Skocz do zawartości

Ktoś płacił ostatnio akzyze ta ten model?


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

kredyt będzie na firmę na dowolny cel... nie musisz go zatem chyba łączyć z samochodem... za część mogłeś kupić samochód a resztę na przykład choćby przepić z pracownikami (oczywiście musisz to jakoś rozliczyć). A samochód i tak wrzucasz w firmę wprowadzając na środki trwałe i sobie amortyzujesz 40% rocznie...

 

ja akcyzy zapłaciłem niecałe 2000 PLN.

 

Co się okazało, bo wykonałem telefon do księgowej jeszcze raz. Nie chodzi o odsetki tylko kwotę zakupu. Czyli jak kupię za 3000 euro to tyle mogę wpisać na środki trwałe. :duh: mimo że eurotax ceni samochód na 66000 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale czy samochód kupiłeś na firmę? masz na to dokument? bo moja księgowa mówiła mi coś o wprowadzeniu pojazdu w środki trwałe na oświadczenie...

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy samochód kupiłeś na firmę? masz na to dokument? bo moja księgowa mówiła mi coś o wprowadzeniu pojazdu w środki trwałe na oświadczenie...

 

Dopiero zamierzam kupić samochód. I ja również mówiłem o wprowadzeniu pojazdu w koszty trwałe. Dowodem tego jest umowa kupna sprzedaży. Kombinowałem w ten sposób żeby kupić jako osoba prywatna i potem przepisac po jakimś czasie na firmę, ale trzeba udowodnić US że poczyniłem odpowiednie zabiegi że wartość dajmy na to z 3000 pln wzrosła do nominalnej eurotaxu 66000pln. Gdy zapłacę natomiast pełna akcyzę od 66000 to jest jakieś 8765 pln, owszem po pół roku zwrócą, ale wg wzoru czyli jakieś 2289 minus podatek :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyt będzie na firmę na dowolny cel... nie musisz go zatem chyba łączyć z samochodem... za część mogłeś kupić samochód a resztę na przykład choćby przepić z pracownikami (oczywiście musisz to jakoś rozliczyć). A samochód i tak wrzucasz w firmę wprowadzając na środki trwałe i sobie amortyzujesz 40% rocznie...

 

ja akcyzy zapłaciłem niecałe 2000 PLN.

 

Co się okazało, bo wykonałem telefon do księgowej jeszcze raz. Nie chodzi o odsetki tylko kwotę zakupu. Czyli jak kupię za 3000 euro to tyle mogę wpisać na środki trwałe. :duh: mimo że eurotax ceni samochód na 66000 euro.

Ksiegowa ma racje ---sam to przerabialem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyt będzie na firmę na dowolny cel... nie musisz go zatem chyba łączyć z samochodem... za część mogłeś kupić samochód a resztę na przykład choćby przepić z pracownikami (oczywiście musisz to jakoś rozliczyć). A samochód i tak wrzucasz w firmę wprowadzając na środki trwałe i sobie amortyzujesz 40% rocznie...

 

ja akcyzy zapłaciłem niecałe 2000 PLN.

 

Co się okazało, bo wykonałem telefon do księgowej jeszcze raz. Nie chodzi o odsetki tylko kwotę zakupu. Czyli jak kupię za 3000 euro to tyle mogę wpisać na środki trwałe. :duh: mimo że eurotax ceni samochód na 66000 euro.

Ksiegowa ma racje ---sam to przerabialem .

 

Czyli załaciłes akcyzę od pełnej kwoty zakupu? Jest sens zwracać się później o zwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za część mogłeś kupić samochód a resztę na przykład choćby przepić z pracownikami

 

Tak - natomiast wg Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 6 poz. 35

 

§ 6. 1. Za wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, z uwzględnieniem ust. 2, 3 i 6-15, uważa się:

1) w razie nabycia w drodze kupna - cenę ich nabycia - czyli taką kwotę jaką wpiszesz sobie na umowie. Skoro masz tam 3000EU - to choćby wartośc była niewiadomo jaka dla US wartość wynosi 3000EU.

 

A samochód i tak wrzucasz w firmę wprowadzając na środki trwałe i sobie amortyzujesz 40% rocznie...

 

wg Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 6 poz. 35

 

§ 9. 14. Podatnicy, z zastrzeżeniem § 8 ust. 1-3 i 5, mogą indywidualnie ustalić stawki amortyzacyjne dla używanych lub ulepszonych środków trwałych, po raz pierwszy wprowadzonych do ewidencji lub wykazu, z tym że okres amortyzacji nie może być krótszy niż:

 

2) dla środków transportu, w tym samochodów osobowych - 30 miesięcy,

 

