Skocz do zawartości

Wgranie nowego softu


tora

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

Jak to jest z tym "nowym" softem,moje autko z 03 roku 218KM bez filtra,nie mam ŻADNYCH ale to żadnych kłopotów z elektroniką w aucie,po sprawdzeniu mam wgraną wersje 2004.

Co naprawdę sie zmieni jak wgrają mi teraz w ASO na nowo.

Czy jest to wogóle dla mnie odczuwalne np.moc silnika,praca automatycznej skrzyni biegów itd,czy np. wyskoczą jakies dodatkowe opcje w i-drive.

Proszę o naprawde rzeczową wiedzę i wymianę doświadczeń z tym związanych.(bez dyskusji o wyższosci benzyny nad dieslem i na odwrót)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś pisałem miałem ori soft z 2004r i zrobiłem aktualizacją na soft 2007. Po zmianach mam inną grafikę na wyświetlaczu, światła do jazdy dziennej, czyta mi MP3 w obu napędach, automat zmieniał trochę inaczej biegi ale teraz wydaje mi się że jest jeszcze za wolny, moc chyba bez zmian bo seria jechałem 15km ale mapy w sofcie silnika są inne. Raczej w moim przypadku to nie zaszkodziło auto nie miało problemów elektronicznych przed i po zmianie softu więc chyba warto zawsze jakieś Bugi usunięto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nowy z 03-2008 soft to zmienił tylko wyswietlacz i dodał pare opcji mało użytecznych ale ogólnie jest ładnieszy, światła na dzień potwierdzam, a co do skrzyni to nie zauważyłem wielkich zmian, MP3 nie czyta choć nagrywałem raz i to na cd-rw więc może tu tkwi problem tel paruje ale nie łączy.

Więc wniosek taki 600 zł nie majatek i 6 h roboty a ogólnie ładniej to wyglada.

TRZEBA WZIĄĆ POD UWAGE ŻE MOŻE WYSYPAĆ SIĘ JAKIŚ STEROWNIK A WTEDY DODATKOWE KOSZTY, choć to zdarza się rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze sie wysypie to raczej zmartwienie serwisu ale auto stoji i wtym jest problem

mi latają mp3 i trochę sie boję czy po zmianie softu też będą działały

miałem oddać dzisiaj rano ale w weekend noge skręciłem i dałem sobie spokój

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas trwania operacji ok. 6h, cena 300zł. Skrzynia po zabiegu zmieniała biegi delikatniej i jakby szybciej szczególnie w trybie steptronic, znikło też piśnięcie przy zmianach biegów jak się wcisnęło pełny but. Ekran ma inną kolorystykę chyba jest teraz brązowy, a i jeszcze idrive jak by mniej się zastanawiał niż wczesniej. Odnośnie MP3 to się nie martw bo kolega robił aktualizacje zaraz po mnie a wcześniej też mu czytało mp3-ki w navi biusnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas trwania operacji ok. 6h, cena 300zł. Skrzynia po zabiegu zmieniała biegi delikatniej i jakby szybciej szczególnie w trybie steptronic, znikło też piśnięcie przy zmianach biegów jak się wcisnęło pełny but. Ekran ma inną kolorystykę chyba jest teraz brązowy, a i jeszcze idrive jak by mniej się zastanawiał niż wczesniej. Odnośnie MP3 to się nie martw bo kolega robił aktualizacje zaraz po mnie a wcześniej też mu czytało mp3-ki w navi biusnes

Max gdzie wgrywałeś ten soft, bo z tego co piszesz to połowe taniej niż pozostali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł zapłaciłem poza aso i są zrobione wszystkie sterowniki do któych były aktualizacje. Mam kilka stron wydruków z przed i po operacji, robota full profi i nie ma tu dyskusji o jakimś wywaleniu sterownika jak to ma miejsce w co nie których aso płacąc bzdurne 600zł LUK :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleg nie bądź taki skąpy :) ,dał 300 zł bo przeprogramowali mu mniej sterowników , jak by miał przeprogramować komplet to kosztuje max 800 zł , no chyba że znajomy poza wiedzą serwisu

Od razu skąpy :lol: Pytam bo różnica 100% za tę samą robotę to ciekawostka, i myślałem, że gdzieś jest takie tanie Aso,hehe Ale kolega Max już wyjaśnij, że to poza aso było robione i wszystko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co naprawdę sie zmieni jak wgrają mi teraz w ASO na nowo.

Czy jest to wogóle dla mnie odczuwalne np.moc silnika,praca automatycznej skrzyni biegów itd,czy np. wyskoczą jakies dodatkowe opcje w i-drive.

 

Ja uwazam, ze jezeli wszystko dziala bez zarzutu, to mozna sobie to darowac. U mnie zmieniono soft z wersji oryginalnej na 11/2007 z powodu bledu Active Steering. Z tego co wiem, to zmienila sie przez to grafika na wyswietlaczu (zamiast zielonej chyba taka srebrno-szara) oraz jest troche inna strukture polecen iDrive. Te dodatkowe opcje mozna zapomniec - ta funkcja swiatel w dzien jest wg mnie nie do konca satysfakcjonujaca. Nie chodzi tu o zadne swiatla dzienne tylko o to, ze po wlaczeniu silnika swiatla rowniez automatycznie sie zapalaja. Nie wiem, czy ma to jakichs wiekszy sens.

Aha - na forum www.motortalk.de znane sa sporadyczne crashe CCC przy wgrywaniu nowego software'u. Jedynym rozwiazaniem jest wymiana CCC za pareset €.

