Skocz do zawartości

Gwarancja niemiecka na auto używane - jak to jest


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na pewno ktoś z Was spotkał się z tym tematem i jest w stanie mi powiedzieć jak to wygląda w życiu.

 

Kupuje samochód u dealera w Niemczech, dokładnie robi to moja rodzina (obywatel Niemiec) i sprzedaje samochód następnie mnie. Jest to dealer BMW i oczywiscie daje gwarancje na samochód zgodnie z ich prawem (chyba 12 mies).

 

Samochód ma kilka lat, stąd wolę się upewnić, jak potem wygląda temat z gwarancją? Czy ona nadal obowiązuje, nawet jeśli auto zostanie sprzedane kolejnemu właścicielowi?

 

Również z tego co wiem gwarancja obejmuje części, za robocizne się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi ci o gwarancje Euro Plus. Jest nie uznawana w Polsce. !

 

Z tego ci mi mowili , to mozna naprawic na swoj koszt w polsce w ASO a pozniej dochodzic u Niemcow, ale wdg mnie na pewno jakies jaja z tym beda i jeszcze sie przeplaci za naprawe w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyje w niemczech i duzo o tym czytalem i jestem na 99 procent pewny ze niestety po ponownej sprzedazy tracisz gwarancje od handlarza ktorej czesto chca sie wyprzec piszac w ogloszeniach ze nie daja gwarancji ale to jest ustalone prawnie §438 prawa cywilnego w niemczech i trwa rok, dotyczy jednak ona tylko spraw ktore nie zuzywaja sie a rzeczy ktore sa popsute a ty podczas kupna o nich nie wiesz np. pokrzwywione tarcze hamulcowe. Jesli chodzi o nowe samochody gwarancja wynosi 2 lata. Jednak wielu ludzi skarzy sie ze to dluga i trudna droga aby cos odzyskac od handlarza iczesto konczy sie sadem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyje w niemczech i duzo o tym czytalem i jestem na 99 procent pewny ze niestety po ponownej sprzedazy tracisz gwarancje od handlarza ktorej czesto chca sie wyprzec piszac w ogloszeniach ze nie daja gwarancji ale to jest ustalone prawnie §438 prawa cywilnego w niemczech i trwa rok, dotyczy jednak ona tylko spraw ktore nie zuzywaja sie a rzeczy ktore sa popsute a ty podczas kupna o nich nie wiesz np. pokrzwywione tarcze hamulcowe. Jesli chodzi o nowe samochody gwarancja wynosi 2 lata. Jednak wielu ludzi skarzy sie ze to dluga i trudna droga aby cos odzyskac od handlarza iczesto konczy sie sadem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujac auto w DE wiekszoc handlarzy na umowie informuje ze auto jest bez gwarancji;

podobno mozna doplacic i wykupic gwarancje-ale powstaje inny problem kto taka gwarancje uzna w Polsce ?

 

nawet jesli o tym informuja to ta roczna gwarancja jest nie mozliwa do unikniecia wiec jesli cos takeigo pisza to tylko dlatego aby zmylic nie wiedzacych o tym ze jest to prawnie wykluczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujac auto w DE wiekszoc handlarzy na umowie informuje ze auto jest bez gwarancji;

 

Handlarz nie moze nie dac Ci gwarancji - a wlasciwie to rekojmi. Chyba, ze jest to handlarz struclami, ktory w ogloszeniach juz pisze - samochod tylko na eksport, bez gwarancji (chociaz z drugiej strony eksport mozna by zrozumiec jako wywiezienie poza UE).

