Skocz do zawartości

BMW: jakie radio?


uriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w swoim E39 mam zamontowane seryjne radio biznes kaseta i chcialbym zamontować jakies odtwarzajace CD, najpierw pomyslalem o takze oryginalnym radio BMW tyle,ze na CD ale jak zobaczylem,ze jego koszty to 400-500zl a pamietajmy,ze to radio nie nowe i srednio wygladajace w porownaniu z modelami marek producentow sprzety car audio.

 

Jednak w aucie mam 8 glosnikow wiec moje pytanie brzmi jak to sie ma do radia? Zwyklego radia nie podlacze od tak do wiecej niz 4 glosnikow. Moi kuzyni maja audi A8, kupili bez radia i okazalo sie,ze wstawienie nowego nie seryjnego to nie latwa sprawa bo auto ma swoj zmacniacz a seryjne auto w audi nie posiada wlasciwie mocy wlasnej i po podlaczeniu radia poisadajacego powiedzmy moc 4x45W pojawil sie problem, bez podlaczenia pod zmacniacz nie graja wszystkie glosniki a bez wzmacniacza slychac cos w rodzaju trzeszczenia?

 

Jak to jest w BMW? Powiedzcie nim wymontuje radio seryjne a nowo kupione okaże sie klapą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCesz miec CD tak?? A nie masz seryjnie montowanej zmieniarki na 6 Cd w bagażniku?? ja mam auto z 1996 roku i jest seryjnie ontowana zmieniarka w bagazniku a kasety mam w srodku. Osobiscie uwazam, ze wymontowanie seryjnego radia i zlozenie innego to zły pomysł ze wzglów wizualnych. musialbym kupic zaslepke taką a to wyglada kiepsko, zle sie komponuje z wykonczeniem drewnianym, bo seryjnie masz przeciez klapke ktora wkomponowana jest. Owszem jakosc naglosnienia w E39 nie jest najwyzszej jakosc ale tragdii nie ma, jak chcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe,że potrzebowal bym zaslepki plus to ze nie wkomponuje juz tego drewn itd. Mozliwe abym mial zmieniarke i o niej nie wiedzial? Auto jest z grudnia 99'. Na samym radiu nie zauwazylem jakich kolwiek przyciskow od obslugi zmieniarki. Jesli jest w bagazniku to gdzie dokladnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak wyjmiesz radio to zobaczysz czy z tyłu masz podłączony kabel od zmieniarki.

Ja osobiście troszkę walczyłem z tym żeby mieć możliwość odbioru cd.

Do tego radia da się po pewnych przeróbkach podłączyć np discmana.

Ale najlepsze efekty audio dała zmiana radia.

Seryjne radia są dość kiepskie < gorsze niż seryjne głośniki>

Wygląd jest znośny ale audio bez porównania lepsze!!!!

A stare radyjko leży w szafie i czeka na momoent sprzedaży auta.

Pożycz od kogoś na próbę jakieś lepsze radyjko i sam oceń.

Nie zapomnij zakupić kabelka-przejściówki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radyjku oryginalnym masz napis MODE, który słuzy do zmieniania funkcji radio/cd/kaseta. Zmieniarka znajduje się w bagazniku po lewej stronie w środku. Po prawej masz akumulator zasłoniety filcem a po lewej zmieniarkę. Sprawdź. Sprawdz też czy masz w niej kasetke, ja kupiłęm auto i kasetki nie było, kasetke dokupilem za 100zł. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkt Brisbane SD48 ( kolor czarny obudowy) i Blaupunkt Victoria SD48 ( kolor srebrny obudowy), bez napedu CD, ale z wejsciem na karte pamieci SD/MMC - odtwarza MP3, dodatkowo mozna za pomoca specjalnego kabla podlaczyc pamiec USB. Posiada radio UKF, srednie i dlugie, systemVarioColor - mozna dostosowac kolor wyswietlacza do koloru podswietlenia deski rozdzielczej. Mozna tez podlaczyc interfejs bluetooth i wtedy korzysta sie z radia jak z zestawu glosnomowiacego. Pelen wypas za coś koło 500 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam oryginalne radyjko BMW, ale niestety kaseta i chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc dolaczenia zmieniarki CD (bo niewiem czy radio z kaseta bedzie mialo mozliwosc przelaczania z cd na radio lub miedzy plytami) lub kupienia samego odtwarzacza CD i zamienic z kaseta?

Jesli zmieniarka to pewnie trzeba w bagazniku wymienic lewy schowek na taki by zmieniarke wcisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno taką możliwość masz. Najlepiej wymontować radio i sprawdzić na tylnym panelu radia obecność gniazda to zmieniarki. Wyjęcie radia to zajęcie na 1 min. Pod gałką VOL (ściąga sie do siebie) jest mała śróbka którą trzeba przekręcić o około połowę obrotu jak dobrze pamiętam w prawo. Radio wówczas wychodzi a w zasadzie wyświetlacz. Jak już wyjmiesz wyświetlacz to u spodu napędu masz dwie śróbki na imbus jak dobrze pamiętam 4mm odkręcasz śróbki aż do momentu zwolnienia blokad. Ja w życiu nie zmienię oryginalnego radia na żaden standard ze względów wiadomych (wizarz) Każde nawet najłedniejsze radio psuje smak konsoli BMW. Ja w swoim podpiętą mam nawet cegłę do tuby. POzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

- nie mam zamontowanej zmieniarki (w bagazniku) i nie wydaje mi sie aby kiedykolwiek tam byla, choc slyszalem,ze moze tez byc pod siedzeniem (nie sprawdzalem)

- co do radi podanych mi..poleconych, w postach powyzej to jakos nie trafiaja w moj gust :?

Radio gra mi bez zarzutu ale mmmh kaseta wiec co tu duzo mowic gdy nie ma o czym mowic...

 

ps.chlopaki zostawilem posta na temat swiatel i wymiany zarnikow xenonow, pomozcie, doradzcie cos bo sprawa z tych wkurzajacych jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam oryginalne radyjko BMW, ale niestety kaseta i chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc dolaczenia zmieniarki CD (bo niewiem czy radio z kaseta bedzie mialo mozliwosc przelaczania z cd na radio lub miedzy plytami) lub kupienia samego odtwarzacza CD i zamienic z kaseta?

Jesli zmieniarka to pewnie trzeba w bagazniku wymienic lewy schowek na taki by zmieniarke wcisnac.

Ja w swojej E39 miałem tylko kasetke i byłem w car audio gdzie panowie za 1000zł zamontowali mi zmieniarke Sony cdx-T69 na 6 płytek..ponoc jedna z niewielu która współpracuje z e39. Zawieszona pod sufitem bagaznika-obsługa przyciskiem MODE z kokpitu zmiana miedzy płytkami klawiszami numerycznymi od 1 do 6 równiez z kokpitu.Wszystko gra jest O.k jedyna wada ze nie obsługuje mp3 tylko Audio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.