Skocz do zawartości

lub E61 Szukam wszelkich informacji o 545i


MINIO728i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadchodzi czas wymiany samochodu, po glowie chodzi mi 545i (E61).

Przeczytalem chyba wszystkie posty o E60/61 na tym forum, naczytalem sie o awaryjnosci itp. lecz 90% tyczy sie 525d,530d itp malo jest 545i....

Jak to jest z tymi 545i tez sa takie awaryjne? jak ze spalaniem?

Jakie przebiegi macie u siebie w 545 i co was spotkalo w tarkcie uzytkowania?

Prosze o konkretne odpowiedzi najlepiej tylko uzytkownikow 545i.....

Z gory dzieki za odpowiedzi....

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj samochod jest z BMW Premium Selection, widzialem cala jego historie serwisowa. W ciagu 3,5 roku i ok. 60 kkm mial wgrany nowy software z powodu jakichs bledow Active Steering, poza tym nic sie nie dzialo. I mam nadzieje ze tak jeszcze dlugo zostanie :8)

Spalanie na autostradzie z predkosciami ok. 170-220 km/h to ok. 13l/100km. W zatloczonych miastach prawie nie jezdze, wiec tu dokladnego spalania nie znam.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyles kolego ze nie jest tak zle z ta wersja....

Moze ktos jeszcze ma taki model????

Mam nadzieje ze jak juz sie zdecyduje ma 545i to nie bede stalym bywalcem w ASO.

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja tylko byłem na krótkiej jeździe testowej 650i, jest to mocniejsza (nowsza) wersja silnika tego silnika, o który pytasz

Wniosek pierwszy - brać tylko z automatem.

Wniosek drugi - Krótkie jazdy testowe klientów w mieście zaowocowały spalniem 19l. Ale każdy dawał pełny ogień.

Wniosek trzeci - bulgot jest mistrzowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przy tej mocy i niesamowitej elastyczności ciągnie prawie od obrotów jałowych, po co się wysilać machaniem. Silnik fajnie bulgocze. W odróżnieniu od 3 litrowej benzyny gdzie automat średnio sobie radził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam automat. Byłem do niego sceptycznie nastawiony, dziś jednak wiem że to świetna sprawa przy tym silniku.

 

Na problemy większe nie masz co liczyć. U mnie były wymieniane przez 5 lat eksploatacji filtry, oleje, świece, jakiś czas temu cewki wszystkie (padły 2, więc nikt nie czekał aż padną kolejne).

 

A poza silnikiem w E60 raczej mało rzeczy pada, tak więc najprawdopodobniej czeka Cie bezproblemowa, długa i bardzo przyjemna jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliscie....:):)

Bo jak sie naczytalem tego tematu o awaryjnosci e60 to juz bylem lekko zrezygnowany....

Ja bede szukal tylko automatu.... juz sie najezdzilem manualami, E38 mialem kiedys w automacie bardzo milo wspominam....

To moze jescze doradzicie mi z jakimi dodatkami szukac samochodu????

Napewno wiem ze chce nawigacje Prof.+TV i komfortowe siedzenia....

Co jeszcze jest przydatne? A co jest tylko gadzetem?

Wybor w niemczech 545i jest spory, a tak latwo widze ze sie nie sprzedaja (w porownaniu do np. 530d) wiec bede mogl przebierac troche....

Dzieki za odpowiedzi....

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj inne wątki, w tym http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=582091#582091

 

Osobiście polecam siedzenia komfortowe - nie mógłbym już kupić BMW bez nich, nagłośnienie logic7, szyby clima-comfort i elektryka pełna foteli (podgrzewane, wentylowane, masaz jesli w E60 jest).

 

Opcji jest masa, w E60 ciężko trafić na wszystko co sie chce, polecam zagłębić się w temat - poczytać formularz z dostępnymi opcjami lub tematy i samemu dobrać listę rzeczy ważnych wymaganych i mniej ważnych. Przy zakupie łatwiej będzie dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ma zawieszenie z M-Pakietu to DD nie jest tak potrzebne :) ja polecam HUDa jest to rekord świata i oczywiście to wszystko co napisał ZODIAC. Fotele Komfortowe można by zachwalać przez kilka dni :0 są fenomenalne - w Audi nie było tak wygodnie :)

Fajne tez jest WEBASTO - to wiem z E39 bo w E61 niestety nie mam :(

A co do silnika jeżeli chciał byś diesla który jest w jakimś stopniu konkurencyjny dla 545i to polecam 535d jestem bardzo zadowolony a samochód odlatuje. Wybredni mogą sobie chipa/boxa dołożyć i osiągami od 545i nie odstają :) A ja jak narazie nie narzekam na awaryjność - mam nadzieje że to się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaZzi --> 535d jest zajebiste, ale niestetty w razie awarii turbo koszt wymiany (12k) przerasta moj studencki budżet na auto :wink:

 

Ale nie zmienia to faktu, ze jest to bardzo fajny, dynamiczny i mily silnik z całkiem niezłym spalaniem, szczegolnie jak ktoś jeździ po mieście :)

 

 

DD w E60 moze sie przydac przy zwyklym zawieszeniu. W E65 jakoś jego braku nie odczuwam, chyba że na prawdę trzeba gwałtownie i ostro skręcić przy niedużej prędkości - wowczas czuc przechylenie delikatnie.

 

Ale ogolnie na nasze drogi zawieszenia sport nie polecam, jeździłem w E39 i nie byłem zadowolony za bardzo przy dłuższym użytkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Zodiac, sportowe zawieszenie u nas w kraju to katorga. Nawet gdy kupowałem swoją wszyscy doradcy ds. sprzedaży z różnych salonów z którymi się kontaktowałem zdecydowanie odradzali zawieszenie sportowe. Odbyłem przejażdżkę piątką z m-pakietem i strasznie się zniechęciłem, zwłaszcza że moje poprzednie auto miało tragicznie twarde zawieszenie, a i tak i tak 5er z Dynamic Drive mniej się przechyla, właściwie to nie odczuwam praktycznie żadnych przechyłów nadwozia. Active Steering również jest koniecznym wyposażeniem. Poza tym tak jak koledzy pisali...
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 545i smialo wchodz w ten model . Radosc z jazdy niesamowita.

Szukaj najlepiej z actywna kierownica oraz dynamic drive.

Srednie spalanie po miescie wynosi mi okolo 14l/100km

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas rozpoczac poszukiwania, ja jednak postawie na 545i, 535d jest super mialem okazje sie przejechac i zlego slowa nie powiem na ten silnik.... ale boje sie ew. awarii: turbox2, wtryski itp..... jednak to sa bardzo kosztowne sprawy.....

Dzieki za wszystkie rady.... naprawde pomogliscie podjac decyzje....

Za jakis czas pochwale sie nowym nabytkiem....

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madra decyzja .

 

ile chcesz pieniazkow przeznaczyc na 545 . moze sprzedam ci swoja ::)

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.