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z BMW ale po zakupie w niemczech w komisie rocznego mercedesa c280 pojechalem na przeglad (wymiana oleju i takie tam) do dealera i stwierdzili ze ma zaparowane halogeny wymienili za darmo!!!! czyli gwarancja obowiazuje.

gwarancje wystawia fabryka a nie ASO!!!! ASO jest tylko posrednikiem miedzy fabryka a kupujacym. kupujac telewizor np. sony nie jedziecie do japoni aby go zareklamowac co wydaje sie byc logiczne

 

 

A przy zakupie mojej pieknej 5 mialem mozliwosc wykupienia gwarancji za 300 euro co w porownaniu z cena auta jest smieszna kwota

Niemiecki komis (prowadzi niemiec i nie tylko na papierze) sprzedajac auto daje od reki 6 miesiecy gwarancji a jesli nie sa pewni auta wtedy pisza nur export troche tanisze ale dla siebie nie warto brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja kupiłem swoje E60(3,5 letnie) z EUROPLUS gwarancją,wystawioną przez dealera BMW na 12 m-cy.Ja mam na piśmie tę gwarancję,choc nie na mnie jest wystawiona,a korzystałem już z niej,ale niestety nie w Polsce.Ponieważ mieszkam w Szczecinie pojechałem do BMW w Schwedt(rzut beretem) i normalnie wykonali usługę gwarancyjną.Jeżeli nie masz na piśmie musisz zadzwonić do dealera w Niemczech i po prostu spytać.Gwarancja jest na auto,bez względu ilu będzie miało właścicieli.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na temat udzielonej gwarancji na auto zakupione w Niemczech w serwisie BMW w Polsce w serwisie i powiedziano mi że w Polsce niestety ta gwarancja nie działa.

Trzeba jechać do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem u nas w kraju tez można wykupic pakiet servisowy na naprawy w ASO ,niektóre firmy ubezpieczeniowe to oferują tylko nie wiem jak skutecznie to działa

Jak chodzi o pakiet serwisowy w BMW, to ceny sa takie, ze sie zwroci dopiero jak silnik wybuchnie, no a przynajmniej jak skrzynia bedzie od wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na temat udzielonej gwarancji na auto zakupione w Niemczech w serwisie BMW w Polsce w serwisie i powiedziano mi że w Polsce niestety ta gwarancja nie działa.

Trzeba jechać do Niemiec.

 

Ale drukarki do faktur dla klienta im działają za to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na pewno ktoś z Was spotkał się z tym tematem i jest w stanie mi powiedzieć jak to wygląda w życiu.

 

Kupuje samochód u dealera w Niemczech, dokładnie robi to moja rodzina (obywatel Niemiec) i sprzedaje samochód następnie mnie. .....................

 

Pytanie: dlaczego nie możesz kupić Auta na siebie bezpośrednio ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na pewno ktoś z Was spotkał się z tym tematem i jest w stanie mi powiedzieć jak to wygląda w życiu.

 

Kupuje samochód u dealera w Niemczech, dokładnie robi to moja rodzina (obywatel Niemiec) i sprzedaje samochód następnie mnie. .....................

 

Pytanie: dlaczego nie możesz kupić Auta na siebie bezpośrednio ???.

 

Moge, tylko nie koniecznie chce. Poza tym co to zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia sie to iż twoja pozycja prawna sie poprawia i wszystko wygląda tak jak powinno . To ze twoja droga kupna Auta musi tak wyglądać to można sie domyślać przekręt na Akcyzie ?. Ponadto twoja wiarygodność maleje jeśli chodzi o dochodzenie roszczeń przed wymiarem sprawiedliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja fabryczna ważna, ale za Odrą. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie facet kupił w salonie BMW nową siódemkę, dwuletnią, z trzyletnią gwarancją. Okazało się po jakimś czasie, że ostatni cylinder miał rysę i coś było nie tak, chyba nie trzymał ciśnienia (nie znam się). W Polsce zdiagnozowali, ale nic więcej. Pojechał do nrd i uznali, a że nie bawią się dłubanie, to wymienili silnik w ramach gwarancji.

Drugi przypadek. Kumple kupił w Monachium w salonie 3-letnie A6. Klient zostawił samochód w rozliczeniu przed upływem 3-letniej gwarancji, bo coś poleciało przy głowicy. Mój kumpel zadeklarował, że kupi auto, jak wszystko doprowadzą do ideału. Też się nie bawili, wymienili kompletną głowicę. Wymienili wszystkie płyny, paski. Zrobili dużego TUV-a i dali na to 2-letnią gwarancję, ale nie w Polsce. Więc jakby coś się działo, to trzeba z tym jechać za Odrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kwestia gwarancji Euro-plus udzielanej przez dealera Bmw na samochody uzywane :

Gwarancja zobowiazuje handlarza sprzedajacego do dokonania naprawy gwarancyjnej.Tzn. jezeli kupie auto w Stuttgarcie a mieszkam w Hamburgu, to jesli auto sie "rozkraczy", powinienem formalnie zglaszac problemy w Stuttgarcie.

