Skocz do zawartości

Umocowanie akumulatora


_Kris_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Zeszłego dnia musiałem wymontować aku i naładować. Mam pytanie techniczne, bo dziś ponownie go zamontowałem, jednak mam ułamany kawałek tej blaszki, która 3ma go od strony lampy tylniej i przez to nie jest wzorowo dokręcony do blachy. Czy to może powodować jakieś problemy, czy ruszajacy sie delikatnie aku w czasie jazdy na boki może się rozładować, bo słyszałem takie teorie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Zeszłego dnia musiałem wymontować aku i naładować. Mam pytanie techniczne, bo dziś ponownie go zamontowałem, jednak mam ułamany kawałek tej blaszki, która 3ma go od strony lampy tylniej i przez to nie jest wzorowo dokręcony do blachy. Czy to może powodować jakieś problemy, czy ruszajacy sie delikatnie aku w czasie jazdy na boki może się rozładować, bo słyszałem takie teorie?
Niestety nie wiem, ale szwedzka policja podczas rutynowych kontroli bardzo często sprawdza umocowanie aku. Jego luzy oznaczają ponowny przegląd. Słyszałem coś o zagrożeniu pożarowym podczas np dachowania. Czyli jakieś znaczenie to ma. Może zrób jakąś samoróbę, albo kup na szrocie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego miejsca nie wypadnie, bo zablokuje go ten przykrecany od góry pręt. Delikatnie można nim jednak poruszać, ponieważ jedno z dolnych mocowań go za bardzo nie 3ma, a czytałem gdzieś na Forum, że komuś rozładował się aku, bo być może nie był dobrze dokręcony do blachy i stąd moje wątpliwości. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bezwzględnie ma być na sztywno!!!

To ciężki element. Może się nawet połamać.

Myślę , że nie powinno być problemów ze znalezieniem tego mocowania.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.