Skocz do zawartości

Zakup 530d


Blanko85

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o mnie to szukam takiego juz z lepszym wyposarzeniem bo bedzie to autko na lata wiec wole dolozyc i niezalowac ze "golasa" kupilem

_skora (jasna bananowa ewen. ruda lub czarna

_fotele myslalem ze standard starcza ale po tych opiniach jakie to one niewygodne sie zastanawiam nad komfort.

_podrzew fotele

_PDC i DSC

_uchwyty na napoje( bez jakos dziwnie to wyglada)

_kierownica sportowa

_klima 2stref.aut (a nie te pokretla;/)

_roletki

glosniki i radio tez wole lepsze ale nniewim jak to sprawdzic jakie jest... jest tylko standard i pro-Logic?

hmm co do navi prof. to i tak i tak niema na polske mapy wiec chyba mi to obojetne czy biznes czy prof.

szyberdach tez obojetne

felgi to i tak i tak chce dokupic 18 lub 19(wzor M5) tylko sie zastanawiam 265z tylu i 245z przodu na 18 ale na 19 to niewiem jakie oponki zalozyc ... a 17 na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to szukam takiego juz z lepszym wyposarzeniem bo bedzie to autko na lata wiec wole dolozyc i niezalowac ze "golasa" kupilem

_skora (jasna bananowa ewen. ruda lub czarna

_fotele myslalem ze standard starcza ale po tych opiniach jakie to one niewygodne sie zastanawiam nad komfort.

_podrzew fotele

_PDC i DSC

_uchwyty na napoje( bez jakos dziwnie to wyglada)

_kierownica sportowa

_klima 2stref.aut (a nie te pokretla;/)

_roletki

glosniki i radio tez wole lepsze ale nniewim jak to sprawdzic jakie jest... jest tylko standard i pro-Logic?

hmm co do navi prof. to i tak i tak niema na polske mapy wiec chyba mi to obojetne czy biznes czy prof.

szyberdach tez obojetne

felgi to i tak i tak chce dokupic 18 lub 19(wzor M5) tylko sie zastanawiam 265z tylu i 245z przodu na 18 ale na 19 to niewiem jakie oponki zalozyc ... a 17 na zime

Naprawde te fotele sa niewygodne, moze maja trzymanie boczne itd ale bola plecy podobnie czulem sie we fotelach vectry c gts,natomiast w-211 i peugeot 607 mialo wygodne fotele, nawet po dlugiej podrozy nic nie bolalo. A tu Bmw mnie rozczarowalo.

Co do radia, to sprzedawcy zazwyczaj podcza jazdy probnej wlanczaja nam radyjko. Ja zaraz wylaczylem, zeby dokladnie osluchac autko,a nie radio. Myslalem, ze w tej klasie auta i takiej marki radia nie musze testowc. A tu zonnk. Poprostu wsiadz do autka i posluchaj jakie ma brzmienie i sile naglosnienia. Bo u mnie np z tylu sa tylko 2 marne glosniczki i kilka z przodu. Te z przodu sa nawet,nawet ale te z tylu takie malenstwa. Oczywiscie to nie przekresla autka jezeli wszystko inne bedzie ci pasowalo nie zwracaj uwagi na radyjko to rzecz dodatkowa aczkolwiek zle sie slucha glosu z cichej studni.

Co do kol i opon wszystko co pieknie wyglada, nie wszystko nadaje sie do eksploatacji w danym modelu auta. Patrz nalepka na slupku ,tam sa pokazane jakie oponki i kola stosowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temacie e 60 530d i jego wyposazenia wypunktuje jako user e61 530dA po 12 kkm przebiegu ( auto ma ok 130 kkm )

 

1. Automat - nawet nie mysl o innej skrzyni...jesli piszesz, ze auto ma byc na dluzej

 

2. fotele komfort z pelna elektryka - regulacja nachylenia oparcia barkow - nie do przecenienia. WARTO MIEC TO AUTO DLA TYCH FOTELI. Zadne Volvo, MB czy Audi nie ma takich foteli.

 

3. Active steering

 

4. HUD - oczy patrza na droge - nie skacza - zegar / droga itd- nie mecza sie ... ( predkosc, tempomat, nawigacja, komendy bledow itd - wszystko do skonfigurowania )

 

5. duza navi

 

6. szyberdach fajna rzecz ale w kombi bo odjezdza niemal caly dach - efekt super ...

 

 

pierwsze 4 punkty musowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .Moje spostrzenia dolacze odnosnie e60. (5 miesiecy uzytkowania)Jezeli kolega pisze aktivlenkung to zdecydowanie dynamic drive.Auto z tymi opcjami to zupelnie cos innego(bylo juz o tym na forum),w bezposrednim porownaniu dwa zupelnie inne samochody.,komfort fotele,kierownica M,bo sportowa ma co prawda wezsza srednice ,ale prawie tak samo gruby wieniec jak standard.Jesli zalezy Ci na audio tylko LOGIC-7 wydaje sie byc sensowne,nawet HI-Fi jest slabe moim zdaniem.Podaz jest ogromna,tym bardziej warto byc wybrednym i kupic to co sie chce,bo potem ciezko cos dolozyc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blanko system audio Logic7 jest poezja dla uszu :) poza tym nikt nie powiedział głośno ale przy navi. prof będziesz miał czytnik dvd w konsoli = mp3 :) Po raz kolejny polecam fotele komfortowe ( w ferie jechałem na jeden raz z Mayerhofen i wysiadłem jak nowy no poza tym ze byłem zmęczony to wszystko super nic nie bolało), HUD'a tez polecam jak koledzy powyżej - jedyny minus, ze nie widać go przy okularach ze szkłami polaryzacyjnymi. Fajna rzeczą tez jest WEBASTo - w E61 nie mam, ale gdy miałem E39 zimą chodziło non-stop. AS jest czymś czego sie nie spodziewałem, ze przyjmę z takim entuzjazmem jest niesamowicie wygodne w eksploatacji.

