Skocz do zawartości

kto zna niemiecki


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

Oznacza to cobyś lał minimum 95 oktan.

 

może nie minimum, a wprost Pb95, bo zalanie 98 nic nie da. był kiedyś ciekawy wątek gdzieś na forum. u mnie dla odmiany napisane od 91 do 98. leje 98

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie chodzi mi o dokladne tlumaczenie a nie jakies bzdetne wypowiedzi jak ktos moze mi pomuc to bardzo prosze

 

Kolego, ale trochę grzeczniej, bo może następnym razem nikomu nie zechce się udzielać w twojej sprawie. Szanujmy się na wzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie chodzi mi o dokladne tlumaczenie a nie jakies bzdetne wypowiedzi jak ktos moze mi pomuc to bardzo prosze

 

:jawdrop: jakie bzdetne? zadałeś pytanie co to znaczy, a nie pytałeś o dokładne tłumaczenie. i taką odpowiedz dostałeś.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby bylo "nur super bleifrei95" to znaczylo by tylko taka! ale to u ciebie oznacza od 95 mozesz spokojnie lac lepsze paliwo poza tym juz w krotce nie bedzie paliwa 95(przynajmniej w niemczech chodzi burakom o ekologie) cena 95 i 98 jest juz w niemczech ta sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby bylo "nur super bleifrei95" to znaczylo by tylko taka! ale to u ciebie oznacza od 95 mozesz spokojnie lac lepsze paliwo poza tym juz w krotce nie bedzie paliwa 95(przynajmniej w niemczech chodzi burakom o ekologie) cena 95 i 98 jest juz w niemczech ta sama

 

są tu na forum wątki o stosowaniu benzyny o wyższej liczbie oktanowej podczas gdy silnik przystosowany jest wprost do spalania benzyny Pb95. W dużym skrócie - wzrost mocy praktycznie niezauważalny, spalanie wzrośnie. co innego gdy silnik potrafi dostosowac się do Pb98. więc jeśli na klapce wlewu paliwa jest napisane 95 to lac 95, jesli tak jak u mnie od 91-98 lac to na co kogo stac. Silniki oturbione potrzebują wprost 98 oktanów lub wyżej nawet. Ja leje 98 tylko dlatego że pali mi mniej o ok. 0,6 litra na każde 100 km. Gdyby paliwa w Polsce były takie jak u Ciebie - wnioskuje z podpisu że mieszkasz w DE - lałbym Super Bleifrei czyli 95. Ale póki będziemy tankowac gnojowice - którą koncerny paliwowe w PL śmią nazywac paliwami najwyzszej jakości :mad2: :mrgreen: zalewam droższe.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.