Skocz do zawartości

spryskiwacze


tomasz530d

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej e 39 99r 3.0diesel zauważyłem po zdjeciu prawego przedniego nadkola węzyk gumowy..tak sobie wisiał..wlałem płynu do zbiorniczka spryskiwacza pod korek i zauważyłem ze pociekło z tego przewodu ale tylko minimalnie...co to za przewód??jakis przelewowy tego zbiorniczka??odlewa sobie nadmiar?? czy ma gdzies swoje miejsce i mi sie poprostu rozpiął??chociaż szukałem i nie moge znalezc gdzie by go tam mozna było wpiąć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a działają ci wszystkie spryskiwacze?

tak wszystkie ,reflektorów tez ale tym przewodem wylewa sie ja wiem....z pół szklanki płynu jak jest do pełna nalane i mnie to zastanawia bo pod autem mokro...wczesniej tego nie zauwazyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A masz działający wskaźnik poziomu płynu do spryskiwaczy?

Przypuszczam , że to od niego się odpięło.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyk odpowietrzająco-przelewowy... jakby go nie było to po zamknięciu koreczka od wlewu zrobiłoby sie w zbiorniczku podciśnienie i utrudniałoby to spryskiwanie szyb czy reflektorów, ponadto znacznie by obciążyło silniczek spryskiwacza, dlatego jest ten wężyk, co by wyrównywał ciśnienia w zbiorniczku z ciśnieniem atmosferycznym a i żeby odprowadził nadmiar płynu, bez obaw jest OK.
Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyk odpowietrzająco-przelewowy... jakby go nie było to po zamknięciu koreczka od wlewu zrobiłoby sie w zbiorniczku podciśnienie i utrudniałoby to spryskiwanie szyb czy reflektorów, ponadto znacznie by obciążyło silniczek spryskiwacza, dlatego jest ten wężyk, co by wyrównywał ciśnienia w zbiorniczku z ciśnieniem atmosferycznym a i żeby odprowadził nadmiar płynu, bez obaw jest OK.

Dziekuje za odpowiedz......Inzynierowie z BMW znowu mnie zadziwili....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.