A M-Pakiet? = Super kierownica, fajne zawieszenie ( mnie bardziej od DD pasuje) felgi mam 18" i moim zdaniem optimum - 19" troszkę sie bałem.

 

Mam nadzieje, że te kilak słów pomoże Ci wybrać najbardziej optymalną konfiguracje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie upierałbym sie przy jakimś konkretnym wyposażeniu (bez kilku bajerów E60tka też jest fajna)

ale szukał egzemplarza pod względem stanu technicznego,udokumentowanej historii,przebiegu,bezwypadkowości i widocznego szanowania samochodu

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie upierałbym sie przy jakimś konkretnym wyposażeniu (bez kilku bajerów E60tka też jest fajna)

ale szukał egzemplarza pod względem stanu technicznego,udokumentowanej historii,przebiegu,bezwypadkowości i widocznego szanowania samochodu

hej

 

i fajnego wyposazenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze w parze i w cenie to idzie razem

najfajniej jak stać na nówkę i wybierasz co potrzebujesz

hej

 

tak ja sobie ostatnio skonfigurowałem e60tke na stronie bmw i szczerze to spokojnie za te pieniadze kupiłbym e60 M5 lekko smigane i piekna 535da wiec od tego czasu staram sie nie wchodzic w konfigurator ... tylko że strasznie mi sie podoba nowa X5 :twisted2: albo X6

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze w parze i w cenie to idzie razem

najfajniej jak stać na nówkę i wybierasz co potrzebujesz

hej

 

tak ja sobie ostatnio skonfigurowałem e60tke na stronie bmw i szczerze to spokojnie za te pieniadze kupiłbym e60 M5 lekko smigane i piekna 535da wiec od tego czasu staram sie nie wchodzic w konfigurator ... tylko że strasznie mi sie podoba nowa X5 :twisted2: albo X6

Jak tam oparcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze w parze i w cenie to idzie razem

najfajniej jak stać na nówkę i wybierasz co potrzebujesz

hej

 

tak ja sobie ostatnio skonfigurowałem e60tke na stronie bmw i szczerze to spokojnie za te pieniadze kupiłbym e60 M5 lekko smigane i piekna 535da wiec od tego czasu staram sie nie wchodzic w konfigurator ... tylko że strasznie mi sie podoba nowa X5 :twisted2: albo X6

 

Zdecydowanie tak. Ja mialem zamiar kupić nówkę w zeszłym roku, na zniżkę bodajże 25 czy 23% dla pracowników BMW. Niestety za rozsądną cenę z minimalnym rozsądnym wyposażeniem wraz z zrabatem i w cenniku Niemieckim max co mogłem sobie wybrać do 525d. A cena i tak była na poziomie dwu letniej, wypasionej 535d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Ja mialem zamiar kupić nówkę w zeszłym roku, na zniżkę bodajże 25 czy 23% dla pracowników BMW. Niestety za rozsądną cenę z minimalnym rozsądnym wyposażeniem wraz z zrabatem i w cenniku Niemieckim max co mogłem sobie wybrać do 525d. A cena i tak była na poziomie dwu letniej, wypasionej 535d

Hej. Odbiegne od tematu i chce Cie Zodiac zapytac odnosnie mojego watku" Manual a obroty". Pytam Ciebie bo wydaje mi sie, ze wiesz cos wiecej o autach tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

545i???hmmm... hmm:):)..no wlasnie jak to jest z 545i:)?

duzo wiecej pali od 530d??liczac ze disel w miescie to 10l to jesli benzynka spali2-3litry wiecej to jeszcze nie bedzie tak zle;p

ceny benzyny i disla juz sa bardzo podobne;p a jednak 333km to nie 218:)

tylko zastanawia mnie elastycznosc tego silnika wiadomo 545i na torze by byl duzo szybszy ale w miescie przy ciaglych przyspieszeniach 40-80-20-100 itp?

a jak sie maja inne koszty utrzymania tych aut??serwis itp?

z tego co wnioskuje to tylko ewentualne problemy z turbinka, wtryskami i przeplywomierzem by odpadly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

545i???hmmm... hmm:):)..no wlasnie jak to jest z 545i:)?

duzo wiecej pali od 530d??liczac ze disel w miescie to 10l to jesli benzynka spali2-3litry wiecej to jeszcze nie bedzie tak zle;p

ceny benzyny i disla juz sa bardzo podobne;p a jednak 333km to nie 218:)

tylko zastanawia mnie elastycznosc tego silnika wiadomo 545i na torze by byl duzo szybszy ale w miescie przy ciaglych przyspieszeniach 40-80-20-100 itp?

a jak sie maja inne koszty utrzymania tych aut??serwis itp?

z tego co wnioskuje to tylko ewentualne problemy z turbinka, wtryskami i przeplywomierzem by odpadly

 

W mieście i na krótkich trasach to będzie 5-6l więcej niestety. Ale i tak warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do wyboru 545i albo 530D np. z 2004 roku, bierz benzynę. Diesel będzie przed pierwszym liftem, więc nie do końca fajnie. Poza tym auta z tych lat raczej realnie będą miały na pewno >100k km nakulane, a to może oznaczac przy źle traktowanym dieslu problemy w niedalekiej przyszłości. Bezpieczniejsza opcja przy tym wieku to 545i. Ale w mity o spalaniu tylko o 2 litry większym nie wierz...
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.