Skocz do zawartości

528i a 328i


git

Rekomendowane odpowiedzi

osiągi - uwazam że remis - masz nie wiele lżejsze auto (wiem wiem suche dane mówią inaczej ale to są tylko cyferki) jedno ma 7sek, drugie 7,5

 

przestronność - wygrywa e39

 

poręczność (czyt. drift, zawracanie, parkowanie) - wygrywa 3

 

 

 

masa - 5 - 1440

 

masa 3 - 1395

 

wiec śmiało łykaj e39 z tym motorkiem

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze za słaby bedzie i to odczujesz bardzo dobrze przesiadając sie z 2.8

 

nie wiem ile chcesz przeznaczyć bo może po lifcie już 2.5 192 konie łykać - osiągi spoko i spalanie będzie mniejsze od 2.8

 

nie bede wypisywał większych od 2.8 bo jest ich tez kilka ale jak myslałeś nad 2.0 to raczej pow. 3.0 nie chcesz a dislów nie bierzesz pod uwagę tak?

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali koledzy wyżej, różnica w masie mała, wnętrze E39 dużo przyjemniejsze i rochę większe. Fajny silniczek 3.0i R6 231 kucy ale dopiero po lifcie [2001], chociaż 2.8 też miło śmiga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam E-39 2.8i zamiast E-46 2.8i

bo skoro zastanawiasz się nad tymi dwoma egzemplarzami to zapewne na każdy z nich chcesz wydać podobną kwotę

a zdecydowanie lepiej wyposażone kupisz E-39 od E-46 (oczywiście w tej samej kasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jezdze teraz e46 a sedanie z 2.8 i jest to ,,bestia" moim zdaniem jest to super silnik i wlasnie chcialem sie dowiedziec czy e39 sa takie same wrazenia. diesla nie chce bo jak sie czyta to sa same problemy z nimi szczegolnie te starsze. aczkolwiek korci mnie tak w okolicach 4.0 l ale to spalanie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli E-39 to 4.4 nie 4.0

osobiście silnik 4.4 polecam :twisted:

a co do jazdy 528i no to auto ma kopa , nie ma co mówić że go nie ma ale dla każdego słowo bestia będzie wyrażało co innego

a co do danych:

E-46 7.0s

E-39 7.5s

0.5s/100km/h to jednak jest różnica odczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze aby 0,5 sek. od 0 do 100 robiło różnicę w codziennym użytkowaniu

 

Prędzej zapatrywać można by się w elastyczności gdzie e46 gubi 2 sek. w rożnych próbach a to już jest coś zdecydowanie zauwżalnego .Jak dla mnie z takimi różnicami doświadczony kierowca radzi sobie z nimi bez problemu:) Nie pcha sie tam gdzie nie zdąży - proste (tym bardziej ze 528i nie jest zawalidrogą)

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.