Niektorzy ludzie na wielu forach pisza, ze z nowym softem dziala lepiej skrzynia biegow, rosnie moc, a spalanie spada. Ja mam podejrzenie, ze to efekt placebo i nic wiecej ;)

Niech kazdy sam zdecyduje, czy chce. Ja ciagle powtarzam, ze nie ma co zmieniac dzialajacego systemu. Byc moze w nowym systemie usunieto stare bugi - za to pojawiaja sie nowe :lol: Wybor nalezy do Ciebie :mrgreen:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Ja ciagle powtarzam, ze nie ma co zmieniac dzialajacego systemu.

 

Zmieniać - nie.

Aktulizować - tak.

Podobno zmianę softu widać na pomiarach z hamowni, więc z tym efektem placebo chyba bym się nie zgodził.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać - nie.

Aktulizować - tak.

 

Mi sie wydaje, ze akurat aktualizacja w tym przypadku jest rownoznaczna ze zmiana.

 

Podobno zmianę softu widać na pomiarach z hamowni, więc z tym efektem placebo chyba bym się nie zgodził.

 

Podobno w Moskwie na Placu Czerwonym rozdawali za darmo samochody. No zasadniczo to sie zgadzalo, ale po pierwsze to nie w Moskwie, tylko w Kijowie, po drugie to nie samochody, a rowery, a po trzecie to nie rozdawali tylko kradli. :mrgreen:

Jak zobacze wydruk z hamowni, to uwierze. Nie umiem sobie tego wyobrazic. Moze poza ta mozliwoscia, ze w pewnej wersji software'u (chyba z 2003 roku) w niektorych silnikach zle dzialal Valvetronic. I oczywiscie zmiana softu mogla przyniesc zwiekszenie mocy.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy Mińskiej w Warszawie akyualizują soft za 500 zł. Pojazwiają się nowe funkce w I'drive i wg mnie automatyczna skrzynia stała sie bardziej miękka i mniej szarpie.

własnie jedynie co mnie ciągnie do zmiany softu to może czasami mało delikatna (zaznaczam czasami) praca skrzyni biegów pomiedzy biegami 1-2 lub 2-1.Co zauważyłem że zmiana na lato z 16 na 19 cali przyczynia sie do takiego zachowania skrzyni.

Czy też sie spotkaliście ze po założeniu walcy typu 19 cali i 275 szerokości wpływają na zmianę biegów przez automat oczywiscie w obrębie1-2 lub 2-1 przy innych biegach zmiana przełożenia jest nie zauważalna.

boję sie ruszać system jak auto mi lata ponad dwa lata bez żadnych zastrzeżeń a nie mam żadnej pewności czy nowy coś polepszy w pracy asb

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię pocieszyć i siebie też, mam takie ordynarne zmiany i to właśnie chyba po zmianie na 19-ki, a soft mam w miarę świeży.

Może coś w tych 19-stkach być na rzeczy, skoro nawet producent nie oferuje 19-stek podczas zakupu 530D :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaintrygowała mnie sprawa świateł dziennych po zmianie softu. Jak to z nimi jest? Czy chodzi Wam po prostu o to, jak ktoś wspomniał, że po prostu zapalają się po włączeniu silnika czy może o to, że pojawia się funkcja światełek dziennych, których funkcję pełnią ringi - tak jak po ostatnim lifcie? Jeżeli to drugie to czy zmienialiście reflektory na poliftowe lub w jakiś inny sposób ingerowaliście?
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla dzienne przed liftem- polega to na tym, ze w pozycji auto swiatl a mijania swieca caly czas. Mialem to juz w sofcie z 2006r

 

Co do pracy skrzyni biegow po updacie to nie mozna byc pewnym poprawy. Moja co prawda jeszcze nadaj jest uszkodzona, ale zaobserwowalem bardziej ordynarna prace skrzyni. No ale kto wie, moze na sprawnej skrzyni bardziej zdecydowana zmiana biegow bedzie lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię pocieszyć i siebie też, mam takie ordynarne zmiany i to właśnie chyba po zmianie na 19-ki, a soft mam w miarę świeży.

Może coś w tych 19-stkach być na rzeczy, skoro nawet producent nie oferuje 19-stek podczas zakupu 530D :?: :!:

ja na słupku mam taką tabliczkę

%5B640%3A470%5Dhttp%3A//img117.imageshack.us/img117/9208/0359r1dh7.jpg

%5B640%3A20%5Dhttp%3A//img117.imageshack.us/img117/9208/0359r1dh7.b06651e9eb.jpg

czyli producent dopuszcza do montażu takich kół na tym aucie,co do średnicy całego koła 275/30/19 do zimówki 225/55/16 zimówka ma większą średnice.Jedynie waga 19 do 16 jest dużo większa.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaintrygowała mnie sprawa świateł dziennych po zmianie softu. Jak to z nimi jest?

 

Tak jak napisalem. A nie mam zwyczaju opowiadac bajek.

 

Dzięki. Nawet Cię o to nie posądzałem Krzysztof ;) pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tora u mnie na tym nowym sofcie czasami ordynarnie wrzuca z 1 na 2 ale tylko przy bardzo delikatnym niezdecydowanym naciskaniu na gaz i jak jest klima załączona ,redukuje poprawnie. Na starym sofcie nie miałem jeszcze 19-ek i tam szarpało tak jak u Ciebie czyli przy ruszaniu i hamowaniu z 1 na 2 i do tego czasem popiskiwała przy kick-downie. Naklejkę mam taką samą rozmiar opon poprawny całe koła mam z M-pakietu II.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.