Skocz do zawartości

szarpniecie przy zmianie biegow [manualna]


marta R6

Rekomendowane odpowiedzi

witam . od jakiegos czasu mam problem ,mianowicie, kiedy zmieniam bieg z pierwszego na drugi jest duzy luz,tzn. szarpie okrutnie. z drugiego na trzeci juz mniej,a z czwartego na piaty prawie wogole nie ma szarpniecia. co to moze znaczyc ? jezdzilam ostatno sam. kolegi,i wszystko jest ok, a przebieg ma prawie dwukrotny i sam.starszy o 4 lata,pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tzw sprzegło gumowe wału, łacznik elastyczny zgłos sie do kolegi z allcarss on ma w super cenie

 

 

Szybka i konkretna diagnoza.

Niestety mało pewna.

Jest jeszcze Parę innych spraw , które mogą dać takie objawy < np. sprzęgło , poduszki silnika lub skrzyni>

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czemu taki nieładny napis pod spodem?

Czemu to ostatnie bmw?

Czyżby tak dały w kość?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . od jakiegos czasu mam problem ,mianowicie, kiedy zmieniam bieg z pierwszego na drugi jest duzy luz,tzn. szarpie okrutnie. z drugiego na trzeci juz mniej,a z czwartego na piaty prawie wogole nie ma szarpniecia. co to moze znaczyc ? jezdzilam ostatno sam. kolegi,i wszystko jest ok, a przebieg ma prawie dwukrotny i sam.starszy o 4 lata,pozdrwiam

cos ktos kiedys mowil o podporze walu :?:

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale raczej stawiam w 90 procentach na łacznik.bo zmienialem w zeszłym tygodniu umarł

 

W ogloszeniu piszesz,ze "Nigdy nie katowana"?Mam ten sam przebieg,tez manual starszy rocznik ,a "lacznik"

http://bmwfans.info/original/E39/Lim/528i-M52/USA/L/M/1999/02/mg-26/ill-26_0188/

nr 2 i cala reszta przeniesienia napedu i nie tylko jest, w idealnym stanie i oryginalna.... .Faktem jest ,ze nie szarpie nigdy,ale tacho zamykam przynajmniej raz w tygodniu.

Odnosnie szarpania i luzu ,w pewnym stopniu moze byc winne kolo dualmass. Pozdrawiam!

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.