Skocz do zawartości

opony


Saddam-Husain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Felgi stalowo-aluminiowe 15" < nie szkoda mi ich na zimę a i opony 15 są tańsze>

A opony najlepiej nowe bo są najlepsze.

Ale do 530d nie nadają się 15" < oprą się o zacisk hamulca>

Musisz mieć 16"

 

A nie za wcześnie na myślenie o zimie?

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy 205/60 to dobry wybor, moze w czasie jazdy po sniegu to tak, ale ja osobiscie mialem zalozone w 528 felgi 15 z oponami 195 i powiem ci ze niezbyt pewnie sie auto prowadzilo. Tzn w czasie pokonywania zakretow czulem ze tyl bardziej plynie niz jedzie. W koncu zmienilem na oryginalne 16 z oponami 225/55/16 jak przewiduje fabryka i jezdzi mi sie duzo lepiej niz na tych waskich. Moze to tylko moje odczucia. Zestaw byl testowany na "osniezonych gorskich drogach" :P czytaj w Brennej k/Wisly i nie zauwazylem jakichs problemow w stylu ze za szeroka opona na zime czy cos takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[...]Felgi stalowo-aluminiowe 15" [...]

 

Hmm...A cóż to takiego??? :mrgreen: A mnie uczyli, że stal to tak średnio się "klei" do aluminium... Chyba, że się na nity/śruby lub w podobny sposób łączy...

 

 

To takie specjalne felgi :norty:

Tylko dla wtajemniczonych.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak ... lepiej sie przygotowac teraz na zime .. a poza tym jest sporo promocji w zimowych oponach :D ....a co do 225/55/r17 ... to na takich jezdza i nie narzekam ...a co do zimowych tooo lepiej jak sie ma wezsza oponke :roll2: ... wiec tak z ciekawosi sie pytam czy wcisne 205/60r16 ... a co do hamowania to oczywiscie nei bedzie tego co w lato ale w zime nie szarzuje tak jak w lato :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myśle że kolega pisząc felgi stalowo-aluminiowe miał na myśli felgi aluminiowe (na zimę) które wyglądają jak felgi stalowe i są p[omalowane na czarno

 

BINGO!!!!!

Wszyscy to wiedzą ale niektórzy udają , że nie wiedzą o co chodzi.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

czy mozna zalozyc na przod , oponki 195 ?? w ksiazce pisza ze min to 205 , ale mam dwie roczne oponki na lato i nie mam co z nimi zrobic. Felgi oryginalne aluminiowe BMW , taka sama tez jest w zapasie.

 

Sądzę , że za wąskie.

To do trójki a nie do piątki w kombi.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zalozyc i 175/80 ale nie o to chodzi. Mnie sie wydaje ze 5 szczegolnie w wersji kombi jest za ciezka jak na takie opony typu 195 czy 205. Moze ja jestem wariat albo co ale dla mnie po prosu te auto bardzie plynie po asfalcie na takich oponach niz pewnie jedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak ... lepiej sie przygotowac teraz na zime .. a poza tym jest sporo promocji w zimowych oponach :D ....a co do 225/55/r17 ... to na takich jezdza i nie narzekam ...a co do zimowych tooo lepiej jak sie ma wezsza oponke :roll2: ... wiec tak z ciekawosi sie pytam czy wcisne 205/60r16 ...

Nie bardzo rozumiem pytania. Skoro 225/55/17 Ci się zmieściły, to 205/60/16 wejdą tym bardziej, bo mają mniejszą średnicę.

 

Czy może pytasz o to, czy felga 16" obejmie Ci hamulce? Generalnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.