W praktyce wyglada to w ten sposob, ze jade do najblizszego warsztatu Bmw i przedstawiam dokumenty dotyczace gwarancji.Ten z koleji kontaktuje sie ze Stuttgartem i ustala z nimi kwestie rozliczen, tzn. warsztat w Hamburgu wystawia rachunek handlarzowi w Stuttgarcie, a ten rozlicza sie z ubezpieczalnia, ktora wystawila gwarancje.

 

W ten sam sposob wydaje mi sie powinna funkcjonowac gwarancja Euro-plus w Polsce.Oczywiscie pod warunkiem dobrej woli zainteresowanych.

(Wyzej przedstawiony przyklad jest oparty na fakcie autentycznym)

 

Natomiast nie jestem pewny, czy gwarancja ta przechodzi na kolejnego kupujacego - obawiam sie, ze nie, bo gwarancja ta jest wystawiana imiennie - jest to praktycznie polisa ubezpieczeniowa.

 

 

pozdrowienia

M.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie jedyne rozwiązanie z tego co słyszalem - czyli mając gwarancję przy aucie używanym (nadawana przez sprzedawcę - dealera), trzeba ewentualne problemy naprawiać w de. I nie ma innego wyjścia, nikt w pl sie za to nie weźmie.

 

Pytam o temat, bo przymierzam sie wstępnie do diesla i tutaj lepiej byc bezpiecznym (tak jak piszecie, w razie czego wymienią silnik lub pół silnika na nowy, zamiast w nim grzebać), niż zaoszczędzic i potem sprzedawać "super okazje w super cenie", bo coś poszło nie tak. Jak obserwuje allegro/otomoto, to tak sie dzieje nagminnie.

 

Dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kwestia gwarancji Euro-plus ..................

 

Natomiast nie jestem pewny, czy gwarancja ta przechodzi na kolejnego kupujacego - obawiam sie, ze nie, bo gwarancja ta jest wystawiana imiennie

M.J.

zapraszam do zapoznania sie z warunkami gwarancyjnymi EuroPlus.

"Gwarancja objęty jest pojazd a nie właściciel na okres jej ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, przyznaje sie ze skrucha po "doczytaniu" do rozszerzania nieprawdziwych informacji (domyslow)...

 

"Ein einzigartiges Leistungsangebot.

Die EUROPlus Garantieleistungen.

 

Ein Fahrzeug mit EUROPlus Garantie, das bedeutet für Sie viel Freude am Fahren. Dafür steht ein umfassendes Leistungspaket - gemäß Garantiebedingungen - das einzigartig ist:

 

• 1 Jahr Garantie auf alle mechanischen und elektrischen Teile

• Für BMW und MINI bis zu einem Alter von 8 Jahren, für andere

Fabrikate bis zu einem Alter von 6 Jahren

• Europaweite Gültigkeit im Schadensfall

• keine Kilometerbegrenzung innerhalb der Laufzeit

• 100% Lohnkostenübernahme und bis 100.000 km Gesamtlaufleistung

• 100% Materialkostenübernahme. Danach übernehmen wir:

bis 120.000 km: 90%

bis 140.000 km: 80%

bis 160.000 km: 70%

bis 180.000 km: 60%

über 180.000 km: 50%

• Übertragbarkeit auf den nächsten Besitzer im Falle eines Weiterverkaufs"

 

Czyli jak wynika z ostatniego akapitu, gwarancja Europlus przechodzi na kolejnych nabywcow.

-----tak jak pisze ELVISHH--------

 

Zwracam uwage na zdanie "Europaweite Gültigkeit im Schadensfall"-

czyli wazna w calej europie.

 

pozdrowienia

M.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.