Skocz do zawartości

jaki model BMW???? POMOCY!!!!


fryrzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeży na tym forum, także proszę o wyrozumiałość

Chciałbym kupić e-46 z roku 1998-2000 i teraz zastanawiam się z jakim silnikiem? biorę pod uwagę 2,0 2,5 2,8 .

1) Który z tych motrów byście mi doradzili czy róznica w spalaniu jest duża w tych silnikach???

2)Który jest naj mniej wadliwym motorem?

3) Czy E-46 to dobry wybór???

4)Czy ekspolatacja e-46 jest droga?

i ostatnie pytanie jaką instalację gazową do tych silników byście radzili-napewno sekwencja ale jakiej firmy i orientacyjna cena.

z góry dziekuje za odpowiedzi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ten sam problem co ja ale ja juz co do silnika jestem pewien bedzie 6 cylindrow i 2l pojemnosci jeszcze tylko mam mieszane uczucia jakie nadwizie czy cupetka czy limka

co do lpg to odradzam ale to inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie LPG! Nie słuchaj bzdur jakie piszą. Instalka BRC, Stag 300, na 6cylindrów to musisz liczyc minimum 3000zl.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie LPG!

tzn. że co na benzynie i dieslu jeździć nie można ???

bo na to wychodzi z Twoje wypowiedzi

fryrzy co silnika to ja zdecydowanie polecam Ci 328i

Silniczek ładnie chodzi , mocy jest a różnice w spalaniu np. do 320i są nie wielkie

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fryrzy co silnika to ja zdecydowanie polecam Ci 328i

Silniczek ładnie chodzi , mocy jest a różnice w spalaniu np. do 320i są nie wielkie

Tak, tak, różnice są niewielkie - lubie takie teksty :)

Najlepiej weź M3 to dopiero moc! a różnice w spalaniu w porównaniu do 328i są też niewielkie.

 

 

Polecanie komuś pojemności silnika jest zupełnie bez sensu. Zależy jak będziesz użytkował auto (jazda miejska, trasa, ilość kręconych km miesięcznie, ile stać Cie wydać na paliwo, itp).

Edytowane przez bmw316

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw316 oczywiście jeśli mówi się tak :

1.6 nie bo 1.8 pali tyle samo

1.8 nie bo 1.8is pali tyle samo

1.8is nie bo 2.0 pali tyle samo

2.0 nie bo 2.5 pali tyle samo

2.5 nie bo 2.8 pali tyle samo

2.8 nie bo M3 pali tyle samo

to faktycznie dochodzimy do tego że 1.6 pali tyle co ///M3

ale jeśli mówisz że :

1.6 nie bo 1.8 pali podobnie to się zgadza

a co do 1.8 i 2.0 to się już nie porównuje bo tu już wchodzi R6

:nienie:

a z doświadczenia powiem Ci że R6 w zasadzie pali podobnie a niekiedy ten z większym motorem spali mniej niż ten z mniejszym bo nie musisz go wkręcać na takie obroty aby uzyskać taką samą prędkość

(A ///M3 to się nie porównuje bo to jest już auto militarne )

mam nadzieje że teraz zmieniłeś zdanie , bo to co napisałem jest jak najbardziej autentyczne

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cn_igi

 

nie będę dyskutował z tobą na takie tematy, wiadomo że nie chodzi tylko o spalanie ale także o koszty OC (nie każdy ma 60% zniżek).

Co do 328i to niedawno znajomy lakiernik sprzedał E46 z takim silnikiem bo doszedł do wniosku że nie będzie pracował na paliwo do auta.

 

Jeśli ktoś ma miesięczne dochody rzędu 4tyś zł czy 5tys to go stać na taką pojemność. Kolega Fryrzy ma zamiar kupic samochód E46 '98 - '00 więc jego portfel nie jest wypchany sianem, bo gdyby był to zapewne kupiłby cos nowszego np. E46 z 2002r np. 330d

Edytowane przez bmw316

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie irytuj się tak a przede wszystkim czytaj uważnie

Witam jestem świeży na tym forum, także proszę o wyrozumiałość

Chciałbym kupić e-46 z roku 1998-2000

 

a następna kwestia:

miałem auta z tymi silnikami i wiem jak jest z ich spalaniem i zapewniam że tragedii nie ma

kolejna kwestia a mianowicie OC

od 2.0 w górę płacisz tyle samo

Edytowane przez cn_igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to oglądaj 2.0, 2.5 i 2.8. Co ci się ładnego trafi to bierz. Wszystkie te pojemności mają swoje zalety. Różnica w spalaniu między 2.0 a 2.8 to ok.1l. Dla jednego dużo dla drugiego nie. Opłata za oc też jest inna bo 2.0 to przedział do 2.0, a 2.5 i 2.8 to już następny (ostatni) przedział. Wszystkie te silniki są fajne :D i wszystkie nadają się i na trasę i do miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ostatnie kupilem e46 z 2,5 litra coupe na trasie mi pali 6,8 teraz jezdzilem troche moze nie po miescie ale cos w tym stylu i pokazuje ze pali 7,3 niewiem czy to prawda policzmy 8 ,na trasie na 500 kilometrow spalila mi pol baku a bak ma 62 czy 3 jak zalejesz pod szyje heheh pozdro,bardzo fajnie sie prowadzi dodam
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ludize gosc sie pyta jakie bmw a nie ile pali wy tylko o tym ile pali podajcie co sie najczesciej wali w danym modelu jakie koszty sa miesiecznego utrzymania a nie ze odrazu ten to pali 30 a ten 10 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ostatnie kupilem e46 z 2,5 litra coupe na trasie mi pali 6,8 teraz jezdzilem troche moze nie po miescie ale cos w tym stylu i pokazuje ze pali 7,3 niewiem czy to prawda policzmy 8 ,na trasie na 500 kilometrow spalila mi pol baku a bak ma 62 czy 3 jak zalejesz pod szyje heheh pozdro,bardzo fajnie sie prowadzi dodam

