Skocz do zawartości

Centralny zamek


malpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znajduje się moduł :?: Jak w ogóle działa zamykanie z pilota :?: Gdzie jest odbiornik rozkazów z pilota. Pytam bo nie zamyka mi z pilota centralnego, bateria wymieniona i dalej nic, nie chcę się zakodować kluczyk po wymianie baterii. Komputer nie wykazuje żadnych błędów ZKE/ZVM. Z kluczyka zamyka się wszystko, alarm się nie załącza.

Może ktoś miał coś takiego. Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie tak, kombinacja przycisków trzymając jeden trzy razy naciskam drugi, puszczam pierwszy, na pilocie zaczyna mrugać dioda 10 razy (pilot starego typu), drzwi auta nie zamykają się. Może jakaś wtyczka na dziurach się odpięła, dlatego pytam gdzie jest moduł. Ewentualnie może jakiś bezpiecznik padł, tylko czy są do tego bezpieczniki :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak należy, jedno lusterko od kierowcy nie działa. Centralny w porządku, wycieraczki, szyby i reszta też działa jak należy. Jedynie kontrolki ABS/ASC się świecą (ale to wiem co to jest - czujnik w tylnim kole).

Auto było uderzone z prawej strony delikatnie, ale nie pamietam czy wyciągali dywaniki, zadzwonie do kumpla do Belgii bo to od niego kupowałem i on go robił. Jeśli była rozbierana możliwe, że wypięła się wtyczka albo poluzowała.

Centralny dziś próbowałem zakodować od nowa tzn kluczyk w sumie i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma możliwości wypięcia się bo kość jest duża i nie tylko w niej są przewody odpowiedzialne za centralny zamek. Gdyby była odpięta to nie działało by cos jeszcze. Na oko zbyt wiele nie da sie pomódz trzeba diagnostyki i sprawdzić układ sterowania centralnego zamka. Moze są jakieś błędy? Spróbuj jeszcze drugim kluczykiem (zaprogramuj drugi) Moze ten coś jest zrypany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak w sedanie ale w kombi antena od centralnego jest tam gdzie od radia. Czyli w szybie.

Mało tego to obie te anteny obsługuje jeden wzmacniacz antenowy < na słupku z tyłu>

Myślę , że w sedanie jest tak samo.

Jak padnie ten wzmacniacz to nie działa centralny. Wiem to bo mi go posadzili spece co mi zakładali hak.

Może też być tak , że radio działa a centralny nie. I odwrotnie.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DH11&mospid=47552&btnr=65_0305&hg=65&fg=30

 

Część numer 1 < w kombiaku>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jest na bank.

Wystarczy odpiąć wtyczkę anteny w szybie i zamek nie zadziała.

Wiem to z własnego < bolesnego doświadczenia>

Musiałem kupić "zastępczy" wzmacniacz antenowy.

 

Jak zapytałem w serwisie o koszt to myślałem , że mi kapcie spadną :jawdrop:

Ponad 700!!!!

Za taką kasę to nie może być tylko zwykły wzmacniacz antenowy.

Na szczęście jest ALLEGRO :D

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

drugi kluczyk mam padnięty, mój interface nie pokazuje żadnych błędów modułu ZKE/ZVM (CS 6.1.4 w ogóle nie może się połączyć - "Proccess Terminated" czy jakoś tak, CS 6.5 nie pokazuje żadnych błędów).

Jeśli chodzi o ten wzmacniacz to musiałbym zobaczyć na niego czy czasami on nie padł lub nie odpięło się coś od niego (radio działa normalnie). Zerknę na to, tylko czy on rzeczywiście się tam znajduje :?: Jeśli tak to w którym słupku :?:

PS. Ten wzmacniacz nie ma nic wspólnego z kodem w kluczyku, tzn czy od byle której E39 będzie działał u mnie :?:

 

Edit:

Które to z TEGO :?: 1 czy 2 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten wzmacniacz nie ma nic do kodu ale są różne częstotliwości pracy.

Jest na nim napisane jaka to częstotliwość>

Ale w europie nie powinno być innych.

Ale sprawdź to.

Ja po zmianie nic nie musiałem programować. Działało od razu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat bo dostałem wzmacniacz, założyłem i dalej nie działa, pojechałem do znajomego co częściami handluje, dał mi od siebie jeden (tylko że czarny kolor obudowy, nie wiem czy ma to znaczenie), wszystkie dane te same, częstotliwość ta sama i dalej nie działa. Podsunął pomysł, że mam kluczyk uszkodzony, drugiego nie mam jak sprawdzić. Lampka na kluczyku działa, tzn. mruga. Już nie wiem co zrobić z tym centralnym, może ma ktoś jakiś pomysł :?: Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

EDIT:

Bezpiecznik był spalony w bagażniku nad akumulatorem, wymieniłem i działa. Dla informacji ciekawskich, bezpiecznik jak już pisałem znajduje się nad akumulatorem (w bagażniku po prawej stronie), po odpięciu wszystkich wtyczek z zasilacza (tego z prawego słupka) centralny nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.