Czyli nie możesz wpisać sobie kosztów amortyzacji w wysokości 40% rocznie bo łączna długość okresu amortyzacji nie może być krótsza niż 30m-cy --> co daje około 33% rocznie.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym tak pokombinował: Cena za którą kupuję w DE samochód wynosi 64 000 zł , wpisuję 10 000zł, akcyza wyniesie 1384 zł. Zakup w całości finansuję z pożyczki hipotecznej w kwocie 70 000 zł. Na umowie kupna będzie 10 000zł i taką kwotę wpisuję jako środek trwały na firmę, czyli 60 000 zł pożyczki odpisuję od kosztów wraz odsetkami przez okres zaciągniętego kredytu. Ma to sens? Jeśli nie to będę zmuszony zapłacić akcyzę i zacisnąć zęby ze wściekłości na państwo. Jest jeden szkopół z zanizeniem wartości tak ekstremalnie, w razie szkody całkowitej TU może odmówić wypłaty odszkodowania wg eurotaxu, chyba że mam złe informacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Według najnowszych informacji, potwiedzonych z kilku źródeł, od najbliższego poniedziałku ma obowiązywać nowy sposob naliczania akcyzy, według eurotaxu. Rachunkami będzie się można co najwyżej podetrzec. Ktoś ma moze jakies bardziej szczegółowe dane w temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wiadomo że każdy tak robi, tylko zastanawia mnie fakt że ludzi w 2 miejscach w Polsce w UC mówią, że od poniedziałku liczą cenę od cennika eurotaxu, a nie kwoty zakupu - a nigdzie o tym nie ma mowy, w tv, w radiu nie slyszalem, w internecie nie czytałem.

 

Nie wiem czy to legenda czy coś się szykuje - okradają nas jak mogą z kasy, ale to byłoby lekkie przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny cud gospodarczy TUSKA - zmiana naliczania akcyzy.

Kolejny raz nieudacznik TUSK oszukał wyborców. Zamiast sprawiać, aby żyło nam się lepiej, to on i jego banda dyletantów wymyśliła jak nas kopnąć w dupę. Mamy teraz płacić akcyzę od jakiegoś zafajdanego Eurotaxu. Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

Precz z Tuskiem i jego najgłupszym rządem w historii świata !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

 

Coś mi się obiło o uszy, że Trybunał uznał te zapisy za zgodne z prawem UE.

Precz w takim razie z Trybunałem Europejskim! :mrgreen:

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękujmy Tuskowi i napiszmy skargę do Trybunału Europejskiego.

 

Coś mi się obiło o uszy, że Trybunał uznał te zapisy za zgodne z prawem UE.

Precz w takim razie z Trybunałem Europejskim! :mrgreen:

 

Coś Ty, uznał że jak rządzący chcą, to mogą nas okradać bo to nasza wewnętrzna sprawa. Oni jedynie pilnują 2 tematów: wszystkie auta musza miec tą samą stawkę akcyzy (niewazne czy kupujesz w pl czy w de czy gdziekolwiek w eu) i teoretycznie, pod co mozna by się podczepić, państwo polskie zgodnie z dyrektywą o swobodnym przeplywie towarów i usług, powinno respektowac np. faktury zakupu z de.

 

Mnie nie zaakceptowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cieniasy od Tuska wiedzą, że i tak ten przepis zostanie Polsce odrzucony i za kilka lat trzeba będzie oddawać kasę. Ale dzisiaj ładnie zwiększą sie wpływy do budżetu i będzie można rozdawać zamiast likwidować ZUS, KRUS i inne złodziejskie instytucje. Dlatego te kukułcze jajo zostawiają na później. Za kilka lat niech się martwi obecna opozycja skąd oddać kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladenie - od (chyba) 14lipca licza wg. Eurotaxu.

 

Przywiozlem siostrze Mazde 6 kombi.

 

Umowa od dilera mazdy z pieczeciami itd. itp.

Wpisane Motorschaden i ze kiedys bylo Seitenschaden czy jakos tak.

Kwota na umowie 4000Euro (kupiony za 9 z hakiem) a w urzedzie...

 

Prosze pani - cena rynkowa to 39000 zlotych i od tego trzeba placic!!!

 

Motorschaden? Seitenschaden?

A rachunki na naprawe sa?

A opinia rzeczoznawcy jest?

A laweta byl wieziony?

 

Jesli nie - to dla mnie sprawny - dziekujemy...

 

BTW:

Czy ktos moze sie orientuje ile wg Eurotaxu warte sa E34 540i

 

Znalazlem jakies internetowe kalkulatory, ale tak starych Bejc to tam nie ma.

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna głupota to robienie przeglądu po sprowadzeniu auta z zagranicy,ok jeśli w aucie wyszedł już TUV,to trzeba poddać pojazd badaniu technicznemu,bo może być to kupa złomu,ale jeśli TUV był robiony miesiąc temu,to bez sensu robić go jeszcze raz u nas.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza, świeży papier o przeglądzie TUV 3 tygodnie temu i przegląd kompletny w BMW moglem sobie wsadzic wiadomo gdzie, ważniejszy dla nich jest 'niby-przegląd' (bo do TUV to sie nie umywa, nie wnikajac juz w metodologie robienia go u nas zazwyczaj) zrobiony w pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc logicznie dalej, każd auto z Niemiec, żeby wjechać do Polski, powinno mieć Polski przegląd.

Skoro Niemiecki przegląd jest kwestionowany w chwili zakupu, to identycznie powinien być kwestionowany w każdej innej sytuacji, bo zakup nie jest żadnym specjalnym stanem technicznym dla samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
o ile nie majacze, niehonorowanie badan technicznych np. z DE juz sie komus nie spodobalo (moze byla to Komisja Europejska) i liczylbym na zmiane przepisow w tym zakresie predzej niz pozniej

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie to?! Jak to sie ma do terazniejszyosci i faktycznych kosztow.

 

http://www.autokalkulator.pl/

 

Chce kupic e46 D za okolo 9 tys e. i jak to sie bedzie mialo do tej Pańszczyzny ktora ze mnie zedra? Gadac z Niemcem zeby napisac umowe na 2000 e bo jest uszkodzenie jakies silnika czy jak? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.