 

Reasumujmy:

63/2=31,5Litrów

Z tego piszesz iż przejechałeś 500km

31,5/5=6,3L/100km

hahahahaha z motorkiem 2,5L. Jestem ciekawy ile spala M3 - 6,5L/100km :?: :?: :?:

 

Nie ma to jak dobry bajer :mad2:

 

Jesteś lepszy w pisaniu bajek od braci GRIMM.

 

P.S. Moje 1,8i przy prędkości 120km/h pali 1L/100km - natomiast przy 90km/h nic nie spala i jeszcze zwraca do baku. Także polecam 1,8 :mrgreen:

 

Do kolegi o nicku fryrzy - kup takie auto, na którego utrzymanie będzie cie stać. Pamiętaj iż koszta eksploatacji to nie tylko paliwo. I nie słuchaj takich bredni że z silnikiem 2,5-2,8 ten samochód spala 6,3L paliwa bo bardzo sie zdziwisz ile w rzeczywistości może łyknąć Beemka - szczególnie przy ostrzejszym traktowaniu pedału gazu lub w jeździe po mieście. Moi koledzy też pokupowali sobie 325, 525 bo niby spalanie miałobyć na takim samym poziomie jak 320 i nastepnie jak 318i i tak dochodzimy do 316. Teraz jeden szuka jelenia na kupno lub zamiane na diesla a drugi zagazował ( przerobił na kuchenke ). Także wszystko sobie przeanalizuj i określ najpierw na co cie stać.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że zdania są podzielone co do spalania tych motorów. Ale tak jak kolega wyżej napisał interesuje mnie takze co najbardziej psuje sie w e-46 . Wydaje mi się ze najlepszym silnikiem byłby 2,8 ale trochę przeraża mnie spalanie ale napewno kusi moc! najbardziej interesuje mnie spalanie w mieście bo na trasy jeżdzę rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie spodziewaj się, że średnie spalanie zbyt często zejdzie ci poniżej 10l. Co do awaryjności to nie wali się jak domki w Sarajewie. Takie typowe awarie to chyba mocowania dyfra. Zawieszenie wiadomo, że to nie jest wołga ale jeśli będziesz trochę myślał i uważał podczas jazdy to też z nim problemów mieć zbytnio nie będziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 320i, motor w miarę oszczędny, mi pali do 10l max, a nogę mam ciężkawą. Co do 328i to daruj sobie, bo auto Cie przerośnie. Jak polatasz trochę 2 litrówką i będzie mało (a w portfelu pieniądze) zawsze można "ewoluować" po czasie na wyższą pojemność. Sam miałem podobny dylemat jak Ty i wybrałem 2.0 r6. Do tego jeszcze masz większe prawdopodobieństwo, że 2.0 kupił kiedyś faktycznie emeryt z Niemiec, a nie młody fan driftu i wyścigów ulicznych.

Co do diesla, to oczywiście jest tu ekonomia i jeszcze raz ekonomia, ale w tych rocznikach łatwo sie naciąć na auta z przebiegami po 300-400 tyś, oczywiście po liftingu ma 160 tyś :)) A to jak wiemy moze oznaczać koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy też pokupowali sobie 325, 525 bo niby spalanie miałobyć na takim samym poziomie jak 320 i nastepnie jak 318i i tak dochodzimy do 316.

 

wydaj mi się że tą zależność opisałem a wy nadal swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ktoś wczesniej napisał że mu 2.5l spala 6,3 litra w trasie hehe to jak ty kolego jezdzisz??? opisz to jakos na forum może sie tak naucze oszczedzać..... :lol: u mnie realne spalanie w mieśice to około 12l, a w tarasie od 7,5 jazda emerycka bardzo meeeeecząca.... do 9l, na kapie srednie spalanie 9,2 (pół miasto pół traca) przelicz czy bedziesz w stanie przełknąć ponad 12l w mieście, jak tak to polecam 2.8 :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze bruno1110 spala 12l w miesicie (E-46 328i)

i pytanie czy to jest naprawdę dużo ??? bo mi się wydaje że nie

i teraz wszystkim co mi nie wierzyli że różnice nie są duże zadam pytanie to ile waszym zdaniem spali 320i ???

Bo według tego co pisaliście to różnice są ogromne między 2.8 a 2.0

także metodą najprostszej dedukcji dochodzimy że według niektórych 2.0 spali w mieście około 8-9litrów

:twisted:

Mike68 a tak swoją drogą to passatem b5 tdi w trasie do 6.5l zejdę :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.