Skocz do zawartości

Chłodzenie


Sssebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, jakiś zwierzak poprzegryzał mi węże od chłodnicy i je poprostu wymieniłem, problem w tym że po wymianie węży i próbie wlania tego starego płynu, został ponad litr.

Podejrzewam że układ jest zapowietrzony, próbowałem poradzić sobie z tym w następujący sposób:

 

1. Samochód włączony ponad 45 min. w celu zagrzania

2. ciepłe powietrze ogrzewania na max. obrotach

3. przy zbiorniczku wlewu płynu chłodniczego jest jakaś śrubka do odpowietrzania, troche powietrza zeszło (jest jeszcze jakiś inny odpowietrznik???)

 

Efekt przy 45 minutowym włączonym silniku:

 

- wskazówka temperatury chłodnicy "w pionie"

- chłodnica zimna, wentylator się nie włączył

- nawiew powietrza leci gorący

- ok. 1 litr spuszczonego płynu nie można dolać, ponieważ jest maxymalny poziom

 

Co zrobione jest źle?

Jutro czeka mnie długo podróż i chciałbym sobie poradzić bez serwisu, proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
bo silnik nie zdazyl sie jeszcze wychlodzic..... Jest ciplo a komora silnika wzglednie szczelna wiec to nic dziwnego;) Hmm mowisz ze przy temperaturze na pion masz zimna chlodnice?? u mnie goraca juz wtedy jest mocno i sie poparzyuc mozna....

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj az porzadnie ostygnie, po kilku godzinach sprawdz stan. czesc powietrza zbierze sie tez pod korkiem, wiec jak go odkrecisz to przez samo to juz w jakiejs nieduzej czesci odpowietrzysz uklad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem czy dobrze mysle ale wydaje mi sie ze termostat sie nie otwozył i płyn masz tylko w małym obiegu, sam pisałes ze chłodnice masz zimna. Zagrzej autko tak zeby właczył sie wiatrak - otwozy sie termostat i wtedy dolej płynu. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.