił śrubkę metalowa na siłe to rece opadają.

Przyznam sie ze u mnie w ciagu poltora roku obydwie te plastikowe srubki pękły w poprzek lub tez ukręciły sie tak ze główka odpadła a środek został, ale uciekał płyn. Kiedys przytrafilo misie to w korku w upale, masakra, zakleiłem jakims dziwnym keljem kupionym na szybko byle czym aby dojechac do aso. Tam wzialem podgrzałem srubokret zatopiłem go w tym co zostało i po ostygnieciu srobokreta odkrecilem sam trzpień i nowy koreczek za 4,50PLN wkrecilem. Teraz nauczony mam w schowku dwa takie wrazie czego :D

aporpos tematu wydaje misie ze trzeba wymienic chlodnice:( bo samego zbiorniczka nie wymienisz...co za debi zrobił Ci to kolego... przykro mi :? ale takich powinno sie wieszac...przepraszam ze się uniosłem...ale naprawde na takich ludzi brak slów i jak sądze, nie jest to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zrobił to partacz ale szkoda chłodnicę wymieniać

jeśli przegwintował na śrubkę metalową to albo tak zostaw albo jeśli cieknie dopasuj śrubkę z odpowiednim oringiem

a słenny element nr.5 rozwierć tak by nowa śrubka weszła na tyle by się uszczelnić

takie to moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko fabryczna srubka ma chyba taką dziurke cos a,la odpowietrznik czy cos takeigo przyjrzyjcie sie uwazniej a taka zwykla sruba to nie bedzie spełniac juz fukcnji swojej w razie jakby cisnienie wzroslo czy było za duzp płynu

za wzrost ciśnienia odpowiada korek (raczej zniwelowanie dużego ciśnienia)

a śrubka ma jedynie nacięcie by przy odpowietrzaniu nie cza jej było całej wykręcać

no ale odpowietrza się góra raz w roku więc nie powinno być z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.