Skocz do zawartości

kupuję nowe, prosze o kilka porad, sugestii


speedofsound

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czarny lakier uni ( szkoda 4 tys na metalik)

Skóra Dakota czarna

Fotele sportowe przednie

Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich

Odgrzewanie foteli przednich

Kierownica wielofunkcyjna

Kierownica skórzana sportowa typu M

Listy wewnętrzne (kolor wedlug uznania)

Szklany dach elektryczny z funkcja otwierania i podnoszenia

Dywaniki welurowe

Roleta przeciwsłoneczna dla szyby tylnej elektryczna, bocznych mechaniczna

Tempomat z funkcją hamowania

Dostęp komfortowy

Pakiet dodatkowych schowków

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu

Rezygnacja z emblematu modelu

Aluminowe felgi (wzor i srednica wedlug uznania)

Reflektory adaptacyjne

Radio Professional

Zestaw głośnikowy hi-fi z 10 głośnikami

Zmieniarka na 6 płyt CD

System załadunkowy z rękawem na narty

 

Możesz również sprawdzić ceny nowych aut tutaj http://www.ciesielczykauto.pl/

 

Jesli chodzi o używane to tylko prywatne oferty od 1 wlasciciela, który mając gwarancje zadbał o własne auto i wymienił co potrzeba. Zgadzam sie z opiniami, żeby nie kupować aut flotowych/prezentacyjnych od dilera, to są auta niczyje i nikt ich nie szanuje. Kiedyś bylem na jeżdzie probnej w BMW Olszowiec, 730d, szybka jazda autostradą, a po powrocie do salonu od razu wylaczenie silnika bez schladzania turbiny. Z benzynowkami podobnie, na zimnym peln but itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
. Zgadzam sie z opiniami, żeby nie kupować aut flotowych/prezentacyjnych od dilera, to są auta niczyje i nikt ich nie szanuje.

Ale 30 - 40% taniej od ceny cennikowej to silny magnes do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zgadzam sie z opiniami, żeby nie kupować aut flotowych/prezentacyjnych od dilera, to są auta niczyje i nikt ich nie szanuje.

Ale 30 - 40% taniej od ceny cennikowej to silny magnes do zakupu

 

Nie kupowac to za duzo powiedziane, nalezy uwazac i jakos zalatwic sobie jazde probna.

Jest gwarancja wiec wszystko da sie naprawic, tylko potrzeba uczciwego ASO z fachowcami na pokladzie.

Oczywiscie jak zle sie trafi to bedzie troche nerwow kosztowalo.

JAZDA PROBNA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać.Najważniejszy dla mnie byłby motor.Wolałbym zrezygnować z dodatków na rzecz większego motoru.Tylko 530d i radość z jazdy murowana :D .Pisze poważnie :cool2:

 

530d i golas? Jak dla mnie trochę wioska... :wink:

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać.Najważniejszy dla mnie byłby motor.Wolałbym zrezygnować z dodatków na rzecz większego motoru.Tylko 530d i radość z jazdy murowana :D .Pisze poważnie :cool2:

 

530d i golas? Jak dla mnie trochę wioska... :wink:

 

Akurat 530D w standardzie nie jest taki calkiem goly. Z polskim pakietem jakies konieczne minimum juz tam jest.

A mozna mocno walczyc z dealerem o rabaty. Zabrac oferte na pismie i pokazac innemu zeby przebil i tak w kolko :clap:

Czym wieksza firma tym latwiej bedzie cos urwac.

Mozna tez sprobowac u brokera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuje za wszystkie wypowiedzi. Mam teraz utrudniony dostęp do netu ale cały czas śledzę dyskusję :)

 

Wartość cennikowa auta które mogę kupić to 190 kpln. Oznacza to około 162 kpln przy zakupie u brokera (co ciekawe chyba chyba nikt tego nie sugeruje, czy ktoś z Was tak kupował i może zwrócić na coś uwagę?) i trochę więcej w salonie. Auta używane nie wchodzą w rachubę, nawet z w miarę pewnego źródła. Rozwazam leasing na firmę. Napiszę więcej gdy wrócę do domu.

