Skocz do zawartości

Ktoś płacił ostatnio akzyze ta ten model?


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Jestem nowy otóż ostatnio sprowadziłem sobie BMW e60 525d. Od 18.07.2008 roku wlazła nowa ustawa (złodzieje i nic wiecej)!!

Jak masz silnik o poj. do 2000ccm to płacisz 3,1% jeśli powyżej czyli w moim przypadku 2500ccm 13,6% albo 13,1 już nie pamiętam dokładnie:) Jeszcze jak tego mało to ich nie interesuje cena z umowy. Biorą sobie cene z infoexpert!! Moją wycenili sobie na 81tyś zl. Od tego odejmują podatek 19% i Vat 22% i dopiero od tej kwoty która wyjdzie pobierają opłate w wysokości 13,6%. Mi wyszło 6 tys zł za samą akcyze...;/ Ich nie interesuje że silnik był naprawiany czy cokolwiek nawet jak masz przebieg ponad norme musi być udokumentowany i sprawdzony...;/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A moją E39 523i touring 98r wycenili na blisko 20 tys, a na umowie miałem 3000 EUR. Kobitka powiedziała że do zapłaty mam 1330 PLN, a na moje pytanie czy moge się spodziewać kontroli, bo zapłaciłem tylko 9700 PLN powiedziała, że cena nie może się różnic od średniej bardziej, niż20%, a u mnie widzi, że różnica jest ok35%, więc muszę czekać na to co powiedzą. Ale zgodnie doszliśmy, że jest to złodziejstwo. Więc czekam. Za tydzień mam odebrać akcyzę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zapomniałem że cena może różnić sie ale 30%. Dlatego zależy jak Cię potraktują czy z tej najniższej czy z najwyższej średniej ceny krajowej w Polsce. To są złodzieje i nic więcej. A właśnie ty już zapłaciłeś akcyzę dla tego auta te 1300zł tak?? Jak tak i przeszło to nie masz sie co martwić już dalej nikogo nie obchodzi co ile kosztowało tylko tych celników. A jeszcze jak jakiś celnik trafi sie sku**wiel to będzie dodawał cenę bo to lepsze wyposażenie bo to coś dodatkowo dlatego z nimi nie warto sie kłócić:)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Jestem nowy otóż ostatnio sprowadziłem sobie BMW e60 525d. Od 18.07.2008 roku wlazła nowa ustawa (złodzieje i nic wiecej)!!

Jak masz silnik o poj. do 2000ccm to płacisz 3,1% jeśli powyżej czyli w moim przypadku 2500ccm 13,6% albo 13,1 już nie pamiętam dokładnie:) Jeszcze jak tego mało to ich nie interesuje cena z umowy. Biorą sobie cene z infoexpert!! Moją wycenili sobie na 81tyś zl. Od tego odejmują podatek 19% i Vat 22% i dopiero od tej kwoty która wyjdzie pobierają opłate w wysokości 13,6%. Mi wyszło 6 tys zł za samą akcyze...;/ Ich nie interesuje że silnik był naprawiany czy cokolwiek nawet jak masz przebieg ponad norme musi być udokumentowany i sprawdzony...;/

Pozdrawiam

 

witaj,

 

czy to na pewno poprawne co piszesz ?

 

Od "swojej" kwoty odejmują 19% podatku niemieckiego, potem od tego co zostanie jeszcze 22% polskiego VAT (?) i to dopiero stanowi podstawę do opodatkowania !? Czy aby na pewno ? Wydawało mi się, że odejmują tylko 19% ! i od tego liczą podatek 13,6 %? Jak to w końcu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie kolego:) Od ich średniej ceny auta w Polsce tak jak pisałem moja BMW wycenili na 81 tys. Od tego odejmujemy 19% i nasz vat 22% i ta kwota która nam wyjdzie może różnić sie 30 albo 20% niż masz na umowie żeby sie nie czepiali. I od tej kwoty biorą te 13,6% dlatego ja zapłaciłem 6 tyś akcyzy:) policz sobie że tak wychodzi nawet dla pewności liczyłem:) ale mówię CI to złodzieje i nic więcej. Pewnie znów to nie legalnie biorą także trzeba trzymać papiery bo będą zwracać bo sie unia w końcu kiedyś doczepi:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.