Skocz do zawartości

330d - obroty silnika przy hamowaniu spadają


piter007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

od niedawna jestem posiadaczem e46 330d z silnikiem m57n, zauważyłem, że przy dohamowywaniu do czerwonych świateł obroty silnika spadają w okolice 500 obr lub nawet lekko poniżej, a przy mocnym hamowaniu poprzedzonej szybką jazdą ostatnio zdażyło mi się, że silnik zgasł. Auto jest w manualu, spadek obrotów jest kiedy dohamowuje się "na luzie".

 

Dlatego pytam czy ktoś może wie co jest przyczyną, czy ktoś się z tym spotkał?

 

Pozdrawiam,

piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w starym mondeo wprawdzie benzyna, ale z tego co pamietam problem był w zabrudzonym przepływomierzu, który powodował dosyć dużą bezwładnosć układu..... u ciebie też jest problem z nagłym wyregulowaniem obrotów... nie wiem jak w 3 litrowych dieslach, ale w 320d czyszczenie zajmuje 5 minut. Nie zaszkodzi a może pomoże.
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w starym mondeo wprawdzie benzyna, ale z tego co pamietam problem był w zabrudzonym przepływomierzu, który powodował dosyć dużą bezwładnosć układu..... u ciebie też jest problem z nagłym wyregulowaniem obrotów... nie wiem jak w 3 litrowych dieslach, ale w 320d czyszczenie zajmuje 5 minut. Nie zaszkodzi a może pomoże.

 

Dzięki Filon,

wiem, że niektórzy czyszczą przepływomierz sprayem do sprzętu rtv, ja w e-39 używałem ostatnio sprężonego gazu do usuwania kurzu tez w sprayu. Jeśli masz jakies inne metody to podpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w każdym samochodzie dla zasady czyszczę przepływkę (jeśli występuje oczywiście :-) ).

Robię to tak:

demontuje :-)

 

odlewam 10 ml specyfiku po którym na drugi dzień każdy hałas jest zabójstwem dla uszu- w wersji stęzonej 95% :-))))

 

biorę córce czysty pędzelek do malowania :-)

 

i przecieram tym pedzelkiem ze spiritusem czujnik który wygląda jak rezystor. Operacja wymaga delikatności, ale bez przesady! Spiritus nie zostawia syfu na czujniku, szybko paruję :-) i pozwala czyścic na mokro

 

Jeśli przepływka jest zabrudzona widać to od razu po zdemontowaniu--- tylko nie pucujcie za długo przrepływki bo to nie srebra rodowe a jedynie czułą elektronika :-))))

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.