 

JESZCZE RAZ DZIĘKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuje za wszystkie wypowiedzi. Mam teraz utrudniony dostęp do netu ale cały czas śledzę dyskusję :)

 

Wartość cennikowa auta które mogę kupić to 190 kpln. Oznacza to około 162 kpln przy zakupie u brokera (co ciekawe chyba chyba nikt tego nie sugeruje, czy ktoś z Was tak kupował i może zwrócić na coś uwagę?) i trochę więcej w salonie. Auta używane nie wchodzą w rachubę, nawet z w miarę pewnego źródła. Rozwazam leasing na firmę. Napiszę więcej gdy wrócę do domu.

 

JESZCZE RAZ DZIĘKI!

 

Brokerzy maja auta z dziwnych krajow. Mozna sie domyslac, ze samochody na kazdy rynek sa troszke inaczej wyposazone/wykonczone a co jeszcze to tajemnica. Roznice moga byc znaczne.

Wczoraj rozmawialem ze sprzedawca z ASO i twierdzil, ze ich ceny juz sa tak niskie jak u Niemcow i brokerow. Oczywiscie jest to zwiazane z roznymi promocjami.

Leasing w bmw jest drogi. Szukaj w innych firmach/bankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jaka taktyke stosuje sprzedawca leasingu.

Wiekszosc daje pierwsza oferte strasznie wysoka i ludzie niezorientowani w cenach sie niestety daja naciagac.

Oferta bmw na leasing ( nie pamietam juz jaki bank to finansuje) jest taka sobie jesli chodzi o warunki ( mi sie umowa nie podobala), i taka sobie cenowo - tu mozna sporo ponegocjowac, ale i tak nie przebija ofert czolowych firm na rynku. W koncu odpadna.

 

Trzeba negocjowac!!!!!!!!! Twardo!!!!!!!!!

no chyba, ze jakies nietypowe wymagania miales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuje za wszystkie wypowiedzi. Mam teraz utrudniony dostęp do netu ale cały czas śledzę dyskusję :)

 

Wartość cennikowa auta które mogę kupić to 190 kpln. Oznacza to około 162 kpln przy zakupie u brokera (co ciekawe chyba chyba nikt tego nie sugeruje, czy ktoś z Was tak kupował i może zwrócić na coś uwagę?) i trochę więcej w salonie. Auta używane nie wchodzą w rachubę, nawet z w miarę pewnego źródła. Rozwazam leasing na firmę. Napiszę więcej gdy wrócę do domu.

 

JESZCZE RAZ DZIĘKI!

 

Leasing aut uzywanych na firme jest obencnie jak najbardziej mozliwy. Od lat korzystam z Raiffeisen Leasing choc zawsze sprawdzam oferty konkurencji. Obecnie mam e61 530dA 2005 wlasnie w leasingu RF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatecznie (?) decyduję się na następującą konfigurację:

520 d sedan (m.in. klima aut, podgrzew. fotele)

pakiet polski (m.in. biksenony, spryskiwacze, czujniki parkowania)

zestaw hi-fi 10 głośników (z radiem biznes)

usb/ipod

przygotowanie do tel. komórkowego z f. bluetooth

skóra Dakota czarna (zamiast foteli sportowych z tapicerką materiałowo-skórzaną, kolor ze względu na dzieci)

lakier tytanowy metalic (srebrny, mam z nim dobre doświadczenia i skojarzenia)

tempomat z f. hamowania

drewno topola słojowana jasna

alufelgi Radial Spoke 244, 17 cali

roletki tył i boki (dla dzieci)

uchwyty na napoje

 

pakiet dla palących - zastanawiam sie nad tym ze względu na ... nawigację, otóż będe pewnie sporadycznie używał jakąś nawigację "na szybę" i ona musi mieć pewnie zasilanie, a zdaje się ze bez popielniczki z zapalniczką (bezpłatny pakiet dla palących) nie będę miał gdzie tego podłaczyć, czy dobrze myślę?

