Skocz do zawartości

Turbina 525d i 530d roznice


Elvishh

Rekomendowane odpowiedzi

?

Turbinka w 2.5d GT 2052V, najprawdopodobniej posypało sie łożysko,teraz pytanie czy można technicznie zapodać turbinę od 3.0 , przypomnę ze skrzynia Manualna.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/alegro/08072008432.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/alegro/08072008431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 525d z 2002 roku i posypała mi się turbina. W trakcie demontażu starej i montażu nowej okazało się że miałem zamontowaną turbinę od 530d. Z tego wniosek że pasuje.

525d M57 turbina GT2052V po 2000r

530d M57 turbina GT2556V po 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w e39 ale np. sprinterze 313cdi z turbiną gt18 (silnik 2,2) bez przeróbek pasuje ta od 316 cdi silnik 2,7 gt22 w paru innych pojazdach jest też taka możliwość. Jednak każda tak modyfikacja musi być bezwzględnie uzupełniona modyfikacjami w sofcie. Po prostu charakterystyka pracy nowej większej turbiny jest inna niż ta zapisana w sterowniku twojego auta, najczęściej te niekorzystne objawy pojawiają się pod postacią odczuwalną jako turbo-lag, przydymianie przy zmianie biegów i przy ruszaniu i paru innych możliwych sytuacjach. Taka zmian na pewno jest korzystna jeśli planujesz zachipsować w przyszłości samochód, bo daje bezpieczny przyrost mocy i zbliżona parametry do np. zdrowego 530d. W innym przypadku należy montować taka jak jest fabrycznie przewidziana do tego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.