Skocz do zawartości

bmw e46-moduł wentylatora klimatyzacji(bosch)czy naprawialny


byniek28

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy wie może ktoś jak zrobic moduł zeby dzialal? czy jest moze jakis inny sposób rozwiązania tego problemu, bo wentylator nie wlacza mi sie po wlaczeniu klimy a prad z czujnika cisnienia jest podawany jak wlacze klime oscyluje w granicach 5.5-5.8 czyli wentylator powinien sie krecic nie za szybko ale powinien. dodam ze jest sprawny bo wlaczal mi sie po dlugim czasie na pelnej mocy ale to juz raczej jako wspomaganie silnika gdyz mam tylko jeden wentylator. bardzo bym prosil o podpowiedz. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy wie może ktoś jak zrobic moduł zeby dzialal? czy jest moze jakis inny sposób rozwiązania tego problemu, bo wentylator nie wlacza mi sie po wlaczeniu klimy a prad z czujnika cisnienia jest podawany jak wlacze klime oscyluje w granicach 5.5-5.8 czyli wentylator powinien sie krecic nie za szybko ale powinien. dodam ze jest sprawny bo wlaczal mi sie po dlugim czasie na pelnej mocy ale to juz raczej jako wspomaganie silnika gdyz mam tylko jeden wentylator. bardzo bym prosil o podpowiedz. pozdr

Witam

Mam podobny problem ale...

Wiatrak od klimy włączył sie i nie chce sie wyłączyć.

Mam pytanie nie podesłał byś mi foto z czyjnikiem ,który załącza wiatrak?

Druga sprawa mam jeszcze jeden zapasowy wiatrak ze sterownikiem ,jest to bosch musze tylko sprawdzić numery jak cos mozemy coś pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu klimatyzacji powinien właczyć się wentylator. dostaje prąd (z tego co sie dowiedzialem) z czujnika cisnienia klimatyzacji ktory to jest umieszczony przy skraplaczu czyli w e46 pod prawa lampą.. wtyczka moze byc niewidoczna gdyz jest umieszczona od strony błotnika.. ale ten problem ktory Ty masz to ja nie wiem na 100% co za przyczyna.. wiem ze napewno czytalem juz o takich przypadkach, jak namierze to przesle link. a czujnik ten włacza po wcisnieciu klawisza sprezarke i wentylator i wyglada nastepująco:

 

 

http://moto.allegro.pl/item373169771_czujnik_klimatyzacji_bmw_e90_e46_e39_e60_e38_e64.html

 

co do tego modułu to bym byl bardzo rad jakbysmy sie dogadali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam ten sam problem, ponieważ padł mi wentylator klimy- oryginalnie miałem Boscha, a kupiłem wentylator Siemensa- czy jest jakaś różnica między nimi (chodzi o sterownik), ponieważ wentylator jak nie kręcił wtedy, tak nie kręci i teraz przy zagrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten sam problem, ponieważ padł mi wentylator klimy- oryginalnie miałem Boscha, a kupiłem wentylator Siemensa- czy jest jakaś różnica między nimi (chodzi o sterownik), ponieważ wentylator jak nie kręcił wtedy, tak nie kręci i teraz przy zagrzanym silniku.

wentylator simensa od bosha rozni sie tym ze simens ma sterownik wbudowany w srodku i silnik bezszczotkowy. te i te byly sprzedawane w bmw, w gruncie rzeczy nie ma miedzy nimi roznicy. powodu niekrecenia sie wiatraka szukaj gdzie indiej. sprawdz mase na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie !

 

Do niedawna miałem ten sam problem- wyleczyć go może TYLKO ZAKUP, NOWEGO, ORYGINALNEGO WENTYLATORA W ASO, KOSZ OK. 1250zł !!!

Na rynku kupno urzywanego w pełni sprawnego wentyl. jest praktycznie NIEMOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!! Smutna to ale prawdziwe...

 

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.