 

Mam wrażenie, że nikt nie sugerował skrzyni automatycznej (nigdy nie miałem, więc nie było się do czego przyzwyczaić). Zgadzam się że komfortowy dostęp to jest to, ale już (na szczęście bo to 4 kpln) zapomniałem jakie to fajne (używałem kilka lat temu).

 

Wielkie dzięki! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatu nikt nie sugerowal bo pewnie kazdy powie, ze to za maly silnik.

Jezdzilem trojka 2.0 D z reczna skrzynia i az sie prosila (moim zdaniem) o automat.

Kazdy ma jakies swoje preferencje i przyzwyczajenia - musialbyc karnac sie takim autem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatu nikt nie sugerowal bo pewnie kazdy powie, ze to za maly silnik.

Jezdzilem trojka 2.0 D z reczna skrzynia i az sie prosila (moim zdaniem) o automat.

Kazdy ma jakies swoje preferencje i przyzwyczajenia - musialbyc karnac sie takim autem.

Pozdrawiam

 

Ja jeździłem 320dA e90 ,ale jeszcze z silnikiem 160 konnym . To jest to za co kocham BMW ,że potrafią połączyc dobry automat z małym silnikiem ,czego chyba nie potrafi np. Lexus w modelu IS220 lub Toyocie RAV 177 konnej diesel .

Auto zbierało się świetnie i wyprzedzało super. 0-100 zmierzone amatorsko 8.9 s ,a kickdown 80-120 ok. 6.5 s . Spalił mi ok. 6 l !!!! :shock: :cool2: 40% miasto 60% trasa (ostro). Teraz z mocniejszym dieslem 177 konnym pewnie jeszcze lepiej sobie radzi . W 520dA już na papierze osiągi wyglądają wg. mnie świetnie 8.4 s z automatem do 100 (tylko o 0.1 s gorsze od manualnej skrzyni !!! za to kocham BMW) i spalanie tylko/aż o 0.5 l większe od wersji z ręczną skrzynią . Osobiście wybrałbym wersję z automatem ,ale to już wydatek ok. 10000 zł . Komfort w mieście ,a nawet w trasie bezcenny . Tylko te nasze polskie ceny :mad2: .

 

Tu jest ciekawa dyskusja o kupnie nowego BMW w Niemczech przez leasingodawcę w Polsce . Podobno można dużo zaoszczędzic ,a wypowiada się chłopak (Matschke),który kupił już dwie ,niebylejakie BMW (335d i X5 3.0d ):

http://tdiracing.pl/viewtopic.php?t=4349&sid=ee61dff9e40dd6dd135e01090191cd81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet dla palących - zastanawiam sie nad tym ze względu na ... nawigację, otóż będe pewnie sporadycznie używał jakąś nawigację "na szybę" i ona musi mieć pewnie zasilanie, a zdaje się ze bez popielniczki z zapalniczką (bezpłatny pakiet dla palących) nie będę miał gdzie tego podłaczyć, czy dobrze myślę?

 

 

nie musisz brac pakietu dla palacych... i tak bedziesz mial gniazdo 12V i to nawet trzy zdaje sie albo dwa(u mnie jest jedno w podlokietniku, i dwa pod nawiewami dla tylniej kanapy)... wiec z podlaczeniem np. navi zewnetrznej nie bedzie problemu. :cool2:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja bym wziął już ten pakiet dla palących.. To nie jest duży koszt, a jednak przy odsprzedaży późniejszej też może mieć to znaczenie..
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem auto w Inchcape, jeszcze jutro musze potwierdzić kolory i jakieś drobiazgi. Zamiast tempomatu wezmę chyba te aktywne biksenony. Brakuje mi trochę możliwości obejrzenia na żywo lub choć w dobrym wirtualnym konfiguratoze, różnych konfiguracji kolorystycznych (szczególnie wnętrza). W modelach salonowych królują jasne, niepraktyczne (dla mnie) wnętrza. Na ten moment środek to czarna skóra i drewno jasna topola. Po głowie chodzi mi jeszcze brązowa skóra + topola (plastiki i dywaniki tylko czarne). Chyba nie pozostaje mi nic innego jak ogladanie zdjęć używek na otomoto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.