Skocz do zawartości

Słabe hamulce po wymianie tarcz i klocków!!!!!!!!


dawidowicz128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj wymieniłem Tarcze i klocki przód w E34 bo poprzednie były już w fatalnym stanie. po wymianie próba a tu niespodzianka. hamuje słabiej jak na starych tarczach i klockach. Pedał nie jest ani miekki ani twardy jest taki jaki był przed wymianą tylko muszę bardzo bardzo silnie wciskać a mimo to nie blokuje kół jak poprzednio. Tarcze to niewentylowane BREMBO a klocki ATE. Proszę Was o pomoc co to może być? Edytowane przez dawidowicz128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, klocki muszą się dopasować do tarcz, trwa to chwilę. W czasie układania nie przeciążaj układu hamulcowego, wkrótce będzie dobrze.

Dokładnie. Klocki mogą układać sie nawet do 100km. Hamuj delikatnie, bo możesz zafundować sobie kolejną wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i mieć nadzieję , że tarcze zostały dokładnie wyczyszczone ze środka konserwującego.

Wyczyszczenia < z brudu> wymaga też piasta pod tarczą i zacisk hamulca bo klocek może dotykać skośnie a to mocno zmniejszy skuteczność hamulców.

Ja raz zmieniłem tarcze i klocki i pomimo upływu 500km działały fatalnie.

powodem były fatalne klocki. Zostały mi uznane jako wadliwe i oddali mi kaskę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie pierwsza moja wymiana tarcz i klocków a nigdy nie było takich cyrków!!!!

 

Widocznie wowczas mechanik pojezdzil troszke i dorar troszke.

Ja rowniez dopiero co zmienialem i pomalu docieralem delikatnie i juz jest ok.

Poszukasz to znajdziesz na forum instrukcje jak to zrobic.

Gwaltowne hamowanie z duzej predkosci do zera skonczy sie "zeszkliwieniem" klockow i prawdopodobne odrazu lub pozniej przegzaniem tarcz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.